Horská dráha Cyklon na Výstavišti končí

Horská dráha Cyklon - Foto: Marie Veselá

Horská dráha CyklonFoto: Marie Veselá

Už jenom poslední dva víkendy se můžete svézt na historické horské dráze na holešovickém Výstavišti. Železnou konstrukci majitelé po 44 letech zavřou, rozeberou a odvezou. Výstaviště jim neprodloužilo nájemní smlouvu.

„Slyšel jsem tu zprávu, že se to má rušit, a je to škoda,“ říká jeden z kolemjdoucích, který si atrakci fotí na památku. 

Horská dráha Cyklon - Foto: Marie Veselá

Horská dráha CyklonFoto: Marie Veselá

Dělníci začínají konstrukci pomalu odstrojovat. Jak přesně ji mají rozebirat ale nevědí. Nikdo to ještě nedělal. Zatím sundávají dekorace a osvětlení. Jaroslav Štaubert, osmnáctiletý syn majitele atrakce, na Výstavišti vyrůstal. Od narození bydlí v maringotce kousek od atrakce. „Je to prostě citový vztah. Pro někoho by to byl kus železa, ale… to se nedá popsat,“ svěřuje se nám s dojetím. 

Kromě horské dráhy z areálu Výstaviště zmizí třeba i třicetipěti metrové ruské kolo. Atrakce musí majitelé odvézt do konce června. „Celá spodní část areálu prochází důkladnou revitalizací, proto budou tyto atrakce odstraněny," napsal v prohlášení předseda představenstva Výstaviště Pavel Klaška. Praha chce podle radního pro kulturu Jana Wolfa (Trojkoalice) atrakce ze 70. a 80. let nahradit moderními.„Když se podíváte na světové podobné prostory, kde jsou atrakce, tak je asi celkem jasné, že je potřeba, aby zde vznikly atrakce moderního provedení,“ uvedl Wolf. Holešovické Výstaviště by se tak podle něj mohlo přiblížit třeba vídeňskému Prateru. 

Autor:  Marie Veselá

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace