Romantická vyjížďka gondolou v Benátkách skončila hrozbou dvojnásobného trestu

novomanželé na gondole - Foto: Jan Rosenauer

novomanželé na gondoleFoto: Jan Rosenauer

Dvojice francouzských turistů se v Benátkách rozhodla, že se při plavbě obejde bez zpěvu a dokonce i bez gondoliéra a uprostřed noci se vydala na romantickou vyjížďku. Gondola jim ale samozřejmě nepatřila, a tak se krádeží zabývá policie. Navíc nezůstalo jen u jediného trestného činu.

Benátky jsou bezesporu jednou z hlavních turistických destinací pro zamilované. Romantická plavba ale skončila pro Francouze trestním stíháním. 

Pár si chtěl totiž romantickou projížďku typickou gondolou užít po svém a odcizil ji. Jenže zatímco zpívat by ještě mohlo být jednoduché, ovládat člun v úzkých benátských kanálech už tolik ne. 

Deník Corriere del Venetto uvádí, že se takovéto krádeže opakují stále častěji. Skupinka německých turistů si jednu gondolu přivlastnila, aby se stihli včas ubytovat v hostelu. Další dvojici Dánů se dokonce jednu z těchto typických benátských loděk podařilo potopit uprostřed Grand Canalu.

Gondolu není úplně jednoduché ovládnout, a tak francouzští začátečníci naráželi s kradenou bárkou do okolních lodí a také do břehů. Podivné plavby si rychle všimli místní obyvatelé, kteří zavolali policii. Zamilovaný pár totiž nad plavidlem nakonec úplně ztratil kontrolu a policisté dvojici našli kolem jedné ráno promáčenou a prochladlou. 

Kromě krádeže je ale policisté následně obvinili i z dalšího trestného činu. Francouzům výrazně přitížilo to, že si na krádež gondoly vzali nůž, kterým odřízli lana. Provinili se tak i nedovoleným ozbrojováním. 

Autor:  Václav Jabůrek, Jakub Wojtovič

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace