V Praze opět ožil Golem

Golem VR - Foto:  DIVR Labs

Golem VRFoto:  DIVR Labs

V ulici Na Příkopě, v suterénu prodejny s hračkami se nachází portál do doby Rudolfa II., alchymistů a legendárního Golema. Stačí si tu nasadit virtuální brýle, na záda počítač a vyrazit na cestu.

"Snažili jsme se o co nejpřesnější zobrazení Prahy 16. století, kterého jsme byli schopni dosáhnout. Vývojáři čerpali z veškeré dostupné literatury. Podrobně zkoumali především dobovou architekturu," říká Lukáš Burda, výkonný ředitel společnosti Divr Labs s.r.o., která virtuálního Golema vytvořila.  

Golem VR - Foto:  DIVR Labs

Golem VRFoto:  DIVR Labs

Hru vytvořenou nejmodernější počítačovou technologií na ploše 250 metrů čtverečních tvoří 8 unikátních úrovní a jejich zdolání trvá 20 minut. Hra je tak největší svého druhu v Evropě. 

Pořad: Prahou křížem krážem  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: každý den 11:45; repríza 17:45  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 22. května  2018 v 11:45     Audio  rubrika: Prahou křížem krážem

  Natradiční rostliny v Praze

  V Botanické zahradě v Troji se můžete kochat záplavou květů nejrůznějších druhů, barev a vůní. Když vás chůze unaví, natáhnete se na lehátko nebo na deku a odpočíváte. A pak třeba prozkoumáte netradiční dřeviny, které...

   
 • 21. května  2018 v 11:45     Audio  rubrika: Prahou křížem krážem

  Nika - malá galerie v metru

  Nevyužité vitríny ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí si všimli před šesti lety studenti UMPRUM a tak z malého prostoru vytvořili galerii pro prezentaci vlastních děl.

   
 • 18. května  2018 v 11:45     Audio  rubrika: Prahou křížem krážem

  Místo, kde žil Jan Neruda - dům U dvou slunců

  Historie jednoho z nejznámějších pražských domů, U dvou slunců, sahá až do začátku 17. století. V letech 1673 - 1690 dům získal barokní průčelí s volutovými štíty. Dvorní část byla vystavěna v polovině 19. století.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace