K věci26. května  2017  

Největší radost je, když se klienti vrací, říká návrhářka Natali Ruden

Módní návrhářka Natali Ruden - Foto: Štěpánka Duchková

Módní návrhářka Natali RudenFoto: Štěpánka Duchková

Návrhářka ukrajinského původu Natali Ruden chystá velkou módní přehlídku v karlínském Fóru. Co ji ovlivňuje a co stojí za jejím úspěchem?

Natali Ruden připravila kolekci s názvem Oceán, kterou představí 1. Června. Podle jejích slov půjde o velikou show, ostatně jako v jejím případě vždy. Už název napovídá, že barvou kolekce bude především modrá. „Letošními barvami jsou blankytně modrá, oranžová a fialová,“ říká Natali Ruden.  

Natali jezdí pro inspiraci na světové módní veletrhy. „Tam se s předstihem představují materiály i látky. To mě oslovuje, barevnost je základ. Barvy jsou diktované módou na několik let dopředu,“ říká. Třeba příští rok módu ovládnou jahodové barvy a barvy lesního ovoce. „A materiály zase diktují to, co se z nich vyrobí,“ dodává. 

Práce s klienty je podle Natali Ruden náročná. „Klienti přicházejí s důvěrou. Musím zjistit, pro jakou příležitost oblečení chtějí. Já si jim pak snažím vysvětlit, jak to nejlépe vyřešit. Nejlepší radost je, když se pak klienti vrací. Kdybych měla špatné reference, neměla bych úspěch.“ A nejlepší referencí podle ní je, když klienti její věci nevyhazují a pořád je nosí. 

Autor:  Štěpánka Duchková, Jana Kudláčková
Pořad: K věci Štěpánky Duchkové  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: pátek 18:47  |  Délka pořadu: 12:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace