Reginatipy25. listopadu  2014  

Zora Jandová si zahraje matku zakladatele sjednocené Evropy

Zora Jandová - Foto: Redakce Rádia Junior

Zora JandováFoto: Redakce Rádia Junior

Herečka Zora Jandová se představí v melodramatu Z deníku hraběnky M. Na jevišti Vršovického divadla MANA ztvární od 19:00 roli baronky Micuko Coudenhove-Kalergi. Hra vypráví životní příběh Japonky, která kvůli lásce navždy opustila svou rodnou zemi. Se svým rakouským manželem pak žila na rodovém panství v jihozápadních Čechách. Její syn Richard se stal zastáncem myšlenky sjednocené Evropy. „Druhorozený syn Micuko se stal později velkým myslitelem a intelektuálem a založil Panevropské hnutí, proto také letos tuto hru uvádíme, protože máme výročí vstupu do Evropské unie a je 120 let od narození Richarda a navíc 140 let od narození hraběnky Micuko Coudenhove - Kalergi," říká režisérka hry Olga Strusková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy24. listopadu  2014  

Festival rozhlasové tvorby nabídne koncerty i pořady pro děti

Prix Bohemia Radio 2014 - Foto: Vladimír Staněk, Adéla Knajzlová

Prix Bohemia Radio 2014Foto: Vladimír Staněk, Adéla Knajzlová

Dnes začíná 31. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky Prix Bohemia Radio. Festival rozhlasové tvorby, který tradičně pořádá Český rozhlas, nabídne koncerty, přednášky, diskuze, ale také divadelní představení. Zúčastnit se některé z připravovaných akcí můžou lidé až do 27. listopadu. Část přehlídky je věnována rozhlasovým pohádkám a četbě pro děti. „Soutěží se ve čtyřech kategoriích. Jedna je Zpravodajský příspěvek do deseti minut, dále Dokument, který se váže ke čtyřkovým a k devítkovým výročím. Je to zejména v souvislosti se 100. výročím první světové války a roky 1939, 1989. Dále je to Pořad pro děti. A kategorie Online jsou internetové projekty, které se váží k obsahu rozhlasového vysílání," uvedl ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek Českého rozhlasu Jan Simon.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. listopadu  2014 v 10:50  

To nejlepší od německých sousedů v českých divadlech

Divadlo v Dlouhé - Foto: Filip Jandourek

Divadlo v DlouhéFoto: Filip Jandourek

Pražský divadelní festival německého jazyka pokračuje. Od 20 hodin můžete zajít do Divadla v Dlouhé na hru Co je venku, do toho mi nic není. Jde o představení z repertoáru Divadla Maxima Gorkého, které je aktuálně v Německu považované za nejlepší. Dnešní inscenace navíc byla oceněná jako hra roku. Více nám o představení řekl dramaturg festivalu Petr Štědroň: "Ta hra pojednává o nějakých takových fobiích mladých žen, o jejich ztrátě orientace. Zní to, řekl bych, ponuře, ale je to nesmírně rychlý, vtipný a energický sled textu, ztvárněný čtyřmi herečkami, naprosto brilantními, téměř bez rekvizit a na forbíně Divadla v Dlouhé."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy22. listopadu  2014 v 10:45  

Přijďte poznat korejskou kulturu

Tradiční korejské divadlo - představení ve vesnici Hahoe - Foto: Jirka Malina

Tradiční korejské divadlo - představení ve vesnici HahoeFoto: Jirka Malina

Palác Kinských se na víkend promění v centrum korejské kultury. Dvoudenním festivalem chce Národní galerie ukončit výstavu Drak se probouzí. Kromě východoasijského umění je pro návštěvníky připraven i workshop hry na tradiční korejský buben, lekce kaligrafie nebo ukázky a ochutnávky nejznámějších pokrmů exotické korejské kuchyně. Více nám o akci, která začíná ve 14 hodin, řekla spoluorganizátorka Petra Poláková: "V programu je také filmové promítání, výuka korejštiny, tradiční deskové hry, korejská čajovna anebo ukázky tradičního korejského obřadu. Z korejského bojového umění se představí hedong komdo - boj s mečem a holí."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy21. listopadu  2014  

To nejlepší ze současné vážné hudby slibuje festival Contempuls

Pražský festival soudobé hudby Contempuls - Foto:  Pražský festival soudobé hudby Contempuls

Pražský festival soudobé hudby ContempulsFoto:  Pražský festival soudobé hudby Contempuls

V La Fabrice od 19:30 začíná festival soudobé hudby s názvem Contempuls. Dnes večer se na něm předvedou instrumentalisté z Itálie a Rakouska. Sedmý ročník hudebního festivalu nabízí další koncert ve středu 26. listopadu v klášteře sv. Anežky a v pátek 28. listopadu opět v La Fabrice, kde vystoupí Prague Philharmonia. Jak řekl pořadatel Petr Bakla, festival se orientuje na nejnovější komponovanou vážnou hudbu: „Tento typ hudby u nás nikdy neměl moc na růžích ustláno. Festival se snaží tuto díru vyplnit a z takových nejzajímavějších koncertů, které tam jsou, bych chtěl upozornit na Neue Vocalsolisten Stutgart. Předvedou a capella koncert pro sólové hlasy z nových skladeb. Dále je to koncert PKF Prague Philharmonia. Vystoupí na festivalu se speciálně připraveným programem."

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy20. listopadu  2014  

Festival Akcent nabídne skutečné příběhy lidí

Dnes v divadle Archa a Báráčnické rychtě začíná festival dokumentárního divadla Akcent. Nabídne deset představení zahraničních a domácích souborů. Na festivalu bude mimo jiné uvedena hra režiséra Jiřího Havelky Dechovka nebo hra o soužití starousedlíků s cizinci s názvem Vadí nevadí. „Ze světových inscenací bych ráda upozornila na představení berlínského souboru She she pop jarní oběti - svěcení jara. Další takovou hvězdou festivalu je argentinská režisérka Lola Arias, která přiváží svoje představení Můj život potom. Na scéně bude až desítka, řekněme, netrénovaných performerů. Jsou to skuteční lidé, kteří jsou potomci těch, kteří zažili Pinochetův režim," říká pořadatelka Jana Svobodová.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy19. listopadu  2014  

Festival francouzského filmu vás nasytí nejen předpremiérami, ale i jídlem

17. ročník Festivalu francouzského filmu - Foto:  Festival francouzského filmu

17. ročník Festivalu francouzského filmuFoto:  Festival francouzského filmu

Kino Lucerna hostí ode dneška do 26. listopadu francouzský filmový festival. Na 17. ročníku nebude chybět ani francouzský trh, který nabídne v pasáži Lucerny od čtvrtka 20. listopadu každý den od 11 hodin francouzská jídla. Diváci budou mít možnost zhlédnout i francouzské filmové hity, které už nejsou v nabídce kin. Stěžejní osou festivalu jsou ale předpremiéry. „Letos divákům představíme osm nových francouzských filmů, kterým vévodí tituly, které byly uvedeny v hlavní soutěži na festivalu v Cannes. Jako například nové zpracování životního příběhu módního návrháře Saint Laurenta. Na festivalu nebudou chybět ani soutěžní sekce výběr české kritiky a populární večer krátkých filmů. Ještě bych ráda pozvala na festivalový francouzský trh. Vznikne malé tržiště s typicky francouzskými pochutinami," uvedla pořadatelka Gabriela Zajícová.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy18. listopadu  2014 v 10:50  

Sexbomba a saxofon budou dnes k vidění v Lucerně Music Baru

Candy Dulfer - Foto: oficiální Facebook Candy Dulfer

Candy DulferFoto: oficiální Facebook Candy Dulfer

AghaRTA Prague Jazz Festival přivítá nizozemskou zpěvačku a saxofonistku Candy Dulfer. Ta od 20 hodin vystoupí v Lucerna Music Baru. Návštěvníkům představí svoji novou kapelu, ve které nechybí ani beatboxer. Kromě nových skladeb zazní na koncertě i hity z úplně prvního alba, řekl ředitel festivalu Michal Hejna: "Candy Dulfer už na našem festivalu vystoupila v roce 1996 a od té doby neztrácí na půvabu ani její hra, ani její vizáž. Tentokrát si přiveze dýdžeje, takže bude to víc taneční asi, než byli posluchači zvyklí na minulých koncertech, ale nedovedu si představit, že by nezahrála ty nejslavnější věci ze svého debutového alba Saxuality, kterého se prodalo více než dva a půl miliónu kusů."

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. listopadu  2014 v 10:50  

Připomeňte si samet s Českým rozhlasem

Stavba pódia pro koncert Znovu 89 na Václavském náměstí - Foto: Miloslav Hamřík

Stavba pódia pro koncert Znovu 89 na Václavském náměstíFoto: Miloslav Hamřík

25 let svobody můžete oslavit i s Českým rozhlasem a to na Václavském náměstí. V 18 hodin tam začne koncert s názvem Znovu 89. Hudebním večerem účastníky provede Lucie Výborná a Michal Horáček. Na pódiu se objeví mnoho známých interpretů, jak říká mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna: "Český rozhlas je partnerem Festivalu Svobody. V rámci tohoto festivalu pořádá Český rozhlas unikátní koncert na Václavském náměstí v Praze. Vystoupí například Michal Prokop, Jiří Suchý, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, David Koller, Lenka Dusilová nebo Dan Bárta. Koncert bude také na online přenosu na webu stanice."

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy16. listopadu  2014  

Poznejte Plevel a jeho tématické prorůstání

Symposion 2014 - Foto: Oficiální Facebook Symposion GJK

Symposion 2014Foto: Oficiální Facebook Symposion GJK

Platónovo dílo Symposion se stalo inspirací pro studenty Gymnázia Jana Keplera, kteří připravili projekt Symposion 2014 s názvem Plevel. Akce je oslavou vzdělání a společenského života studentů. Kromě odborných přednášek se návštěvníci můžou zúčastnit besed, projekcí nebo divadelních inscenací. "Například v prvním bloku probíhá debata, která má jméno Mediální obraz konfliktu na Ukrajině, od 13:00 bych Vás pozvala na debatu o islamofobii Mohamedáni, lautr pohani. Přednášet se bude o architektuře, filmu i filosofii. Večer následuje doprovodný program s autorskou projekcí filmu Víta Pancíře, navštívit můžete i divadelní představení," říká studentka a organizátorka akce Dita Laštovičková.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  27
Další  |  Poslední

Praha
  ulice Rektorská, Praha 10, Praha, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 13.10.2014 00:00 Do 17.12.2014 23:59, Uzavírka komunikace v úseku od křižovatky s ulicí Bakalářská před objekt č. 247/36, dopravní ...
  ulice Milady Horákové, Praha, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.11.2014 07:00 Do 30.11.2014 18:00, reklamační opravy povrchu vozovky - uzavírky části jízdních pruhů v ...
  ulice Rájecká, mezi křižovatkami ulic Lnářská a Pardubická, Praha 22, Praha, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 18.11.2014 00:00 Do 27.11.2014 23:59, Uzavírka komunikace Rájecká v MČ Praha 22 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas