Street workout v Praze

Street Workout - Foto:  Street Workout

Street WorkoutFoto:  Street Workout

Street workoutová hriště rostou v Praze jako houby po dešti. Na nich můžete vidět většinou svalovce, kteří zkouší na první pohled lehké cviky. Jakmile je ale zkusíte - zjistíte, že to nic lehkého není. Kalisthetika neboli cvičení s vlastní vahou je ale pro letní měsíce ideální městské cvičení. Jak na to?

Street Workout - Foto:  Street Workout

Street WorkoutFoto:  Street Workout

„Oproti cvičení ve fitku cvičíte venku, na vzduchu, cvičíte zadarmo, můžete přijít kdykoli a hlavně používáte své vlastní tělo, ne stroje.“ Srovnává cvičení s vlastní vahou na street workoutových hřištích a ve fitness centrech autor stránek streetworkout.cz Libor Kalous. Navíc v Praze je kolem padesáti hřišť, takže každý by měl mít prostor si jednotlivá stanoviště vyzkoušet. 

Street Workout - Foto:  Street Workout

Street WorkoutFoto:  Street Workout

„Na první pohled se streetworkoutové hřiště pozná podle toho, že nestojí ve svahu a u překážek, ze kterých dopadáte na zem, jsou tlumící gumy. Také nemusí být rozsáhlé, kvalitně si zacvičíte na bradlech a hrazdě.“ Odpovídá Libor Kalous na otázku, jak poznat kvalitní streetworkouové hřiště. Základní cviky, jako jsou kliky, dipy, dřepy a shyby se dají trénovat na jedné konstrukci. Hlavně se ale člověk musí soustředit na kvalitní technické provedení. 

Pokud vás street workout láká, je dobré si domluvit sraz s trenérem. V Praze jich funguje několik a díky tomu se můžete vyhnout případnému zranění. 

Autor:  Lenka Vrzalová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Regina DAB Praha
 
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas