Frankfurtský autosalon otevírá pro veřejnost. Je nejbližší výstavou aut světového formátu

Škoda představuje ve Frankfurtu koncept elektromobilu Vision E - Foto:  ČTK

Škoda představuje ve Frankfurtu koncept elektromobilu Vision EFoto:  ČTK

Autosalon v německém Frankfurtu se otevírá pro veřejnost. Po dvou novinářských dnech míří na výstaviště desetitisíce návštěvníků, včetně těch z České republiky. Mezinárodní výstava aut ve Frankfurtu je ze světových akcí pro české motoristy vůbec nejblíže.

Hodinový let z Prahy do Frankfurtu je pohodlný, ale vyjde na několik tisíc. Letiště je od výstaviště vzdálené 15 až 20 minut podle dopravy, určitě nejpříjemnější je cesta taxíkem. 

Místní řidič okamžitě ví, kam mířím, říká mi, že každé dva roky, co je tu autosalon, je město plné návštěvníků a houstne doprava. 

„Návštěvník má ale spoustu jiných, levnějších možností. Z letiště jede vlak na hlavní nádraží, a pak musíte další linkou, tramvají, metrem nebo pěšky zhruba patnáct minut,“ říká za organizátory autosalonu Serena Kleinová. 

Do pátku stojí denní vstupenky 50 eur, kvůli zájmu obchodníků. Pak zlevní na třetinu, tedy asi 400 korun.

Ceny hotelů v okolí výstaviště jsou trojnásobné, takže lepší je hledat dál od centra a dojíždět metrem. Cesta taxíkem z letiště vyjde asi na 30 eur.  

Vlakem můžete vyrazit už z Prahy, je to levnější, s přestupy to ale zabere sedm hodin, vůbec nejméně zaplatíte za autobus, jenže cesta přes Norimberk může být ucpaná. Ještě se dá jet přes Drážďany, to je tip pro řidiče osobních automobilů. Ostatně na autosalonu byste měli bez problému zaparkovat.  

Autor:  Matěj Skalický
Pořad: Odpolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí – pátek 13:00  |  Délka pořadu: 9 hodin  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace