Vyhrajte s Radiožurnálem výlet za hvězdami NHL

s hokejbalem na NHL - Foto:  MS v hokejbalu 2009, Jan Rosenauer

s hokejbalem na NHLFoto:  MS v hokejbalu 2009, Jan Rosenauer

Láká vás podívat se na vlastní oči na slavnou hokejovou NHL? A přitom během několika málo dnů poznat zajímavou krajinu jihozápadu Spojených států? Nalaďte se už teď s Radiožurnálem na červnový hokejbalový šampionát a splňte si svůj sen!

Český rozhlas a organizační výbor hokejbalového mistrovství světa (to se uskuteční v Plzni mezi 13. a 20. červnem 2009) pro vás připravily soutěž, jejíž výherce se vydá na výlet do Phoenixu v Arizoně. Během cesty uvidí dva duely NHL, v nichž se domácí Kojoti střetnou s klubem San Jose a s Anaheimem. Podívá se do zákulisí klubu, kterému šéfuje hokejová legenda Wayne Gretzky, potká se s českým reprezentačním obráncem Zbyňkem Michálkem - a to vše v reálných kulisách amerického Jihozápadu. 

A co udělat pro to, abyste právě vy byli šťastným výhercem či výherkyní několika dní naplněných hokejovými zážitky? Stačí se jen zapojit do naší soutěže, ve které můžete uplatnit svoje znalosti o hokeji a základech hokejbalu. Poslouchejte zejména ve dnech 2. až 18. února Sportžurnál. Ten vysíláme ve všední dny mezi devatenáctou a dvacátou hodinou, o víkendech startujeme už v 18.30. 

Hokejbalové mistrovství světa se v roce 2009 odehraje v Česku

Mezinárodní hokejbalová federace přidělila pořádání příštího mistrovství světa hokejbalistů České republice. Sedmidenního podniku se v Plzni zúčastní čtyřiadvacet mužstev, šestnáct týmů bude bojovat o cenné kovy mezi muži, zlatý tým ženské části šampionátu vzejde z osmičky účastníků. 

Hokejbalisté obvykle využívají ke svým vrcholným akcím hokejové haly. Ani letošní turnaj v tomto směru nebude výjimkou. Účastníci i návštěvníci mistrovství budou moci využít vynikajícího zázemí plzeňského zimního stadiónu, které si pochvalují například i hokejisté extraligového Lasselsbergeru. Ženské hokejbalové týmy odehrají svůj turnaj v nově postavené hale, která v plzeňské čtvrti Lochotín vyrostla speciálně pro hokejbal. 

Kromě nadstandardního zázemí a dokonale upravených hracích ploch nabízí plzeňský zimní stadión i oficiální kapacitu 8 211 diváků (z toho přes pět tisíc k sezení). A jakou finanční částku vynaloží zájemce o vstup na některý ze zápasů hokejbalového šampionátu? 

Celodenní vstupné na všechny stadióny bude v případě běžných zápasů sto korun, v případě semifinálových a finálových zápasů dvě stě korun. Návštěvníci mladší osmnácti let budou moci při koupi jednodenních vstupenek uplatnit padesátiprocentní slevu. Využít můžete i možnosti zakoupit si výhodný balíček na všechna utkání mistrovství - a to za pět set korun. 

V každém Sportžurnálu zazní soutěžní otázka, na tu odpovězte SMS zprávou, a pokud budete mezi nejrychlejšími deseti, získáte za svou správnou odpověď body. Uskuteční se celkem jedenáct základních kol a jedno semifinálové, ve kterém si můžete připsat dokonce dvojnásobek bodů. 

Dvojice nejúspěšnějších z vás, tedy ti, kdo nasbírají nejvíc bodů, postoupí do velkého finále. Vítěz si z něj odnese výlet na NHL do Phoenixu, ale ani poražený nemusí být smutný. Může spolu se svým doprovodem strávit VIP víkend na hokejbalovém mistrovství světa v Plzni. A na ceny se může těšit i dalších 8 soutěžících. 

Zapojit se do soutěže můžete kdykoli mezi 2. a 17. únorem. I kdybyste se některého z kol nemohli nebo nechtěli zúčastnit, nic se neděje - naději na výhru tím neztrácíte. 

Ceny pro výherce 

1. cena:
Cesta do Phoenixu na NHL pro jednu osobu v termínu od 15. do 20. března (letenka Praha-Phoenix včetně poplatků, ubytování, vstup na zápasy NHL Phoenix versus San Jose a Phoenix versus Anaheim, osobní schůzka se Zbyňkem Michálkem, česky mluvící průvodce, transfer letiště-hotel a zpět; nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění, zajištění vstupu do Spojených států - vízum, ESTA). Po dohodě možno přikoupit cestu i pro druhou osobu. 

2. cena:
VIP víkend na mistrovství světa v hokejbalu v Plzni pro dvě osoby (ubytování, vstupenky na MS, podepsaný reprezentační dres, prohlídka zákulisí ČEZ Arény). 

3.-10. cena:
vstupenky na MS v hokejbalu, propagační předměty Českého rozhlasu a Českomoravského svazu hokejbalu. 

Pokud se chcete soutěže zúčastnit, doporučujeme přečíst si podrobná pravidla. Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí! 

Na šampionát za českým hokejbalovým týmem

Český fanoušek se na hokejbalovém mistrovství světa v Plzni může těšit především na výkony českého týmu. Ten bude chtít na druhém domácím turnaji podruhé v historii vybojovat zlato, které získal zatím jen na turnaji v Litoměřicích v roce 1998. 

Kromě tohoto zlata má ve své sbírce i čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Dá se tak očekávat, že česká reprezentace bude mít v domácím prostředí ty nejvyšší ambice. 

Zajímavostí je, že s hokejbalem spojila větší či menší část svého sportovního života i řada velmi úspěšných hokejistů. Namátkou je možné jmenovat olympijské vítěze z Nagana Dominika Haška nebo Jana Čalouna či další reprezentanty Tomáše Plekance, Dušana Salfického, Richarda Krále, Václava Pletku nebo Františka Ptáčka. 

Je proto pravděpodobné, že v mužstvu, které pro akci sestaví reprezentační trenér Leoš Rak, se opět objeví některé jméno známé z hokejových ploch (reálnou šanci na start na mistrovství světa má například plzeňský útočník Michal Důras). 

Vysílání ČRo 1 - Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu (Praha, střední, jižní, západní a severní Čechy, Brněnsko, Ostravsko). 

Záznamy vybraných pořadů Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu si můžete poslechnout v Rádiu na přání. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast. 

Autor:  Petr Souček  (pes), Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace