Noční proud16. září  2015 v 23:04  

Jubilant Jaroslav Uhlíř hostem Nočního proudu!

Jaroslav Uhlíř - Foto: Jiří Antalovský, Universal Music

Jaroslav UhlířFoto: Jiří Antalovský, Universal Music

Skladatel, pianista, humorista a zpěvák v těchto dnech oslavil kulaté sedmdesáté narozeniny. Vy můžete slavit s ním. Jaroslav Uhlíř byl hostem Miloše Skalky ve středečně čtvrtečním nočním proudu.

Uhlířovy melodie mají ve svém zpěvníku – kromě Zdeňka Svěráka a Karla Šípa - mimo jiné i Jitka Molavcová, Hana Zagorová, Václav Neckář a Karel Gott. 

S filmovou hudbou začal Jaroslav Uhlíř koketovat v roce 1976 a dnes je v této oblasti renomovaným autorem, připomeňme alespoň snímky Vrchní, prchni (s hitem Severní vítr), Ať žijí duchové, Tři veteráni, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda nebo Vratné lahve. 

V posledních letech se stal Jaroslav Uhlíř atraktivním hostem letních hudebních festivalů, kde vlastní písně zpívá pouze za doprovodu klavíru.  

K sedmdesátinám Jaroslava Uhlíře vyšla 11. září dvě profilová alba nazvaná Dětem a dospělým / Dospělým a dětem. Kompilace uchovávají nejen hity a kultovní písně, ale rovněž rarity, které vycházejí vůbec poprvé. Více se dozvíte od hlavního protagonisty těchto disků, jubilanta Jaroslava Uhlíře, který byl hostem Nočního proudu. 

Poslechněte si. 

Autor:  Miloš Skalka
Pořad: Noční proud  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: vysíláno na Regině do 1. lisopadu 2015, pak Dvojka  
 

Nové články v rubrice

 • 27. října  2015     Audio  rubrika: Noční proud

  Noční proud o Evě Olmerové

  V pátek 23. října se na trhu objevilo v mnoha ohledech unikátní výběrové album nahrávek Evy Omerové (1934 - 1993) nazvané ... jak dynamit, které představuje víceméně snímky vůbec poprvé vydané na hudebním nosiči. Písně...

   
 • 23. října  2015     Audio  rubrika: Noční proud

  Zpěvák Voxel v Nočním proudu

  Hostem pátečního Nočního proudu Jitky Benešové byl zpěvák Voxel. Rok a půl po debutu All Boom! připravil albovou novinku Motýlí efekt. Tentokrát je on sám výhradním autorem hudby ke všem písním z alba.

   
 • 23. října  2015     Audio  rubrika: Noční proud

  Noční proud a V + W

  Hosty moderátora Ilji Kučery ml. v Nočním proudu byli režisér Petr Svojtka a herec, zpěvák a hudební producent Roman Říčař. Tématem bylo především velmi zajímavé představení V+W Revue, které uvádí divadlo ABC u příležitosti...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace