České firmy začaly nadbíhat skladníkům. Chybí jim, i když si můžou vydělat až 34 tisíc korun

Skladníci si vydělají až 30 tisíc měsíčně, přesto je jich stále málo - Foto:  Pxhere

Skladníci si vydělají až 30 tisíc měsíčně, přesto je jich stále máloFoto:  Pxhere

Českým firmám chybí skladníci. Nové pracovníky proto podniky lákají na vyšší výdělek a benefity. Jen za posledních pět let vzrostla průměrná mzda skladníka skoro o tři tisíce korun měsíčně. V okolí Prahy si vydělají i přes třicet tisíc korun.

Stojím v logistickém centru, které je velké jako sedm fotbalových hřišť. Pracuje tu asi 150 skladníků a jedním z nich je i jedenadvacetiletý Luboš Zamazal. Vysokozdvižný vozík řídí teprve pár týdnů, může už ale srovnávat. 

„Mám ze stejné pozice zkušenost. Nebyl jsem s ní ale upřímně spokojený, důvod bylo finanční ohodnocení a taky skladové podmínky,” popisuje. 

Na současné pozici si polepšil. Kromě vyššího ohodnocení získal i spoustu benefitů: například částečně dotovanou stravu nebo taky příspěvek na dopravu. A právě na vyšší mzdy a bonusy teď firmy lákají většinu uchazečů.  

Své o tom ví i ředitel distribučního centra společnosti Mall.cz Petr Skyva. „Konkurence je obrovská. Je velice těžké tady ty lidi zaměstnat a udržet,” říká. 

„Konkurence je obrovská. Je velice těžké tady ty lidi zaměstnat a udržet.“
PETR SKYVA Z MALL.CZ

Právě pozice skladníků je mezi podniky v současnosti jedna z nejpoptávanějších. „Jen za posledních pět let jsme na portálu zaregistrovali zvýšený počet inzerátů na pracovníky v logistice téměř trojnásobně," dodává manažer internetového portálu Profesia.cz Michal Novák. 

Ještě před pěti lety si skladníci vydělali v průměru 18 tisíc korun měsíčně. Dnes už suma vzrostla na více než 20,5 tisíce korun.  

Jde ale o průměrnou částku za celé Česko. V Praze a okolí jsou výdělky výrazně vyšší. Třeba společnost Amazon nabízí téměř 28 tisíc korun, inzeráty společnosti Kaufland lákají uchazeče na mzdu až kolem 34 tisíc. 

Autor:  Zuzana Švejdová
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace