Kvóty nefungují, migranty nepřijmeme, říká Chovanec. Česku hrozí vysoká pokuta

Milan Chovanec, ministr vnitra - Foto: Filip Jandourek

Milan Chovanec, ministr vnitraFoto: Filip Jandourek

Evropská unie dala České republice a dalším zemím ultimátům, aby do června začaly přijímat migranty. Pokud to neudělají, zvažuje EU právní kroky. Česku tak například podle expertů z ministerstva vnitra hrozí pokuta až 260 milionů korun.

„Myslím si, že teď hrajeme hru na to, kdo přijal dvacet lidí a kdo dvanáct. A ten, co jich přijal dvacet, je správný, a ten, co jen dvanáct, tak správný není. Nezlobte se na mě, ale to je čistokrevný Kocourkov," odmítl Chovanec v Bruselu tlak Evropské komise. 

Česko podle něj nehodlá v nadcházejícím měsíci nabídnout přijetí žádných migrantů a s jejich přerozdělováním nadále nesouhlasí. „Tento systém povinných kvót nefunguje a fungovat nebude,” dodal ministr vnitra pro Radiožurnál. 

Česká republika se proto podle ministra také staví proti snahám Unie začlenit povinné kvóty do reformy společného azylového systému. 

Autor:  Filip Nerad
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace