Reginatipy27. července  2016  

Dětský fotbalový den na Bohemce

Vstup na dětské fotbalové odpoledne je zdarma - Foto:  Blickpixel,  pixabay.com

Vstup na dětské fotbalové odpoledne je zdarmaFoto:  Blickpixel, pixabay.com

Přijďte si se svými dětmi užít zábavné odpoledne do Ďolíčku. Připravena bude fotbalová školka, ve které se zabaví děti všech věkových kategorií. Ve středu 27. července od 15 hodin na stadionu Bohemians.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy26. července  2016  

Kinobus parkuje v Letňanech

Kinobus promítá v Letňanech do čtvrtka - Foto:  Geralt,  pixabay.com

Kinobus promítá v Letňanech do čtvrtkaFoto:  Geralt, pixabay.com

Oblíbený kinobus parkuje tento týden v Letňanech. K vidění budou Kobry a užovky, Nikdy není pozdě a Pomáhat a chránit. V ulici Tvrdého, zastávka Staré Letňany. Promítá se od 21:30, vstup je zdarma. Víc na dpp.cz/kinobus

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy25. července  2016  

Sportu zdar!

Jiří Sozanský, Koloseum, 2008 - Foto: Centrum současného umění DOX

Jiří Sozanský, Koloseum, 2008Foto: Centrum současného umění DOX

Sport sice inspiruje už od pradávna, ale až ve dvacátém a jednadvacátém století se stal fenoménem, kterým se zabývala celá řada významných českých umělců. Výstava SPORTU ZDAR! představuje díla se sportovní tematikou šedesáti českých umělců z období od roku 1945 do současnosti. V Centru současného umění DOX (Poupětova1, Praha 7), otevřeno je denně kromě úterý. 

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy24. července  2016  

Pražský triatlon Počernice 2016

Triatlon v Dolních Počernicích 2013 - Foto: Evelyna Kulíšková

Triatlon v Dolních Počernicích 2013Foto: Evelyna Kulíšková

Přijďte si zazávodit nebo se jen dívat a užít si sportovní atmosféru. Závod je určen pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Součástí 5. ročníku jsou i doprovodné aktivity, připravený je program pro celou rodinu. V Horních Počernicích, zázemí závodu a start je u rybníku Eliška, ulice K Hrázi. V neděli 24. července od 8:30 do 14:30.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy23. července  2016  

Žižkovské trhy

Také bižuteria a šperky se budou prodávat na prvním žižkovském trhu s oblečením (ilustrační foto) - Foto:  mi_bnu,  pixabay.com

Také bižuteria a šperky se budou prodávat na prvním žižkovském trhu s oblečením (ilustrační foto)Foto:  mi_bnu, pixabay.com

Přijďte na první trh zaměřený na módu, oblečení a šperky. Historické prameny potvrzují, že Prokopovo náměstí jako tržiště se v minulosti těšilo oblibě a bylo hojně navštěvováno, a Praha 3 chce tuto tradici obnovit. První tržní den je v sobotu 23. července od 10 do 17 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy22. července  2016  

Žezlo a koruna: Karel IV. a české královské korunovace

Kopie českého Královského žezla. Vytvořil ho augsburský zlatník Hans Haller roku 1533 pro krále Ferdinanda I. Habsburského - Foto: Wolfgang Sauber,  CC BY-SA 3.0

Kopie českého Královského žezla. Vytvořil ho augsburský zlatník Hans Haller roku 1533 pro krále Ferdinanda I. HabsburskéhoFoto: Wolfgang Sauber, CC BY-SA 3.0

Přijďte si prohlédnout předměty, které byly používány při korunovacích českých králů. Na výstavu se podařilo získat zápůjčky nejen z domácích, ale i zahraničních institucí. Mezi nejvýznamnější exponáty patří Zlatý relikviářový kříž. Výstava se koná na Hradě v Císařské konírně, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy21. července  2016  

Hvězdy nemají prázdniny

Planetární mlhovina Helix - Foto:  NASA

Planetární mlhovina HelixFoto:  NASA

Nevíte, kam ještě vzít v létě děti? Zajděte do planetária. To připravilo i během prázdnin spoustu pořadů pro děti i dospělé. Ve Stromovce, otevřeno je každý den kromě pátku.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy20. července  2016  

Výstava Josefa Sudka

Josef Sudek: Výtahová šachta ve Veletržním paláci, asi 1928 - Foto: Národní galerie v Praze

Josef Sudek: Výtahová šachta ve Veletržním paláci, asi 1928Foto: Národní galerie v Praze

Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu - to je výstava fotografií Josefa Sudka v Domě U Černé Matky Boží. Sudek spolupracoval s předními architekty a tak vznikl obsáhlý soubor snímků moderní architektury. Otevřeno je denně kromě pondělí.
 

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy19. července  2016  

Concerto Glassico 2016 – sklo v Toskánském paláci

Concerto Glassico - Foto:  České umění skla

Concerto GlassicoFoto:  České umění skla

České sklo za posledních 25 let představuje výstava Concerto Glassico. Ukazuje jedinečnost českého skla, techniky zpracování, představí se přední sklářské a bižuterní firmy. Součástí výstavy jsou i ukázky sklářské práce – foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla. Výstava se koná na v Toskánském paláci na Hradčanském náměstí do 28. srpna 2016. Vstup je volný, otevřeno denně od 9 do 18 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy18. července  2016  

Nultý bod 2016

Divadlo v Celetné - Foto: Filip Jandourek

Divadlo v CeletnéFoto: Filip Jandourek

Festival experimentálního divadla představí divákům nové tendence a přesahové žánry v divadelním umění. K vidění budou špičkové umělecké soubory a umělci. Od 18. do 23. července v Divadle v Celetné.

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  84
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace