Lidé si stěžují na účtenkovou loterii. Mobilní aplikace zjistí informace o hovorech

Odstartovala loterie Účtenkovka - Foto: CC0 Public domain

Odstartovala loterie ÚčtenkovkaFoto: CC0 Public domain

Od začátku října začala takzvaná Účtenkovka a zájemci o loterii registrují účtenky, které dostali v obchodě. Vyhrát můžou například auto. Jenže start soutěže, kterou zřídilo ministerstvo financí, se neobešel bez problémů.

Aby lidé mohli v loterii vyhrát, musí si založit účet na webu Účtenkovka.cz nebo v mobilní aplikaci. Jenže první den fungování někteří zájemci měli s tímto krokem problém, web hlásil chyby při aktivaci účtu. 

„Teď ráno už jsem ale neměl jakékoliv problémy s registrací, zdá se tedy, že ministerstvo financí chyby odstranilo,“ říká redaktor Vojtěch Koval. 

Lidé si přesto stěžují a to konkrétně na mobilní aplikaci, která od uživatelů vyžaduje i poměrně překvapivé údaje. Aplikace může zjistit, jestli právě voláte a dokonce i s jakým telefonním číslem. Vyplývá to z informací při stahování aplikace přes Google Play na operační systém Android. 

Ministerstvo financí na svém Twitteru napsalo, že jde o nadbytečný požadavek zděděný z předchozích verzí aplikace, se kterým resort nesouhlasí a při dalším updatu by měl tento požadavek aplikace zmizet. Pro srovnání například aplikace společnosti Sazka přístup k těmto informacím nevyžaduje, stejně jako aplikace Fortuna. 

Pokud se lidé přihlásí přes web loterie, žádné takové údaje zadávat nebudou, účet je totiž možné založit i bez telefonního čísla. 

Autor:  Vojtěch Koval
Pořad: Dopolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 10:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace