Dálnice D1 hodiny stála. Srážku cisterny s auty jeden člověk nepřežil

Nehoda cisterny s nákladním a osobním autem na D1 - Foto: Věra Hájková

Nehoda cisterny s nákladním a osobním autem na D1Foto: Věra Hájková

AKTUALIZOVÁNO Havárie cisterny, osobního a nákladního auta blokovala od pátečního rána dálnici D1 na 23. kilometru u Mirošovic. Cisterna převážející lehký topný olej skončila po nehodě na boku, olej z ní masivně vytékal. Nehodu jeden člověk nepřežil, další dva se zranili, jeden z nich vážně. Dálnice byla v místě téměř čtyři hodiny obousměrně uzavřena.

Po půl druhé odpoledne byl obnovený provoz směrem na Brno, o necelou hodinu později se začalo jezdit i levým pruhem do Prahy. Kolona se postupně rozpustila. 

"Řidič cisterny jedoucí od Prahy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a následně čelně s osobním autem," řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Řidič cisterny před čelním střetem s osobním autem narazil do zadní části kamionu, jeho řidič zraněn nebyl. 

Srážka poškodila naftovou nádrž cisterny, ze které kromě oleje vytekly tisíce litrů nafty. "Masivní únik nafty budeme řešit s vodoprávním úřadem i českou inspekcí životního prostředí," řekl Gabriel. 

Autor:   redakce,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace