Reginatipy10. února  2016  

Vyjeďte si do Peru a do Nepálu!

Nepál - Foto: Tomáš Beránek, spolek Namasté Nepál

NepálFoto: Tomáš Beránek, spolek Namasté Nepál

Zpěvák a hudební skladatel Ondřej Hejma vás vezme stopem do Nepálu; do Peru za šamany a kouzelníky vás zase zavede Václav Dejčmar. Další cestovatelská středa se koná v nové budově Národního muzea, Vinohradská 1, ve středu 10. února od 19 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy9. února  2016  

Břevnovský masopust

Masopustní koblihy - Foto:  pixabay.com

Masopustní koblihyFoto:  pixabay.com

Břevnov zaplaví masky. Už 22. břevnovský masopustní průvod vyrazí od KC Kaštan, Bělohorská 150, a průvod se za doprovodu hudebníků vypraví Bělohorskou ulicí až k hotelu Pyramida, kde na všechny čeká pravá česká zabijačka s posezením, hudbou a tancem. Sraz masek je v 15:45. V úterý 9. února.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy8. února  2016  

Polívková smršť na Andělu

Polívková smršť a Dita P. - Foto: ERGO Aktiv

Polívková smršť a Dita P.Foto: ERGO Aktiv

Odhoďte stres, usmějte se a přijďte se přesvědčit, jak chutná výborná polévka od předních českých kuchařů, která zároveň pomáhá. Polívková smršť spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou a kombinuje polévky s návratem chuti do života. Výtěžek sbírky putuje společnosti ERGO Aktiv, která poskytuje rehabilitaci lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy. Na Andělu od pondělí 8. do pátku 12. února, vždy od 10 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy7. února  2016  

Masopust na zámku Chvaly

Masopustní průvod (ilustrační foto) - Foto: Miroslav Zimmer

Masopustní průvod (ilustrační foto)Foto: Miroslav Zimmer

Užijte si masopust na chvalském zámku! Průvod vyráží ve 14 hodin od ZŠ Ratibořická. Na nádvoří zámku pak proběhne soutěž nejlepších dětských masek, bude se hrát a zpívat a na programu je i ochutnávka zabijačkových pochoutek. V neděli 7. února od 14 do 17 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy6. února  2016  

Narozeninové oslavy v zoo

Sloní samička se narodila před třemi lety - Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Sloní samička se narodila před třemi letyFoto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zajděte do zoo na oslavu třetích narozenin orangutaní samičky Diri a sloní slečny Sity. Setkání u slonů proběhne v Údolí slonů od 11 hodin, Situ čeká oslava ve 14:30 v pavilonu Indonéská džungle. Ve Vzdělávacím centru bude také pokračovat akce Neviditelná tajemství, která návštěvníkům nabídne pohled na přírodu tak, jak ji běžným okem neznají. V sobotu 6. února.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy5. února  2016  

Svatební veletrh

Nevěsta a ženich - Foto:  pixabay.com

Nevěsta a ženichFoto:  pixabay.com

Plánujete vy nebo vaši blízcí svatbu? Pak si nenechte ujít už šestnáctý svatební veletrh v hotelu Diplomat. Kromě klasického svatebního sortimentu, jakým jsou šaty, boty, prstýnky, plánování svateb a fotografie a video budou jeho součástí i speciální workshopy. V pátek 5. od 14 do 20 hodin a v sobotu 6. února od 10 do 20 hodin v hotelu Diplomat, Evropská 15.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy4. února  2016  

Podmořský svět na Staroměstské radnici

Podmořský život - Foto: Petra Doležalová, Libor Špaček

Podmořský životFoto: Petra Doležalová, Libor Špaček

Ponořte se do hlubin a poznejte život pod hladinou moře. V Rytířském sále a Křížové chodbě Staroměstské radnice je k vidění 190 velkoformátových fotografií mezinárodního kolektivu fotografů - potápěčů. Setkáte se se žraloky, ale i s podmořským mikrosvětem. Výstava je otevřena od 4. února do 5. března, denně od 10 do 18 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy3. února  2016  

Výstava stavebnice Merkur

Stavebnice Merkur - Foto: Jiří Šobr

Stavebnice MerkurFoto: Jiří Šobr

Přijďte znovu objevit důmyslnost originální české stavebnice, která se vyrábí už víc než sto let. Expozice čítá přes 520 modelů, od funkčních kolotočů přes elektrické vláčky až po kousky z roku 1920. Uvidíte i celou řadu železničních jeřábů, obří vlaky nebo funkční model slunečních hodin. Výstava bude otevřena do 30. dubna, v Havířské ulici 2.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy2. února  2016  

Czech Press Photo v Českém centru

Czech Press Photo - Foto: Prokop Havel

Czech Press PhotoFoto: Prokop Havel

České centrum připravilo výstavu k 20. výročí fotografické novinářské soutěže. Uvidíte na ní 21 vítězných fotografií soutěže a 29 dalších vybraných snímků z předchozích ročníků Czech Press Photo. Výstava v Českém centru v Rytířské ulici potrvá do 13. února, otevřeno je denně kromě neděle a vstup je zdarma.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy1. února  2016  

Epoque Quartet v Obecním domě

Epoque Quartet - Foto: Press kit

Epoque QuartetFoto: Press kit

Chcete strávit originální hudební večer? Pak přímo pro vás je připravený koncert SOČR spolu se smyčcovými specialisty v oboru "crossover", členy ansámblu Epoque Quartet, vynikajícím zpěvákem Danem Bártou a dirigentem i skladatelem v jedné osobě Janem Kučerou. V pondělí 1. února v 19.30 ve Smetanově síni Obecního domu.

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  67
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace