Reginatipy16. září  2014  

České centrum hostí výstavu fotografií s názvem Válka z pohledu obětí

České centrum Praha - Foto: Alexandra Dekanová

České centrum PrahaFoto: Alexandra Dekanová

V Českém centru Praha jsou k vidění dokumentární fotografie Jeana Mohra. Snímky švýcarského fotografa poukazují na těžký život ve válečných oblastech. Prohlédnout si expozici můžou lidé až do 4. října. Některé z vystavených fotografií vznikly už v 50. letech 20. století. "Fotografie jsou zde z celé Mohrovy tvorby, kdy fotil především v Palestině, v Jeruzalémě, v Betlémě, v Ramalláhu, v Gaze, ale také v Kyjevě, v Moskvě. Nejsou tam skutečně jenom fotografie z válek, ale spíše z toho, co se děje za válečným územím. Jak válku vnímají děti, matky s dětmi a starší lidé," upřesnila produkční Českého centra Jolana Součková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy15. září  2014  

Architecture Week 2014 se letos odehraje v Jiřském klášteře Pražského hradu

Jiřský klášter na Pražském hradě - Foto: cs.wikipedia.org

Jiřský klášter na Pražském hraděFoto: cs.wikipedia.org

Mezinárodní festival Architecture Week nabízí celkem 17 expozicí. Ty jsou věnovány nejen současné, ale i románské, gotické nebo třeba renesanční architektuře. Soubor výstav je přístupný od 10:00 hodin v Jiřském klášteře Pražského hradu. Návštěvníci si na jednom místě můžou prohlédnout makety slavných staveb. "Z Olomouce jsme si vypůjčili velice vzácnou maketu Olomouckého sloupu. Ta maketa je obrovská. Poprvé jsme přesvědčili i vedení Národního divadla a je tady vystavena krásná stará maketa Národního divadla. Skutečně těch skvostů je tady víc než 200. Je na co se dívat, je nad čím přemýšlet," slibuje ředitel festivalu Petr Ivanov.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy12. září  2014  

Na náměstí Jiřího z Poděbrad ochutnáte vína z Čech a Moravy

sklenka vína - Foto: Fotobanka Stock.xchng

sklenka vínaFoto: Fotobanka Stock.xchng

Náměstí Jiřího z Poděbrad zaplní vinaři z Čech a Moravy. Ve 14:00 hodin tam začíná 18. ročník Vinohradského vinobraní. Kromě ochutnávek vín čekají návštěvníky například ukázky lidových řemesel. Na akci se představí i několik hudebníků. "Vystoupí cimbálovka Pozdní sběr z Uherského Hradiště. Nebude chybět ani kapela Bigband Plus a velkým tahákem bude určitě od 20:00 hodin vystoupení Spirituál Kvintetu," říká Monika Otmarová z Městské části Praha 3.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy11. září  2014  

Hlavolamy i deskové hry. V Novoměstské radnici si pohrajete

Hlavolam (ilustrační foto) - Foto: Prokop Havel

Hlavolam (ilustrační foto)Foto: Prokop Havel

Výstavní prostory Novoměstské radnice se promění v hernu. Až do 16. září si tam návštěvníci můžou vyzkoušet nejrůznější mechanické hlavolamy nebo zahrát společenské deskové hry. Interaktivní výstava představí i netradiční hlavolamy ze soukromých sbírek. "Návštěvníci si budou moci prohlédnout sběratelské hlavolamy ze sbírky pana doktora Flejberka, což je náš největší sběratel hlavolamů, a samozřejmě i další hlavolamy, které jsou spíše jako rarity - ty budou ve vitrínách. Bude tam iQlandie, která nám zajišťuje ukázky fyzikálních a chemických dovedností," říká organizátor Pavel Hofrichter.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy10. září  2014  

Výměnný Bazárek 8 dává věcem novou šanci

Hub Praha - Foto:  Hub Praha

Hub PrahaFoto:  Hub Praha

Obměnit svůj šatník můžou návštěvníci sdíleného pracovního prostoru Impact Hub Praha. V 19:00 hodin tam začíná bazar oblečení a doplňků. Podmínkou účasti je přinést alespoň jednu věc. Za tu si pak lidé můžou odnést cokoliv z nabízeného zboží. Zbytek věcí využije charita. "Dámské oblečení je rozdělené na trička, tílka, bundy, kabáty, tašky. A potom jsou tam tři zvláštní podsekce. Jedno jsou pánové, další jsou děti a poslední jsou knihy, DVD, šperky, šampony," popisuje, co Bazárek 8 nabídne, jeho zakladatelka Kateřina Coops.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy9. září  2014  

Festival Landscape se rozloučí koncertem

Landscape Festival na Nákladovém nádraží Žižkov - Foto:  Galerie Jaroslava Fragnera

Landscape Festival na Nákladovém nádraží ŽižkovFoto:  Galerie Jaroslava Fragnera

Festival krajinné architektury Landscape 2014 je u konce. Letošní ročník uzavře koncert. Na Nákladovém nádraží Žižkov v 19:00 hodin zahrají kapely Už jsme doma a Garage & Tony Ducháček. Celá akce vyvrcholí Žižkovským odpalem. "Bude spálen tuplák od architektonické hutě Archwerk. Oni tento projekt připravili vloni na Burning Festival do Ameriky. Martin Kloda a jeho kolegové symbolicky tento tuplák zapálí, on shoří a tím dojde k zakončení tohoto festivalu," slibuje kurátor projektu Landscape Dan Merta.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy8. září  2014  

Jízdárna Pražského hradu se změnila v kočárovnu

Kočár - Foto: Josef Šmejkal

KočárFoto: Josef Šmejkal

Před vynálezem parního stroje představovali koně jediný rychlý způsob dopravy. Co všechno za sebou zvířata tahala ukazuje výstava Zapřažená krása. V jízdárně Pražského hradu jsou až do 19. října k vidění kočáry, nosítka a zlacené a postříbřené saně ze zámků Hluboká a Český Krumlov. "Jsou vystaveny ceremoniální vozy například kočár z Olomouckého arcibiskupství, který sloužil arcibiskupovi Coloredo z Waldsee nebo vůz v rokokových formách, který měl kníže ze Schwarzenbergu na korunovaci Marie Terezie na Pražském hradě ve 40. letech 18. století. Také je tady kočár Ferdinanda V. Dobrotivého z druhé poloviny 19. století anebo cestovní dostavník," popsal kurátor expozice Jaroslav Sojka.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy7. září  2014  

Koncert The Tap Tap podpoří děti z Jedličkova ústavu

The Tap Tap pod vedením kapelníka Šimona Ornesta - Foto: archív The Tap Tap

The Tap Tap pod vedením kapelníka Šimona OrnestaFoto: archív The Tap Tap

Skupina The Tap Tap vystoupí poprvé v Klánovicích. Zúčastní se tam totiž zdravotně - preventivní akce Zdravé Klánovice. Kapela začne hrát na dvoře Masarykovy základní školy v 17:00. Výtěžek z koncertu bude věnován dětem z Jedličkova ústavu. Na pódiu se spolu s The Tap Tap objeví i jeden známý český zpěvák. "Budeme hrát náš repertoár z nejnovější desky Moje volba. V písničce Řiditel autobusu s námi vystoupí jako jeden z nesympatických autobusáků Dan Bárta. A zahrajeme i jeden z našich nejnovějších převzatých hitů - písničku One day od Asafa Avidana, kterou jsme hráli na nedávné návštěvě Izraele, ještě v klidnějších dobách," přibližuje kapelník Šimon Ornest.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy6. září  2014  

Vyměňte starý mobil za vstupenku na koncert

Wanastowi Vjecy - Foto: Oficiální stránky Wanastowi Vjecy

Wanastowi VjecyFoto: Oficiální stránky Wanastowi Vjecy

Wanastanowi Vjecy zahrají ve Velkém sále Lucerny jen za staré mobily. Získat volňásek na tento benefiční koncert totiž můžete díky tomu, že jej vyměníte za nepoužívaný mobil. Ty funkční se pak předají dětem z dětských domovů, ostatní budou zrecyklovány. Od 20:00 vystoupí kromě jedinečných „Wanastowek" i kapela Portless a zpěvák Viktor Dyk. "Přijďte si dnes do pražské Lucerny poslechnout hity kapely Wanastowi Vjecy a Viktora Dyka. V rámci koncertu předáme i šek nadačnímu fondu Zelený život. Vstupenky získáte výměnou za mobil, který už vám třeba dlouho jen tak leží v šuplíku," zve na koncert organizátorka Petra Hniličková.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy5. září  2014  

Činoherák Ústí odehraje v Praze představení Klub rváčů

Režisér Filip Nuckolls - Foto: Miroslav Rosendorf

Režisér Filip NuckollsFoto: Miroslav Rosendorf

V Divadle v Celetné hostuje Činoherák Ústí. Od 19:30 hodin představí divákům Klub rváčů. Představení inspirované románem Chucka Palahniuka vypráví příběh mladého muže, který trpí nespavostí. Obyčejný život hlavního hrdiny změní až Tyler. "Klub rváčů je o schizofrenním já, které chodí každý den do práce. Jeho práce ho moc nezajímá. Je to ubíjející svět. Ale po setkání s Tylerem se rozhodne, že založí klub rváčů, do kterého se chlapi budou chodit rvát. A způsobí takovou malou anarchistickou revoluci ve Spojených státech. My jsme to hráli několik let v Ústí nad Labem, je to představení, které velmi oceňovala kritika," říká režisér hry Filip Nuckolls.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  20
Další  |  Poslední

Praha
  ulice U vinných sklepů, Praha 9, Praha, uzavřeno, práce na silnici, Od 16.09.2014 13:50 Do 17.10.2014 23:59, oprava plynovodu
  ulice Krovova - ulice Voňkova, Praha-Klánovice, Praha, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 18.09.2014 07:00 Do 18.09.2014 23:59, Natáčení, parkování techniky - Voňkova - Krovova, k.ú. Klánovice, Vydal: ÚMČ ...
  ulice K Horkám, Praha 11, Praha, uzavřeno, práce na silnici, Od 20.09.2014 06:00 Do 25.09.2014 23:59, Vydal: Magistrát Hl. města Prahy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas