Ježíškova vnoučata už plní skoro všechna přání. Někteří ještě na svého Ježíška čekají

Marie Olšbauerová je jednou z obyvatelek domova pro seniory, která má přání pro Ježíškova vnoučata. Touží se podívat do televize - Foto: Domov pro seniory Světlo

Marie Olšbauerová je jednou z obyvatelek domova pro seniory, která má přání pro Ježíškova vnoučata. Touží se podívat do televizeFoto: Domov pro seniory Světlo

Před necelým dnem spustil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Jeho cílem je splnit sny osamělým seniorům. V tuto chvíli se už plní téměř všechna přání, která do Českého rozhlasu zatím dorazila.

Právě teď je z necelých tří tisíc přání k dispozici už pouhých 149. Osmdesátiletá Marta si například přeje opravu rámů obrazů jejího manžela, osmdesátipětiletý Zdeněk by se rád projel poštovním autem a senioři z Luhačovic by chtěli, aby k nim na Silvestra přijela živá hudba. 

Některá přání se ale budou plnit hůře. Třeba 94letý Jaroslav by chtěl nové nohy. A devětasedmdesátiletá Božena by chtěla být mladší. 

K vybrání jsou také ještě přání, která stojí více peněz. Mnoho seniorů si přeje invalidní vozík nebo televizi. Další by se rádi podívali k moři nebo do lázní. Celý seznam najdete na stránkách Ježíškových vnoučat

Projekt Ježíškova vnoučata ani zdaleka nekončí. Všechny domovy seniorů se mohou stále zapojit. Přihlaste se jednoduše na stránkách www.jeziskovavnoucata.cz a vložte přání a sny svých klientů.

Přání je možné plnit hned a na nic nečekat. Udělala to třeba už Adéla Vejvodová, která koupila stolní fotbálek panu Lubomírovi z Holic. A devadesátiletý Otto z Klatov už dostal nový mobil od Tomáše Martinky. 

Za všechna splněná a plněná přání děkujeme. 

Ježíškova vnoučata - Foto: Aleš Vavřík

Autor:  Marcela Hálová  (mkr)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace