Issová se zranila po pádu z Neužilovy náruče. Honey spojuje Dejvické divadlo s La Putykou

Představení Honey se odehraje v prostoru Jatka 78 - Foto: Dita Havránková

Představení Honey se odehraje v prostoru Jatka 78Foto: Dita Havránková

Akrobatické prvky trénují v těchto dnech v prostorách Jatek 78 herci pražského Dejvického divadla. Naopak soubor moderního Cirku La Putyka piluje činohru. Společně pracují na představení Honey, které se bude hrát od 12. listopadu.

Na jedné z prvních zkoušek režisér představení Miroslav Krobot seznamoval herce se svojí představou. „Neměly by to být žádné velké, stylizované výkony,“ říká režisér. 

Herečka Martha Issová se prvních tréninků také účastnila, následky jejího pádu z náruče kolegy Václava Neužila odhalil až rentgen. „Spadla jsem na klouby své levé ruky, dost mne to bolelo, ale říkala jsem si, že nebudu žádná kaše a že to nějak zvládnu,“ popisuje. 

Radiožurnál sleduje zkoušky od prvních setkání obou souborů a o celém projektu připravujeme do vysílání týdenní časosběrný seriál. Nebudou chybět ani fotky nebo videa ze zkoušek. To všechno můžete čekat těsně před premiérou v týdnu od 6. listopadu.

Po týdnu si ale zašla k doktorovi a na rentgenu se zjistilo, že má dvě zlomené žebra. 

Dalším z tvůrců projektu je Rosťa Novák mladší. V představení Honey se objeví i herec Jaroslav Plesl nebo Lenka Krobotová z Dejvického divadla. Ze souboru Cirk La Putyka je doplní například Jiří Kohout nebo Anna Schmidtmajerová. 

Autor:  Regina Květoňová
Pořad: Odpolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí – pátek 13:00  |  Délka pořadu: 9 hodin  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace