Vybíráme z vysíláníAktualizováno 21.04.2017 13:21  

Finále vidělo rozpačitého Hřebejkova Rodinného přítele i start Řípu-1 v Techmanii

Lenka Krobotová a Aňa Geislerová přijely na festival Finále s Rodinným přítelem. - Foto:  Finále Plzeň

Lenka Krobotová a Aňa Geislerová přijely na festival Finále s Rodinným přítelem.Foto:  Finále Plzeň

V Plzni začal potřicáté festival českých a slovenských filmů Finále. Potrvá do 26. dubna. Nabízí přes 130 filmů, z toho asi 80 celovečerních a 40 soutěžních. Přehlídku zahájila předpremiéra prvního filmu nové trilogie Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví: Rodinný přítel. Festivalové dění sledujeme online, nabízíme i soutěž o vstupenky.

Asi nejočekávanější událostí na startu festivalu byla předpremiéra filmu Jana Hřebejka Rodinný přítel. V Plzni se promítal kromě oficiálního zahájení ještě na několika veřejných projekcích. Na recenze je ještě brzy, filmoví kritici, které Radiožurnál oslovil, se ale po zhlédnutí shodují na jisté dramaturgické nevyváženosti snímku. "Velký příběh je rozmělněn do spousty epizod, které ho vlastně upozaďují. Na druhou stranu některé motivy by si zasloužily větší pozornost filmařů. Film je nepřiměřeně dlouhý a vlastně má několik konců. To je trochu matoucí," říká o filmu Zahradnictví: Rodinný přítel filmový publicista a redaktor Českého rozhlasu Tomáš Pilát. "Rodinný přítel trpí mnoha dramaturgickými chybami," doplňuje filmový publicista Aktuálně.cz Martin Svoboda. 

Autor:  Luboš Vedral

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace