Suchá houska s horkým nápojem není snídaně, rozhodl německý soud

Podle soudu v Münsteru je potřeba doplnit suché pečivo máslem - Foto:  pixabay.com

Podle soudu v Münsteru je potřeba doplnit suché pečivo máslemFoto:  pixabay.com

Suchá houska s kávou či čajem není snídaně, rozhodl o tom soud v západoněmeckém Münsteru. A nebylo to z dlouhé chvíle, ale kvůli jednomu netradičnímu daňovému sporu.

Jedna německá softwarová firma s osmdesáti zaměstnanci se rozhodla svým pracovníkům a klientům poskytovat ráno zdarma pečivo a k tomu kávu či čaj z automatu. 

Finanční úřad si před časem na firmu posvítil a vyměřil jí za léta 2008 až 2011 dodatečnou daň za bezplatné poskytování jídla zaměstnancům ve formě snídaně. Za každého strávníka a každý pracovní den musela společnost zaplatit v přepočtu asi čtyřicet korun. 

Společnost se kvůli dodatečné dani ohradila a případ putoval až k soudu. Ten nakonec rozhodl, že firma platit nemusí, protože suchá houska s horkým nápojem jako je čaj nebo káva není snídaně. 

Podle soudu v Münsteru je potřeba doplnit suché pečivo máslem, pomazánkou nebo salámem či sýrem. Firma tak nakonec ušetřila. 

Podle průzkumu společnosti Nielsen, která se zabývá návyky spotřebitelů, snídá osm z deseti Čechů. Nejraději se po ránu najíme doma. Jen čtvrtina lidí si nosí snídani do práce. A co se týče složení snídaně, jsou Češi dost rozmanití. 

Oblíbené je slané i sladké pečivo, ale také sýry, salámy a v poslední době roste zejména spotřeba cereálií. Nejvíc si Češi snídaně užívají o víkendu. To jsou na stole častěji třeba i párky a vajíčka. 

Autor:  Matěj Štýs
Pořad: Odpolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí – pátek 13:00  |  Délka pořadu: 9 hodin  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace