Reginatipy27. července  2014  

Rocker Ivan Král zahraje po několika letech v Praze

Ivan Král - Foto: Ivan Prokop

Ivan KrálFoto: Ivan Prokop

Do Česka se po třech letech vrací hudební legenda Ivan Král. Zpěvák se svými rodiči v šedesátých letech emigroval do Spojených států. Tam spolupracoval s nejslavnějšími hudebníky své generace - Davidem Bowiem nebo Iggy Popem. Král se svou kapelou vystoupí od 20:30 v Malostranské besedě. "Po několika letech se jenom na skok do Prahy vrací jediný český rocker, který opravdu prorazil ve světě. Ivana doprovodí jeho tradiční spoluhráči - Roman Vícha na bubny, Jan Stibůrek na basu a Honza Ponocný na kytaru. Všichni v kapele se na koncert moc těšíme, takže pokud chcete slyšet Ivanovy nové skladby nebo i starší hity, tak se za námi stavte," zve na koncert člen skupiny Jan Ponocný.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy26. července  2014  

Nechte se pozvat na Divadelní Odyseu

Divadelní loď Tajemství - Foto: Divadlo  AQUALUNG

Divadelní loď TajemstvíFoto: Divadlo AQUALUNG

Ve 21:15 začne na Divadelní lodi Tajemství nedaleko Výtoně premiéra inscenace Čekání na déšť. Hra je součástí Divadelní Odysey - jde o putovní divadelní přehlídku, která se na chvíli zastaví právě v Praze. "Je to představení polského divadla Opolski Teatr Lalki i Aktora a bude pojednávat o příběhu Odysseovy manželky Penelopé, která celý život pročekala na Odyssea. Vlastně je to i takové propojení se současností, polské nebo vůbec středoevropské ženy často také jen čekají doma na své muže, kteří pracují v západních koutech Evropy," upřesňuje za organizátory Šárka Pavelková.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy25. července  2014  

Po Vltavě poplují hráči na ukulele

Parník Vltava - Foto: Pražská paroplavební společnost

Parník VltavaFoto: Pražská paroplavební společnost

Hráči na ukulele v 18:00 hodin nastoupí u Čechova mostu na historickou parní loď Vltava. Na palubě pak zahrají na své strunné nástroje. Návštěvníci zahájení Českého ukulele festivalu uslyší nejen havajskou klasiku, ale také swing a blues. Za mikrofon se navíc během plavby můžou postavit i úplní začátečníci. "Hlavní hosté budou The Uke Box. To je Holanďan s Američankou z Rotterdamu. Hrají docela zajímavou směs holandské muziky plus blues. Shelley Rickey, která zpívá a hraje na ukulele v The Uke Box, má úplně nádherný hlas. Bude k dispozici otevřený mikrofon. Kdo bude chtít hrát, může buď sám, nebo s někým," vysvětluje pořadatel festivalu Ben Anderson.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy24. července  2014  

Japonská popkultura, filmy a kostýmy - to je Advík

na festivalu Advik - Foto: Vojtěch Čepelák

na festivalu AdvikFoto: Vojtěch Čepelák

Japonsko je nejen zemí samurajů a gejš, ale také kreslených postaviček s výraznýma očima. Seznámit se s komiksy této východoasijské země můžou od 17 hodin návštěvníci Modré školy. Začíná tam festival Advík. Přehlídka japonské popkultury a tradičního umění nabídne navíc projekce animovaných filmů, besedy, turnaje a soutěže. "Osu festivalu tvoří anime přednášky a projekce, ale zároveň tam probíhá módní přehlídka, volba miss a kromě toho velmi důležitou částí je takzvaný cosplay. To znamená kostýmové soutěže, které jsou tradičním znakem podobných festivalů po celém světě. A bude velké množství živých představení k bojovým uměním a k tradičnímu japonskému tanci Nihon Buyó," slibuje pořadatel Vojtěch Čepelák.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. července  2014  

Reynek se potkal se Chagallem ve Valdštejnské jízdárně

Marc Chagall, Abrahám a tři andělé - Foto:  adoratrici.culturacattolica.it

Marc Chagall, Abrahám a tři anděléFoto:  adoratrici.culturacattolica.it

Valdštejnská jízdárna nabízí srovnání dvou významných expresionistických umělců. Výstavu děl Bohuslava Reynka doplnily ilustrace jeho současníka Marca Chagalla. Oba výtvarníci se věnovali náboženským grafikám. Až do 14. září můžou návštěvníci porovnat jejich rozdílné přístupy k biblickým tématům. "Je zde patrný rozdíl mezi introvertní sevřeností Reynka obrácenou k hlubokému osobnímu prožitku a otevřenou sdílností Chagalla směřující k širšímu přijetí zbožnosti. Díky spojení Reynka a Chagalla má divák rovněž možnost porovnat křesťanský a židovský přístup ke stejnému literárnímu zdroji a vidění téhož osobnostmi, jejichž lidské osudy byly naprosto protichůdné," říká mluvčí výstavy Pavlína Stránská.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy22. července  2014  

V Americkém centru ulovíte Burtonovu Velkou rybu

Režisér a výtvarník Tim Burton - Foto: Filip Jandourek

Režisér a výtvarník Tim BurtonFoto: Filip Jandourek

Americké centrum v Praze dnes od 18 hodin promítá film Velká ryba. Big fish, jak zní originální název, natočil Tim Burton podle stejnojmenného fantasy románu Daniela Wallace. "Ve filmu se jedná o vztah mezi otcem a synem. Otec leží na smrtelné posteli a během konverzací, kdy si vyprávějí různé neuvěřitelné historky z otcova mládí, o jeho zálibě v cestování a různých mytických dobrodružstvích, si oba dva hledají vzájemně cestu k sobě," popsala za pořadatele Jana Sehnálková. Projekce je součástí prázdninového projektu Léto s Timem Burtonem, díky kterému můžou návštěvníci každý týden vidět filmové představení tohoto známého amerického režiséra.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy21. července  2014  

Na lodi Tajemství se bude tančit tango

Divadelní loď Tajemství - Foto: oficiální Facebook Činoheráku Ústí

Divadelní loď TajemstvíFoto: oficiální Facebook Činoheráku Ústí

Na palubě Divadelní lodi Tajemství bratří Formanů se uskuteční jedinečná výprava. Od 21:15 tam začíná vystoupení Quilombo, které vtáhne diváky do tajemného světa argentinského tanga. Popisuje, jak ve vichru divokého Atlantiku muži sní o jemnosti a o doteku. "Tam, kde se míchají kultury, příběhy, je tam cítit moře, do světa, kde tango vzniklo. Patricie Poráková, která je autorkou a tanečnicí představení si při jeho přípravě přizvala ke spolupráci nejslavnější tanečníky argentinského tanga současnosti," říká pořadatelka Lucie Čunderliková. Po inscenaci si budou moci návštěvníci sami tango vyzkoušet v připravené tančírně.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy20. července  2014  

Přeneste se na jeden den do Indie a to přímo v centru Prahy

Ratha-Yatra v Praze - Foto: Oficiální stránky Ratha-Yatra

Ratha-Yatra v PrazeFoto: Oficiální stránky Ratha-Yatra

Okouzlující gejzír chutí, vůní, barev a atmosféry Indie nabídne na pražském Můstku indický festival vozů Ratha-Yatra. Od 12:00 vyráží průvod s 12 metrů vysokým dřevěným vozem, který čeká pouť pražskými ulicemi. Návštěvníci se můžou na jarmarku plném hudby a zábavy blíže seznámit s indickou kulturou a stát se součástí průvodu. "Během cesty toho vozu se z něj hází pro návštěvníky ovoce a sladkosti. K vidění bude třeba indický tanec Bharata Natyam, to je klasický starý indický tanec, který byl kdysi pouze v chrámech. Bude také hodně hudebních vystoupení. Letos máme dokonce vzácnou návštěvu z indického Mayapuru," zve na festival organizátorka Rádhika Sudarí. Kulturní program pokračuje na Václavském náměstí až do večera.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy19. července  2014  

Současný tanec versus kancelářská rutina na Václavském náměstí

420 People - představení Package - Foto:  420 People

420 People - představení PackageFoto:  420 People

Do Prahy se vrací velkolepé vystoupení Package. Jedná se o formu site-specifik, kde jsou hlavním dějištěm ulice města. Taneční skupina 420PEOPLE od 17:00 předvede na Václavském náměstí každodenní život a útrapy lidí, kteří pracují v kanceláři. Ztvární jejich instinkty a pudy a neustálou snahu o získání pozornosti opačného pohlaví. "Představení se odehrává v daném specifickém prostoru, konkrétně tedy na Václavském náměstí, uprostřed toho prostoru administrativních a komerčních budov. Jde o představení fyzického divadla současného tance, které pro vás připravujeme v choreografii japonského umělce Shusaku Takeuchiho. To téma je velice zajímavé a myslím, že pro většinu pražské populace velice blízké a dobře známé, a to je téma práce v kancelářském prostředí," uvádí za pořádající tým Bára Čermáková.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy18. července  2014  

Chcete zažít pravý balkánský temperament? Běžte do Stromovky

Z představení Amanitas Fire Theatre - Foto:  Nultý bod,  Za dveřmi

Z představení Amanitas Fire TheatreFoto:  Nultý bod, Za dveřmi

Pražskou Stromovku rozdivočí balkánský temperament díky akci Balkan Bashavel. Začne v kulturním baru Tiskárna na vzduchu ve 21:00 hodin. Cirkusová vystoupení v podání skupiny Amanitas doprovodí cikánská muzika, kolumbijská cumbie a karibské reggae. Součástí večera bude i lekce žonglování. "Žongléři z cirkusu Amanitas připraví stručný návod o tom, jak zvládnout základní grify, jak žonglovat s hořícími fakvami. Připravujeme speciální jedinečnou výzdobu, s množstvím lampiónů, svítících žárovek a hlavně nádherný letní večer," slibuje organizátor Jakub Kmošena.

Autor:  Valtr Kolban
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  16
Další  |  Poslední

Praha
  Srážky: déšť, D11-0,0
  R1, mezi km 16.6 a 22, provoz silnější než obvykle, Od 28.07.2014 06:53:46 Do 28.07.2014 09:02:52
  R1, mezi km 21.8 a 20.2, (zpráva zrušena), Od 28.07.2014 08:02:52 Do 28.07.2014 08:12:52

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas