Filmový magazín

Čas vysílání: vysíláno do prosince 2013  
 
Filmový magazín

Filmový magazín

Pořad o filmech, filmových premiérách a zajímavostech ze světa kinematografie.

Chcete mít přehled o tom, kdo, s kým a o čem točí? Poslouchejte Filmový magazín. Nejnovější události ze světa českého i zahraničního filmu - filmové premiéry, novinky na DVD, rozhovory a komentáře. 

Pořadem provází moderátorka a redaktorka publicistiky Denisa Jeřábková

A proč právě ona?
Je to velmi společenský člověk, milovník kultury a velký filmový fanda. Ráda chodí do kina na komedie a dobré thrillery, u jejichž sledování musí člověk alespoň trochu zapojit mozkové závity. Ale i přesto ji snad jako každou ženu potěší pohádka pro dospělé, film Pretty Woman. 

V pořadu můžete také slyšet manažera Bontonfilmu Pavla Nováka. 

Jaký vztah má Pavel Novák k filmu a které snímky patří k jeho nejoblíbenějším? 

Pavel Novák - Foto:  archiv Pavla Nováka

Pavel NovákFoto:  archiv Pavla Nováka

Láska k filmu se u mě projevila krátce předtím, než se na trhu objevila česká verze časopisu Cinema. Když jsem si přečetl první číslo, chtěl jsem být přitom. Možná i kvůli ní jsem se dal na studium žurnalistiky. A protože štěstí přeje připraveným, tak jsem se nejprve dostal do redakce nejmenovaného filmového měsíčníku, odtud do rovněž nejmenovaného televizního týdeníku o novinkách v kinech a nakonec do Bontonfilmu, kde už sedmým rokem „pečuji“ o vybrané filmy uváděné do českých kin. 

Kdybych měl vyslovit žánr, který je mému srdci nejbližší, asi bych to nedokázal. Spíš než na žánrové škatulky totiž dám na emoce a na prožitek. Pokud u filmu zapomenu přemýšlet nad technickou stránkou, logikou příběhu a hereckými výkony, protože mě jednoduše jako celek pohltí, pak je to přesně film z kategorie těch, které mám rád. Abych byl konkrétnější: Ze zahraničních mám nejraději Forresta Gumpa, Tenkrát na západě, Amélii z Montmartru a Život Briana. Z českých si dokážu opakovaně užít Na samotě u lesa, Valérii a týden divů a Nudu v Brně. 

Historie pořadu:
Filmový magazín jsme na Regině vysílali od zaří 2010 do prosince 2013. 

Pořad: Filmový magazín  |  Stanice: Regina
Čas vysílání: vysíláno do prosince 2013  
 

Články k pořadu

  Praha
    Od 4.10.2015 09:10 do 15:10; v ulici Roztylská v obci Praha; nehoda; 2x OA, neblokují provoz.
    ulice Květnového povstání, Praha-Benice, uzavřeno, práce na silnici, Od 09.10.2015 07:00 Do 30.10.2015 19:00, uzavírka po fázích: I. K lipanůn - Na Luka, II. Na Luka - K Pitkovicům, III. K Pitkovicům ...
    v ulici Murmanská v obci Praha, zúžené jízdní pruhy, plynulý provoz, Od 01.10.2015 10:35 Do 08.10.2015 12:00, zúžené jízdní pruhy, plynulý provoz; Havárie plynového potrubí, uzavřen pravý jízdní pruh ...

  Mobilní verze | Podmínky užití | English
  © 1997-2015 Český rozhlas

  Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace