Hra o trůny je posedmé zpět. Ze severu se blíží armáda nemrtvých Bílých chodců

Ze šesté série fantasy seriálu Hra o trůny - Foto: HBO Europe

Ze šesté série fantasy seriálu Hra o trůnyFoto: HBO Europe

V noci na pondělí měla premiéru dlouho očekávaná první epizoda z nejnovější sedmé série veleúspěšného fantasy seriálu Hra o Trůny. Mezi diváky bylo tentokrát cítit velké očekávání a napětí. Sedmá série se totiž oproti ostatním o tři měsíce opozdila.

Nová série navíc láká na střety, na které diváci čekali několik sérií. Ukázky slibují konflikty několika armád a velký návrat Daenerys Targaryen do Západozemí. 

A s ní se do bitev poprvé naplno zapojí i její tři draci. Navíc ze severu se blíží armáda nemrtvých Bílých chodců. Očekávání fanoušků jsou tedy veliká. Sedmá série je totiž tou předposlední, a tak se příběhové linky začínají uzavírat. 

Hra o trůny, v anglickém originále Game of Thrones, je anglicko americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO. Předlohou je populární, dosud nedokončená fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina, který se na seriálu rovněž podílí. První díl seriálu vyšel na jaře 2011. (zdroj: wikipedia)

Děj nového dílu vám samozřejmě neprozradíme. Je to ostatně jedna z největších nočních můr fanoušků. Seriál na motivy George Martina je totiž téměř nepředvídatelný a nikdo neví, která z hlavních postav zemře. Většina lidí v Česku první díl ještě neviděla. Premiéru měl teprve před několika hodinami ve Spojených státech a u nás ve službě HBO GO. 

Čtěte také: Kde se bere úspěch Hry o trůny? V inteligentním ději, neustálých překvapeních a na sociálních sítích

Na Twitteru se nejčastěji objevují obrázky současné královny Cersei Lannister. Taky mladé Arii Stark, od které se očekává velká msta za to, co ostatní rody provedly její rodině. 

Mezi seriálovými postavami se překvapivě objevuje fotka Eda Sheerena. Zpěvák si totiž zahrál v prvním díle miniroli. Objevil se vedle Arii v brnění rodu Lannistrů, který mladá lady nenávidí. 

Velkým fanouškem je i český premiér Bohuslav Sobotka, který o své nedočkavosti tweetoval už minulý týden. 

Autor:  Matěj Štýs, Jiří Chum  (jch)

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace