Studenti si ve škole budou hrát. Smíchovské gymnázium otevírá alternativní třídu

Studenti Gymnázia Na Zatlance - Foto:  Gymnázium Na Zatlance

Studenti Gymnázia Na ZatlanceFoto:  Gymnázium Na Zatlance

České školy pomalu mění přístup k výuce. Jednou takovou je smíchovské Gymnázium Na Zatlance. To teď nabízí budoucím studentům program, který má rozvíjet jejich osobnost a zároveň jim předat potřebné znalosti a dovednosti.

Škola alternativní třídu otevře příští školní rok. Někteří učitelé ale zkouší neobvyklou metodu už dnes. „Máme hodinu, která je zaměřená na téma já. Studenti přicházejí a každý si napíše na papír významnou osobnost, která ho v životě inspirovala, a ostatní spolužáci mu říkají, proč si myslí, že si tu osobnost vybral,“ vysvětluje koordinátor projektu Lukáš Šlehofer. 

 

Na Gymnáziu Na Zatlance natáčela Lída Křesťanová

Vložit na svůj web

Studenty nový přístup k výuce baví: „Líbí se mi, že o sobě můžu zjistit něco nového,“ říká jedna ze studentek. Vyvolává v nich prý zájem o okolní svět.  

Biflování dat tu studenty alternativní třídy asi nečeká, učit se budou v blocích. Třeba blok přírodní vědy propojí biologii, chemii, fyziku a fyzickou geografii. To, co se ve škole naučí, si pak budou moci vyzkoušet i prakticky například na netradičních expedicích. 

Také přijímací zkoušky se budou lišit o těch klasických, navíc přibude osobní pohovor: "K němu studenti budou předkládat své osobní portfolio, které je má představit," říká ředitelka školy Jitka Kmentová. Na konci ledna gymnázium pořádá dny otevřených dveří. 

Autor:  Lída Křesťanová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Regina DAB Praha
 
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace