Kde jednají politici o budoucnosti Česka? Lidem se otevírá sídlo vlády i několik ministerstev

Strakova akademie - Foto: Tomáš Adamec

Strakova akademieFoto: Tomáš Adamec

Jednací sál ministrů nebo pracovna premiéra, to vše si mohou lidé ve čtvrtek prohlédnout v sídle vlády ve Strakově akademii. Otevírají se ale i další významné úřady. Den otevřených dveří pořádá na Den české státnosti poprvé v novodobé historii ministerstvo obrany, které má sídlo na Hradčanech. Otevře se i hlavní budova ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí a Nostický palác na Maltézském náměstí, sídlo ministerstva kultury.

Návštěvníci Úřadu vlády uvidí jednací sál, nový i starý tiskový sál a další prostory. Lidé si mohou prohlédnout také výstavu originálních karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy. 

Hlavním cílem expozice je představit české vědce, vynálezce a objevitele a přiblížit historii vědy. Strakova akademie na Malé Straně bude otevřená od 10.00 až do 16.00. 

Strakova akademie, novobarokní budova ležící na nábřeží Edvarda Beneše, sloužila po dokončení stavby v roce 1896 jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin. Od dubna 1939 začal budovu využívat protektorátní kabinet, po válce v ní našla zázemí nová československá vláda. Budovu čeká v nadcházejících dvou a půl letech rekonstrukce. Opraveny budou fasády, střecha i plot kolem areálu. 

Ministerstvo obrany připravilo na svátek svatého Václava prohlídky reprezentativních prostor hlavní budovy ministerstva s odborným výkladem vojenských historiků. Zájemci si prohlédnou jednací místnosti, salónky či pracovnu ministra obrany. 

Organizátoři připravili doprovodný program - výstavy, ukázky současné vojenské techniky nebo ukázky současných i historických automobilů ministrů obrany ze sbírek Vojenského historického ústavu. Na akci je nutné se předem registrovat. Více informací najdou zájemci na webu resortu obrany. 

Autor:  Janetta Roubková,  ČTK, iROZHLAS .cz

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace