Reginatipy1. října  2016  

Muzeum Karla Zemana slaví 4. narozeniny

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

Komentované prohlídky zdarma, hry v expozici, kreativní výtvarné dílny, workshopy animace nebo focení v kulisách z filmů Karla Zemana, to všechno na vás čeká na oslavách narozenin muzea. Program oslav zahájí pruhovaná cyklojízda, která startuje ve 13 hodin z Výstaviště Holešovice. Oblečte se do pruhů a vyražte. Za vstup do muzea včetně doprovodného programu zaplatíte v pruhovaném oblečení 99 korun.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy30. září  2016  

Výstava citrusů a dalších subtropických rostlin

Citrusy je možné pěstovat i v nádobách v bytě - Foto: Ivan Holas

Citrusy je možné pěstovat i v nádobách v bytěFoto: Ivan Holas

Přijďte si prohlédnout, případně zakoupit citrusy a další zajímavé subtropické rostiliny na výstavu do Botranické zahrady Přírodovědecké fakulty UK. Na místě můžete konzultovat i pěstování rostlin. V Botanické zahradě Na Slupi se výstava koná od 30. září do 9. října, otevřeno je vždy od 10 do 17 hodin. 

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy29. září  2016  

Výcvik psů ve Žlutých lázních

Štěně je třeba začít cvičit co nejdříve - Foto: Fotobanka  Stock Exchange,  Szarlota

Štěně je třeba začít cvičit co nejdříveFoto: Fotobanka Stock Exchange, Szarlota

Máte starosti s výchovou vašeho psa, nebo si naopak chcete pořídit malé štěňátko? Pak to bez výchovy a výcviku asi nepůjde. Zajděte se podívat na pravidelný výcvik psů se psím trenérem Adamem Holeksou. Každý čtvrtek od 17:30 ve Žlutých lázních.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy28. září  2016  

Středověké hody s Karlem IV.

Součástí hodů bude i soutěž o nejlepší preclík - Foto:  Media Training

Součástí hodů bude i soutěž o nejlepší preclíkFoto:  Media Training

Masa dušená i připravená na rožni, paštiky, polévky i sladkosti připravené podle středověkých receptur a k tomu hojnost piva a vína. To vás čeká v parku před Galerií Portheimka. Gurmánská slavnost se koná ve středu 28. září od 10 do 18 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy27. září  2016  

Vzestup a pád doby stavitelů pyramid

Egyptské pyramidy jsou pokládány za první (a jediný do současnosti zachovaný) z tradičních divů světa - Foto:  NadineDoerle,  pixabay.com

Egyptské pyramidy jsou pokládány za první (a jediný do současnosti zachovaný) z tradičních divů světaFoto:  NadineDoerle, pixabay.com

Zapomeňte na starosti a přeneste se na chvíli do Egypta. O vzestupech a pádech v době stavitelů pyramid bude přednášet přední český egyptolog Miroslav Bárta. V Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v úterý 27. září od 19 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy26. září  2016  

Zacvičte si na střeše

YMCA, cvičení na střeše - Foto:  YMCA

YMCA, cvičení na střešeFoto:  YMCA

Sedíte celý den v kanceláři? Pak si přijďte o polední pauze zacvičit, protáhnout tělo a setřást ze sebe únavu a stres. Fit pauza pro kancelářské povaleče se koná každé pondělí na střeše Paláce YMCA, Na Poříčí 12. Na střeše se cvičí do 10. října vždy od 13:15, v dalších týdnech se pokračuje v tělocvičně. Dvacetiminutovou rozcvičku povede instruktorka Věra Beroušková.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy25. září  2016  

Pražské cyklozvonění 2016

Cyklista - Foto: Fotobanka  Stock Exchange

CyklistaFoto: Fotobanka Stock Exchange

Přijďte si užít poslední zářijovou neděli na rodinném festivalu pod hlavičkou Pražského cyklozvonění. V neděli 25. září čekají na všechny připravené cyklotrasy vedoucí z různých míst po celé Praze. Centrem zábavy je A-park Ledárny v Praze 4. Od 10 do 17 hodin. Dorazit můžete i pěšky.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy24. září  2016  

Farmářské slavnosti

Na trhu si budete moci koupit domácí a lokální farmářské produkty - Foto:  tiburi,  pixabay.com

Na trhu si budete moci koupit domácí a lokální farmářské produktyFoto:  tiburi, pixabay.com

Farmářské slavnosti pro celou rodinu si můžete užít v Národním zemědělském muzeu. Děti se dozví, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář. V sobotu 24. září od 10 do 16 hodin v Národním zemědělském muzeu na Letné.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy23. září  2016  

2. pražský Oktoberfest

Každý, kdo v pátek dorazí v 16 hodin v tradičním bavorském kroji - lederhose nebo dirndl, dostane pivo zdarma - Foto:  inspirator,  pixabay.com

Každý, kdo v pátek dorazí v 16 hodin v tradičním bavorském kroji - lederhose nebo dirndl, dostane pivo zdarmaFoto:  inspirator, pixabay.com

Přijďte už na druhý pražský Oktoberfest a kromě piva ochutnejte české i bavorské pochoutky - třeba bavorskou sekanou, klobásy, preclíky nebo bratwurst. Chybět nebude bavorská hudba a obrovský pivní stan. Ve Žlutých lázních v pátek 23. a v sobotu 24. září. V pátek od 15, v sobotu od 14 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy22. září  2016  

Autoshow Praha 2016

Průmyslový palác bude věnován výhradně osobním automobilům - Foto:  Designbymickey,  pixabay.com

Průmyslový palác bude věnován výhradně osobním automobilůmFoto:  Designbymickey, pixabay.com

Malá, velká, rychlá a ještě rychlejší - auta a zase auta budou k vidění na holešovickém Výstavišti. Na Autoshow 2016 uvidíte na čtyři desítky značek oficiálně zastoupených na českém trhu. Od čtvrtka 22. do neděle 25. září.

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  90
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace