Reginatipy30. ledna  2015  

Kdo vyhraje soutěž o nejlepší espresso a cappuccino? Zjistíte na Jatkách 78

espresso - Foto: Fotobanka Stock.xchng

espressoFoto: Fotobanka Stock.xchng

Ty nejvyhlášenější evropské pražírny kávy se představí v prostorách Jatek78. Až do neděle tam 29 baristů bude soutěžit v přípravě kávy. Kromě disciplín, jako jsou nejchutnější espresso nebo cappuccino, své síly změří například i v kategorii, kde se míchá káva s alkoholem. Čistotu, chuť i baristovy vědomosti o podávaném nápoji pak posoudí odborná porota. Podle koordinátora akce Štěpána Neubauera je kromě soutěže pro návštěvníky připravený i další program: „Je tady jednak šestnáct evropských a čtyři české pražírny, jejichž kávu mohou ochutnat, kromě toho mohou zajít na nějakou zajímavou přednášku, která se kávy týká, nebo se týká i nějakého tématu souvisejícího, a kromě těchto dvou věcí je tady ještě velmi bohatý jídelní koutek, kde se představí čtrnáct začínajících, nebo už velmi dobře zavedených obchůdků, které budou připravovat různé pokrmy."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy29. ledna  2015  

Na PragoFFestu si přijdou na své příznivci filmů a her s fantasy tematikou

Záběr ze seriálu HBO Hra o trůny - Foto: YouTube. com

Záběr ze seriálu HBO Hra o trůnyFoto: YouTube. com

Až do 1. února se v Praze koná PragoFFest. Mimo přednášek, deskových her a třeba světelné show, nabízí i mistrovství v počítačových hrách, kde návštěvníci změří své síly a mohou vybojovat zajímavé ceny. Šestý ročník festivalu přijede navštívit také novozélandský ředitel archivu počítačové vědy Jack Copeland. „Najdete tam velkou videohernu s obrovským množstvím počítačů a konzolí, deskové hry, stolní hry, karetní hry. Najdete tam řadu přednášek na témata, jako jsou Harry Potter, Star trek, Star Wars, Hra o trůny, Hobit, Star gate a další. Najdete tam anime, mangu a další kulturní záležitosti z Japonska. Těšit se můžete na kostýmovou show se soutěží, válečné hry miniatur," říká ředitel festivalu Václav Pravda.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy29. ledna  2015  

Producent FaltyDL to rozjede v Lucerna Music Baru

Do Lucerna Music Baru dnes zavítá newyorský producent a DJ FaltyDL. Jeho tracky, ve kterých se potkává nostalgie starého New Yorku s futuristickými kolážemi, jsou charakteristické rafinovaným mixem hiphopu, dubstepu, garage, soulu a junglu. Spolu s ním v Lucerna Music Baru zahraje i trojice DJs z česko-slovenské scény: Keosz, Fvlcrvm a Eva Porating. Začátek po 20. hodině. 

Reginatipy28. ledna  2015  

Ivana Lomová vystavuje v Pelléově vile obrazy ze své ložnice

Ivana Lomová - z výstavy "Slávie" v Galerii Via Art - Foto: Helena Petáková

Ivana Lomová - z výstavy "Slávie" v Galerii Via ArtFoto: Helena Petáková

Do 27. března vystavuje Ivana Lomová v Galerii Villa Pellé Obrazy z ložnice. Dnes od 17 hodin je připravená vernisáž a nebudou chybět ani komentované prohlídky. Kreslířka Ivana Lomová ilustrovala více než 25 knih a pracovala také pro kreslený film. „Vernisáž výstavy známé malířky Ivany Lomové Obrazy z ložnice představuje nejnovější i starší obrazy, které doslova pocházejí z její ložnice. Zároveň se ložnice stala dalším z prostředí, které Ivana Lomová maluje - kavárny, vlaky, městský prostor, pláže, a to vše uvidíte ve výstavě," říká Klára Voskovcová ze sdružení Porte.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy27. ledna  2015  

Birdman aspiruje na nejlepší film roku

Michael Keaton hraje titulní postavu ve filmu Birdman - Foto: Fox 	  Searchlight Pictures

Michael Keaton hraje titulní postavu ve filmu BirdmanFoto: Fox Searchlight Pictures

Dnes od 18:45 promítá kino Evald film Birdman, oceněný Zlatým glóbem za letošní rok v kategorii nejlepší herec a nejlepší scénář. V hlavních rolích uvidíte Michaela Keatona, Edwarda Nortona nebo Naomi Watts. Birdman získal devět nominací na Oscara a podle Petra Slavíka ze CinemArtu ho může očekávat za nejlepší film, nejlepší režii nebo nejlepší mužský herecký výkon. „Je to černá komedie, která se věnuje tématům super hrdinských filmů, tématům broadwayského divadla, ale také tématům Holywoodu a jeho obrazu, ale především tématu stárnutí, sebeuplatnění, hledání nějakého významu v životě. Je to film, který přemýšlí, nutí diváky přemýšlet, ale zároveň je to nechává si svým způsobem i užívat," dodává Petr Slavík.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy26. ledna  2015  

Týdenní maraton ochutnávky vín, to je Prague Wine Week

restaurace - Foto: Stock Exchange

restauraceFoto: Stock Exchange

Už sedmý ročník festivalu Prague Wine Week odstartuje v 15:00 degustací v hotelu International v Praze 6. Připravena je ochutnávka toho nejlepšího z největší české soutěže, do které se loni zapojilo přes 1500 vín. Dnešní večer je ale pouze začátkem celotýdenního maratonu. „Jde o celý týden akcí vín, které se odehrají v několika lokacích. Takovou jednou zásadní je Vinograf na Senovážném náměstí, kde bude možné ochutnat vína ze soutěže Prague Wine Trophy, pak to bude lokace Víno-klub a ještě další restaurace," dodává organizátor Jindřich Dušek.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy26. ledna  2015  

Na Andělu se strhne Polívková smršť aneb 7 dní, 7 kuchařů a 7 polévek pro dobrou věc

Kyselica - Foto: Alena  Hrbková,  www.kdyzvarimuzy.cz

KyselicaFoto: Alena Hrbková, www.kdyzvarimuzy.cz

Pěší zóna před vstupem do metra Anděl se na týden promění ve venkovní polévkové bistro. Známí kuchaři jako Filip Sajler, Ondřej Slanina, Roman Paulus nebo Dita P. se tímto charitativním projektem rozhodli podpořit provoz centra pro lidi po mozkové příhodě a úrazech hlavy. Až do neděle tak budou na Smíchově prodávat svoje jídlo, konkrétně dnes mohou kolemjdoucí až do 20:00 ochutnat hned tři polévky. „Bude připravena bramboračka nebo valašská kyselice. Původní idea byla, že každý den bude vařit jeden kuchař, ale poté jsme narazili na to, že každý kuchař zvládne uvařit 200 litrů polévky, které požadujeme na každý den, takže se o menu budou dělit tři kuchaři, ale jinak většinu ostatních dnů vaří jeden kuchař," říká manažerka projektu Polívková smršť Olga Košťálková.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy25. ledna  2015  

Protančete nedělní večer v rytmu kapely Che Sudaka

Che Sudaka - Foto: Oficiální Facebook Che Sudaka

Che SudakaFoto: Oficiální Facebook Che Sudaka

Barcelonská kapela, která má na kontě už přes 1500 odehraných koncertů ve 40 zemích světa, přijela tentokrát do Prahy. Skupina Che Sudaka ve svých skladbách vychází z hudebních legend, jako jsou například The Clash, a zpívá hlavně o problémech politického a mediálního tlaku na veřejnost. Jejich show mohou návštěvníci Lucerna Music Baru vidět od 21:00. „Říká se o nich, že to je španělská kapela, ve skutečnosti sice žijí v Barceloně, ale její čtyři členové jsou napůl z Argentiny a napůl z Kolumbie. Jejich muzika je označovaná jako mestizo music, je to mix Latinské Ameriky, ale zároveň taky ska, punku, rocku a všeho možného dohromady," popisuje pořadatel Lukáš Kolíbal.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy24. ledna  2015  

Prožijte si s dětmi Odysseova dobrodružství na Chvalském zámku

Sklepení Chvalského zámku - Foto:  Archiv zámku Chvaly

Sklepení Chvalského zámkuFoto:  Archiv zámku Chvaly

Chvalský zámek v Horních Počernicích dnes ovládnou piráti. Ti návštěvníky také provedou interaktivní výstavou o udatném Odysseovi. Prohlídky trvají až do 17:00 a za dobu strávenou v tvrzi se děti dostanou až ke Středozemnímu moři, utkají s Kyklopem nebo potkají bájné Sirény. „Náš pirát vám ukáže celý zámek i výstavu, děti budou veslovat, budou si zkoušet různé úkoly a prožijí všechna Odysseova dobrodružství. A kdybyste to dnes náhodou nestihli, tak zítra, v neděli 25. ledna, provází výstavou Odysseova dobrodružství krásná, statečná a nezdolná pirátka Evelína," popisuje program ředitelka zámku Alexandra Kohoutová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy23. ledna  2015  

V Českém centru uvidíte další sérii portrétů od Michaela Kratochvíla

Michael Kratochvíl: Jana Košárová, Evropská vesmírná agentura - Foto:  České centrum Praha

Michael Kratochvíl: Jana Košárová, Evropská vesmírná agenturaFoto:  České centrum Praha

České centrum až do 7. března propůjčilo své prostory výstavě Portréty II Michaela Kratochvíla. Ten už ve své poslední výstavě představil známé i neznámé tváře v černobílém provedení. Stávající výstava se od minulé navíc liší svou velikostí. Uvidíte 31 fotografií. „Tahle výstava, to jsou portréty, taky jsou tam osobnosti a taky jsou tam lidi, které nikdo nezná, které jsem zachytil svým foťákem. Černobílé portréty vznikají na zakázku do různých časopisů. Je to výjimečné v tom, že mi důvěřují a dají jenom zadání a pak už je to na mě, jak ty lidi zachytím. Je to velká radost, takhle pracovat," říká sám fotograf.

Autor:  Michaela Bezvodová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  33
Další  |  Poslední

Praha
  ulice Formánkova, Praha 8, Praha, práce na silnici, Od 02.02.2015 08:00 Do 08.02.2015 14:15, oprava povrchu chodníků
  ulice Branišovská, mezi křižovatkami ulic Hudcova a Nad šancemi, Praha 12, Praha, uzavřeno, padající kamení, Od 26.01.2015 00:00 Do 09.02.2015 23:59, Objížďka - bez rozlišení: ulice Komořanská - ulice ...
  R1exit 23, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 21.01.2015 10:10 Do 30.06.2015 23:59, Zprovoznění sjízdné rampy z Pražského okruhu na D5 ve směru z Ruzyně na Plzeň (MÚK Třebonice) v ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas