Problémy s páteří

Renata Filipová, internistka a specialistka metody AtlasPROfilax - Foto: Jana Kudláčková

Renata Filipová, internistka a specialistka metody AtlasPROfilaxFoto: Jana Kudláčková

Odpolední poradny byly setkáními s lékařkou, která za pomoci speciálního masážního přístroje pomáhá ke správnému usazení naší lebky na 1. krčním obratli, tzv. Atlasu, který má drtivá většina z nás v nesprávné poloze.

Proč tomu tak je, jak se to stalo, co nám to způsobuje a jak se s tím poprat, to nám vysvětlila MUDr. Renata Filipová, internistka a specialistka metody AtlasPROfilax. První krční obratel je důležitý, protože drží naši lebku, hlavu a je zásadní pro řízení celé pohybové soustavy. 

Atlas by měl být na svém správném místě. Pokud se nachází ve špatné pozici, může to mít negativní důsledky pro naše zdraví. Správnou nebo špatnou pozici může odhalit speciální vyšetření. Nesprávná pozice se může během života zhoršit. 

Atlas se dá srovnat pomocí speciální metody. Jde o přístrojovou masáž krčních svalů. Je to krátký zákrok a stačí ho provést jednorázově. 

Co může být důsledkem špatné pozice Atlasu? Problémy s páteří a pohybovým systémem. Skolióza, křivá pánev, potíže s klouby, bolesti hlavy. 

Doporučuje se speciální vyšetření, podle kterého se dá přesně určit, jestli je Atlas správně posazený. Následuje pak zákrok, který vrací Atlas na správné místo. Metoda je podle doktorky Filipové vysoce účinná. 

Po zákroku reaguje tělo pozitivně. Něco se zlepší hned, něco až časem, třeba několik měsíců. To třeba v případě bolestí hlavy. 

Odvysílané díly si můžete poslechnout v našem archivu. 

Autor:  Ivana Navrátilová, Jana Kudláčková
Pořad: Poradna  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: Nevysílá se od dubna 2017  
 

Nové články v rubrice

 • 8. dubna  2017     Audio  rubrika: Poradna

  Infekčnost klíštěte se dá vyšetřit

  V loňském roce u nás onemocnělo klíšťovou encefalitidou 565 lidí a více než 4 a půl tisíce lidí boreliózou. Typické příznaky se téměř u poloviny lidí neprojeví a neodhalená nemoc pak přechází do dalších fází, kdy je...

   
 • 6. dubna  2017     Audio  rubrika: Poradna

  Krásný trávník vyžaduje celoroční péči

  Anglický trávník – to je sen mnoha zahrádkářů a vlastně všech, kdo mají okolo domu zeleň. S příchodem jara bychom měli věnovat obzvlášť zvýšenou pozornost mrazy zdecimovanému pažitu, abychom si v horkých letních měsících...

   
 • 4. dubna  2017     Audio  rubrika: Poradna

  Zápisy do 1. tříd začaly. Od letoška přinášejí řadu novinek

  Až do loňska se zápisy konaly už na začátku roku, od teď jsou termíny až v dubnu. Změna termínu dětem podle pedagogů a psychologů prospěje, protože děti v předškolním věku dozrávají doslova ve skocích. Zápisy ale od...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace