Uber v Londýně přišel o licenci, jeho šéf chce dál jednat s úřady

Uber v Londýně přišel o licenci - Foto: Fotobanka Profimedia

Uber v Londýně přišel o licenciFoto: Fotobanka Profimedia

Šéf společnost Uber Dara Khosrowshahi bude v úterý v Londýně jednat o povolení pro alternativní taxislužbu. Dopravní úřad britské metropole jí neprodloužil licenci, která skončila v neděli. Uber podle něj nedodržuje pravidla.

„Proč všem leží Uber v žaludku? Většina řidičů, kteří jezdí pro jiné taxislužby, jezdí také na sebe, nejsou zaměstnanci a nikomu to nevadí,” říká jeden ze čtyřiceti tisíc řidičů Uberu v Londýně. 

Dopravní úřad společnost vytýká nejasné postavení řidičů i to, že policii zatajila závažné incidenty, které se odehrály při jízdě s Uberem. Dara Khosrowshahi slíbil nápravu. 

Uber dosud ve sporech se zákonem převážně vítězil - mimo jiné díky promyšlenému marketingu, který celou věc staví jako souboj zkostnatělých úředníků a taxikářské lobby s nezastavitelým motorem pokroku. I v případě londýnského zákazu okamžitě vyrazil do protiútoku a spustil protestní petici, kterou podepsalo skoro osm set tisíc lidí. 

Autor:  Jaromír Marek  (jma), Michal Zlatkovský
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace