Kvůli zdi zdraží vstupné na Eiffelovku. Kolem pařížské věže roste třímetrová bariéra

Pařížská dominanta dostane ochrannou zeď - Foto: Jan Rosenauer

Pařížská dominanta dostane ochrannou zeďFoto: Jan Rosenauer

Bude tři metry vysoká, prosklená a neprůstřelná. Přesně taková má být zeď, kterou začali stavět kolem Eiffelovy věže v Paříži. Město tak chce lépe chránit návštěvníky před možnými útoky teroristů. Prosklená bariéra vyjde v přepočtu na zhruba půl miliardy korun.

Přesně v místech dvou současných východů, tedy u nábřeží Branly a před třídou Gustava Eiffela, by měla stát prosklená část zdi. Po stranách Eiffelovky by pak měl být plot. To ostatně potvrzuje i dělník David. 

„Zatím tady jsou bariéry, které moc hezky nevypadají. Pak tady ale bude prosklená zeď, hezčí ploty i turnikety. Některé stromy kvůli tomu musíme vykácet, jiné ale zase vysázíme,” ukazuje. 

Francouzi na zeď mají různý názor. Například podle studenta Ibrahima zvýší bezpečnost turistů: „Je dobře, že to tu staví. Když si vezmete všechny ty teroristické útoky. Zvýší to bezpečnost návštěvníků Eiffelovky.” 

Zeď by měla být hotová v létě. Podle francouzské rozhlasové stanice France Info se výdaje na stavbu promítnou i do vstupného na Eiffelovku. Lístky by měly být dražší o osm eur, a to už od listopadu. 

Autor:  Martin Balucha
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace