Společnost Apple se omluvila za zpomalování iPhonů. A stále tvrdí, že sleduje jen dobro uživatelů

Jak prodloužit životnost baterie? - Foto: Fotobanka Pixabay

Jak prodloužit životnost baterie?Foto: Fotobanka Pixabay

Americká technologická firma Apple se omluvila všem zákazníků, kterým záměrně zpomalila iPhone. Ke snižování výkonu starších verzí telefonu se společnost přiznala minulý týden. Jedním z prvních, který na problém upozornil, byl kanadský vědec John Poole.

„Zpomaluje to internetový prohlížeč, aplikace i kameru zkrátka chod celého telefonu,“ vysvětlil Poole v americké televizi CBS. Cílem opatření je prodloužit životnost baterií. Řadě zákazníků ale vadilo, že firma zpomalila telefony a následovala série žalob. 

Mimo jiné firma uvádí, že se omlouvá všem, které zklamala a ráda by znovu získala jejich důvěru. Také uvedla, že od ledna zlevní výměnu baterií u iPhonu 6 a pozdějších modelů ze 79 na 29 dolarů tedy v přepočtu zhruba na 600 korun. 

Právě tento krok zabraňuje tomu, aby opotřebovaná baterie vedla k vypínání telefonu třeba už při čtyřicetiprocentním nabití, jak se některým uživatelům stávalo. 

Apple příští rok vydá update, který má umožnit lepší kontrolu životnosti baterii

Apple také zveřejnil sérii doporučení, jak prodloužit životnost baterie. Není dobré ji vystavovat extrémním teplotám. Také je dobré při nabíjení sundat některé kryty, protože můžou telefon zahřívat. 

A pokud zařízení dlouhodobě nepoužíváte, vyplatí se baterii nechat nabitou přibližně jen na polovinu. Také se hodí využívat režim nízké spotřeby, který prodlužuje výdrž baterie. Ale nic nejde prodlužovat do nekonečna. Lithium iontové baterie, které se používají ve většině dnešních telefonů, jsou vyrobené na určitý počet nabíjecích cyklů. Při běžném používání to je zhruba 1500 až 2000, pak začne klesat jejich kapacita. 

Autor:  Štěpán Sedláček
Pořad: Dopolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 10:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace