Reginatipy3. srpna  2015  

Kino Aero promítne to nejlepší z Letní filmové školy

Promítáním filmu Milán, kalibr 9 začínají dnes večer ve 20:30 Oficiální ozvěny Letní filmové školy. Představí 5 snímků, které si kino Aero vybralo z letošního festivalu. Program, který potrvá do pátku, se skládá z evropských filmů. Promítá se kromě dnešního večera ještě ve středu, čtvrtek a v pátek jsou připraveny projekce dvě. „Kino si samo vybralo z programu Letní filmové školy ukázky sekcí, které byly podle nich nejatraktivnější. Budou zahajovat velmi brutálním italským filmem politickým Milán, kalibr 9. Potom uvedou film Obvyklí podezřelí. Vybrali si polský film o zakladateli srdeční chirurgie Bohové. Nesmí chybět ani klasické dílo světového filmu Občan Kane a uzavírá to takový velmi roztomilý finský film, komedie Mrzout," upřesňuje programová ředitelka festivalu Iva Hejlíčková.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy30. července  2015  

Na festivalu Advik se přenesete do Japonska

na festivalu Advik - Foto: Vojtěch Čepelák

na festivalu AdvikFoto: Vojtěch Čepelák

V Modré škole v Praze 4 začíná mezinárodní festival Advik 2015. Přehlídka japonské kultury, animovaného filmu a komiksu nabídne od 17:00 odborné přednášky, výstavy a soutěže. Jubilejní desátý ročník navíc doplní venkovní program. „Bude tady spousta soutěží, třeba rána do melounu bokkenem. Celá akce bude i venku, tedy takový oddych z toho vnitřního prostoru. K dispozici bude studený čaj, příjemné sezení a možnost zahrát si go. Těšit se můžete na ukázky bojového umění. A navštíví nás Mistr Nakagawa, který ukáže lidem svojí domácí teriyaki omáčku," zve na festival organizátor Miloslav Hrůza.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy29. července  2015  

Zoo Praha zve na oslavy Mezinárodního dne tygrů

Tygr malajský - Foto: Petr Hamerník

Tygr malajskýFoto: Petr Hamerník

Pražská zoologická zahrada slaví Mezinárodní den tygrů. A tak si chovatelé pro tyto šelmy připravili dárky. Jak si s nimi tygři poradí, můžete vidět ve 13:30 u jejich výběhu. V informačním stánku se navíc dozvíte mnoho zajímavostí o chovu těchto ohrožených zvířat. „Pro naše tygří oslavence jsme si připravili speciální dárky. Budou mít podobu papírových piñat, což jsou vlastně hračky naplněné kousky masa. U pavilónu šelem a plazů budou samozřejmě k dispozici naši průvodci. A ti nabídnou veškeré informace ze života tygrů, jak v přírodě, tak také u nás v zoo," popisuje dnešní akci mluvčí zoologické zahrady Jana Ondrejechová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy24. července  2015  

Živé kvety zahrají přímo na Vltavě

Živé kvety - Foto:  archiv skupiny

Živé kvetyFoto:  archiv skupiny

Loď Cargo Gallery kotvící na nábřeží Edvarda Beneše přivítá na své palubě slovenskou kapelu Živé kvety. Rocková alternativní skupina hraje od roku 1994. Na pražském koncertě zazní od 20 hodin její nejznámější hity. „Živé kvety na koncertě představí průřez svou tvorbou. To znamená průřez mnoha alby, která zatím kapela vytvořila. Pražské publikum by je znát mělo, protože jezdí pravidelně. Ale na lodi budou poprvé," uvedla organizátorka akce Zuzana Fuksová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. července  2015  

Do karlínského přístavu připluje brazilský hudebník

Přístav 18600 slibuje nové místo pro sousedské setkání - Foto: oficiální Facebook Přístavu 18600

Přístav 18600 slibuje nové místo pro sousedské setkáníFoto: oficiální Facebook Přístavu 18600

Přístav 18600 přináší koncert brazilského hudebníka Giovanniho Mazziotta. Ten v Jižní Americe odehrál nespočet autorských koncertů a doprovodil řadu brazilských umělců nové generace. Hudební akce začíná v 19 hodin v prostoru karlínského Přístavu 18600. „Giovanni Mazziotta je brazilský skladatel a hudebník s italskými kořeny, který se narodil v Riu de Janeiru. Od šestnácti let hraje na akustickou kytaru a baskytaru a skládá hudbu inspirovanou sambou a jazzem a myslím, že to bude příjemný jazzovo-jihoamerický večer," říká producent koncertu Jindřich Krippner.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy22. července  2015  

Lukáš Pavlásek a další komici pobaví osazenstvo ve Žlutých lázních

Komik Lukáš Pavlásek - Foto: Eva Dvořáková

Komik Lukáš PavlásekFoto: Eva Dvořáková

Pivnice Tančírna ve Žlutých lázních otevírá v 19:00 dveře všem, kteří se rádi baví. Ve svém letním programu totiž uvede oblíbenou stand-up comedy Na Ležáka. Tentokrát své humorné umění návštěvníkům předvede Lukáš Pavlásek, Petr Cerha, Daniel Čech a Ondra Havlík. „Na Ležáka je oblíbená stand-up comedy. Instalujeme pódium a každý jednotlivý bavič předvádí to, co ho zrovna napadne, zapojuje do toho diváky, takže každý pořad je něčím zvláštní a jiný. Tentokrát nás budou bavit Lukáš Pavlásek, Dominik Heřman Les, Petr Vydra a Radek Petráš," dodává mluvčí Žlutých lázní Hana Tietze.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy21. července  2015  

(A)void Floating Gallery očekává příliv smíchu. Na palubu zavítají stand-up komici

(A)void Floating Gallery na pražské náplavce - Foto: Michal Šeba,  (A)void Gallery

(A)void Floating Gallery na pražské náplavceFoto: Michal Šeba, (A)void Gallery

Na palubě lodi (A)void Floating Gallery se můžete těšit na oblíbené vystoupení žánru stand-up comedy. Od 21:00 se tam představí soubor bavičů, kteří si říkají Underground Comedy. „Uvidíte to nejlepší z naší poslední sezony, vystoupí tam naši komici jako je třeba Tigran Hovakimyan, který začíná být poměrně známý, anebo Lucie Macháčková, která zrovna vyhrála na festivalu v Příbrami cenu Humorfestu. Každý komik vystoupí se svým deseti až patnáctiminutovým výstupem a dá se očekávat, že to bude sranda a bude dobrá nálada," říká producent skupiny Tomáš Plhoň.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy20. července  2015  

Nový Hendrix neboli Gary Clark jr. poprvé vystoupí v Praze

Texaský kytarista, zpěvák, skladatel Gary Clark jr. - Foto: flickr.com

Texaský kytarista, zpěvák, skladatel Gary Clark jr.Foto: flickr.com

Mladý kytarista, skladatel a zpěvák Gary Clark jr. od 20 hodin vystoupí na Pražském hradě. Nový Jimi Hendrix, jak mu hudební kritici přezdívají, představí hity nejen ze svého alba Black and Blu. Koncert Clark odehraje v prostorách Španělského sálu. „Gary Clark na hradě vystoupí se svou kapelou. To, co bude hrát, odpovídá jemu velmi širokému žánrovému spektru. Ve svých skladbách se pohybuje od jazzu přes blues k blues rocku, RnB, hip hopu a podobně. To znamená, že se diváci mohou těšit na velmi pestrou škálu moderních žánrových skladeb," říká David Šebek ze správy Pražského hradu.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy18. července  2015  

S Emilem Holubem do historie, v Tiskárně na vzduchu se bude tančit i hrát

Emil Holub na lovu antilop. Ilustrace z prvního vydání cestopisu Sedm let v jižní Africe (1880-81) - Foto: Licence Public Domain, volné dílo

Emil Holub na lovu antilop. Ilustrace z prvního vydání cestopisu Sedm let v jižní Africe (1880-81)Foto: Licence Public Domain, volné dílo

Ve venkovní restauraci Tiskárna na vzduchu se můžete seznámit s projektem Bond První republice. Večer s podtitulem Na cestách začne v 19:00 a jeho osobností bude známý český cestovatel Emil Holub. Celá akce vás přenese do 20. a 30. let minulého století. „Tento projekt má teď jeden z výstupů našeho kreativního týmu, který právě připravuje sérii pěti akcí a toto je první z nich. Tématem je poušť. Zahraje Band Melody Boys se zpěvačkou Rozálií Havelkovou a moderovat bude Karel Jirák. Těšit se můžete na taneční workshop, módní přehlídku i vernisáž. A také na talk show Emila Holuba a taneční ukázku," říká organizátor David Van.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy17. července  2015  

Střelecký ostrov zažije vystoupení skupin Lily Marlene a Precedens

Skupina Precedens - Foto:  Precedens - oficiální web kapely

Skupina PrecedensFoto:  Precedens - oficiální web kapely

Na Festivalu Letňák 2015 zazní futuristický šanson skupiny Lili Marlene. Počasí nám přeje, takže se můžete těšit na další koncert pod širým nebem, který začíná v 19:30 na Střeleckém ostrově. „Na letní scéně Malostranské besedy se tentokrát představí kapela Lili Marlene v čele s Martinem Němcem. Spolu s ní vystoupí na jednom pódiu legenda domácí rockové scény skupina Precedens, se kterou si zazpívá taky její někdejší zpěvák Petr Kolář," slibuje pořadatel Tomáš Kopečný.

Autor:  Barbora Kramářová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  49
Další  |  Poslední

Praha
  R1, mezi km 20 a 23, ve směru Ruzyně - R7, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 04.08.2015 05:10 Do 04.08.2015 06:00, , sečení krajnice, ...
  R1, mezi km 21.6 a 21.61, práce na silnici, Od 04.08.2015 05:10:11 Do 04.08.2015 17:10:11
  R1, mezi km 82.5 a 6.7, ve směru Ruzyně - R7, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 04.08.2015 06:00 Do 04.08.2015 10:00, , sečení krajnice, sestava se pohybuje, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas