Speciál Martina Veselovského z končící české mise v Kosovu

Speciál Martina Veselovského z Kosova - Foto:  AG Geronimo

Speciál Martina Veselovského z KosovaFoto:  AG Geronimo

V roce 1997 tam začala občanská válka. O dva roky později došlo k bombardování silami NATO. Před třemi lety vyhlásilo nezávislost. V Kosovu sloužilo od roku 1999 několik tisíc českých vojáků, ti se teď stahují. Jaké výsledky přinesla jejich mise? Nevracejí se příliš brzy? Nalaďte si ve čtvrtek 15. září Radiožurnál – debatu vysíláme přímo z Kosova.

Na konci října by měl po 12 letech ze základny české mise KFOR v Šajkovaci odejít poslední český voják. Speciál Martina Veselovského zavítá přímo na místo. Debatu se zástupci armády i státu vysíláme ve čtvrtek 15. září od 17 hodin na frekvencích Radiožurnálu, na internetu a v živém videopřenosu na zpravy.rozhlas.cz, kde také bude od 18 do 18.30 hodin diskuse pokračovat. 

 

Speciál Martina Veselovského – anonce – Kosovo 15. září 2011

Vložit na svůj web

Češi v Kosovu 

Martin Veselovský zve na debatu z Kosova

Čeští vojáci působí v mezinárodních silách v Kosovu od roku 1999. Letos jejich mise končí. Celkem se v Kosovu vystřídalo na osm tisíc českých vojáků. Mezinárodní společenství hodnotí jejich práci jako úspěšnou. Není předčasné vojáky z Kosova stahovat? Poslední ozbrojený konflikt mezi Srby a kosovskými Albánci jsme zaznamenali před několika týdny a NATO posílilo své jednotky v zemi… 

O českém působení v Kosovu budou s moderátorem Martinem Veselovským debatovat plukovník Václav Vlček ze společného operačního centra ministerstva obrany, politický ředitel mise OSN v Kosovu Jolyon Naegele, zahraničně politický expert ČSSD poslanec Jan Hamáček a předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR David Vodrážka. 

Další speciální diskusi s Martinem Veselovským chystáme už na úterý 27. září. Těšíme se na vás v kině ve Varnsdorfu (centrum Panorama, Západní 2618). Téma: vystupňované sociální napětí na Šluknovsku a v severních Čechách vůbec. 

mapa vysílačů Radiožurnálu (VKV a DVB-T) - Foto:  koláž Český rozhlas

mapa vysílačů Radiožurnálu (VKV a DVB-T)Foto:  koláž Český rozhlas

Vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu. 

Záznamy vybraných pořadů Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast. 

Autor:  Lenka Paličková  (lep)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace