Ježíškova vnoučata jsou připravená plnit přání osamělých lidí. Odstartují v pondělí

Zapojovat se mohou další domovy pro seniory - Foto: Fotobanka Pixabay

Zapojovat se mohou další domovy pro senioryFoto: Fotobanka Pixabay

Kdy už budu moci splnit nějaké přání? S takovým dotazem se k nám často obracejí posluchači Radiožurnálu. Řeč je o projektu Ježíškova vnoučata, který má pomoci osamělým lidem. Každý z vás bude moct potěšit klienty domovů seniorů.

Webový systém, do kterého domovy pro seniory vkládají přání svých klientů, byl naposledy otestován, spuštěn bude v pondělí 13. listopadu ve 13 hodin a 11 minut. “Budeme doufat, že lidí, kteří budou chtít pomoci starým a osamělým lidem, bude dost,“ říká šéf vánočního projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček. 

Když někdo bude chtít plnit přání, může navštívit stránky www.jeziskovavnoucata.cz. A jaká se tam dají najít přání? Tak například 85letý Zdeněk si přeje projížďku poštovním autem, paní Růžena chce voňavku, paní Božena domácí chléb a máslo nebo Vincent pratelný polštář. 

Na stránkách projektu Ježíškova vnoučata je už téměř 2000 přání

Zapojovat se mohou další domovy, stačí napsat mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz. „Domovy to nic nestojí, jen potřebujeme určitou míru součinnosti jedné kontaktní osoby,“ říká Ondráček s tím, že zatím je 327 zapojených domovů, léčeben a dalších institucí. 

Přání se budou splňovat průběžně, nezáleží také na tom, kdy se jednotlivá přání splní – zda před nebo až po Vánocích. 

Ježíškova vnoučata přání

Autor:  Jiří Chum  (jch)

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace