Reginatipy18. prosince  2014  

Vilém Čok se vrací na scénu s Novou Růží

Vilém Čok - Foto: Eva Dvořáková

Vilém ČokFoto: Eva Dvořáková

Nová Růže zpěváka a kytaristy Viléma Čoka se vrací po dvaadvaceti letech na pódium. V Roxy zahraje dnes večer od 20:00. Skupinu Čok založil v roce 1988 s baskytaristou Otou Balagem. Hudební styl kapely byl průnikem toho, co měli rádi jednotliví členové. Dal by se označit jako první crossover v Čechách s prvky punku, rocku, metalu, new wave i popu.

 

Vilém Čok se vrátil na pódia s Pražským výběrem, se Stromboli a nyní i se skupinou Nová Růže. Jaký bude koncert? I na to se ho zeptal Petr Zajíček v pořadu S vámi v Praze. Poslechněte si.

Vložit na svůj web

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy17. prosince  2014  

Vypsaná fiXa slaví dvacetiny koncertem v Lucerně

Vypsaná fixa 2014 - Foto: Daniel Oravec

Vypsaná fixa 2014Foto: Daniel Oravec

Ve Velkém sále pražské Lucerny vystoupí od 20 hodin kapela Vypsaná fiXa a oslaví tak 20 let své existence. Pop punková kapela z Pardubic vydala letos už sedmé řadové album. „Ahoj lidi, tady je Márdi z kapely Vypsaná fiXa. Rád bych vás všechny pozval na náš speciální narozeninový koncert, oslavíme naše kulaté narozeniny. Ještě ke všemu tam vystoupí úplně skvělá předkapela a ta předkapela je skvělá proto, že to jsme taky my. Celá akce se jmenuje Před náma hraje my a už se nikdy nebude opakovat," slibuje zpěvák kapely.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy16. prosince  2014  

Historická hra Marie Stuartovna ožije v Divadle Kolowrat jako módní přehlídka

Divadlo Kolowrat - Foto:  Národní divadlo

Divadlo KolowratFoto:  Národní divadlo

V Divadle Kolowrat u Ovocného trhu se dnes večer od 19 hodin sejdou dvě anglické královny v interaktivním projektu Mary Stuart Winter 2015, který spojuje divadlo, módu i film. Příběh je inspirovaný hrou Marie Stuartovna od Fridricha Schillera a v hlavních rolích diváci uvidí dvě zahraniční herečky. „Je to normální divadelní hra, představení, které se hraje v angličtině, ale na charakterech bude vidět nová kolekce. Vzali jsme si dvě silné osobnosti - Marii Stuartovnu - královnu Skotů - a Alžbětu I. A jejich životy jsme se snažili předělat do módního světa. Je to naše otázka, jak by ty dvě ženy fungovaly dnes," vysvětluje módní návrhář Jiří Kalfař.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy15. prosince  2014  

Spojení moderní hudby s africkými rytmy slibuje koncert Dirtmusic v Akropoli

Chris Eckman (The Walkabouts) - Foto: Martin Melichar

Chris Eckman (The Walkabouts)Foto: Martin Melichar

V Paláci Akropolis dnes zahrají Dirtmusic, což je společný projekt dvojice muzikantů. Tím prvním je Chris Eckman, známý především jako leader skupiny The Walkabouts. Jeho kolega Hugo Race pak v minulosti spolupracoval například s Nickem Cavem. Koncert začne v 19:30 a podle pořadalele Michala Pařízka návštěvníky čeká nevšední kombinace moderní hudby s domorodými rytmy. „Poslední tři alba nahráli v Africe a jde o nejlépe zhodnocenou fúzi západní rockové hudby a původních afrických motivů, protože ty poslední dvě alba nahráli přímo v Mali, v hlavním městě Bamako, s africkými hudebníky," uvedl.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy14. prosince  2014  

Pomozte vytvořit divadelní betlém ve Vile Štvanice

Vila Štvanice - Foto: oficiální Facebook vily Štvanice

Vila ŠtvaniceFoto: oficiální Facebook vily Štvanice

Advent se dnes slaví i ve Vile Štvanice. Tento divadelní prostor se na odpoledne promění ve výtvarnou dílnu. Návštěvníci se budou moci už třetí neděli v pořadí zapojit do výroby divadelního betlému. Dnes bude na programu především malování, kašírování a lakování už vyřezaných postav. „Příští neděli, tedy poslední adventní, bychom chtěli betlém instalovat někde v okolí vily. Mělo by to být trochu přiblížení k lidem, kteří si ještě netroufli vstoupit do vily. Třeba pro ty rodiny, co se v předvánoční době procházejí a dívají se na Prahu z ostrova. Mělo by se tam objevit něco, co překročí dveře vily do toho veřejného prostoru," popisuje další osud celého díla lektorka Radka Josková.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy13. prosince  2014  

Dům U Minuty hostí největší předvánoční svátek českého designu

designSUPERMARKET 2014, stánek DEVOTO - Foto: Oficiální Facebook designSUPERMARKET

designSUPERMARKET 2014, stánek DEVOTOFoto: Oficiální Facebook designSUPERMARKET

Třetím dnem pokračuje v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí přehlídka designSUPERMARKET. Mezinárodní festival současného designu vás seznámí s českými i zahraničními umělci a zároveň je jedinečnou příležitostí k nákupu netradičních vánočních dárků. Akce potrvá až do nedělního večera. "Návštěvníci uvidí prodejní přehlídku více než 80 českých i zahraničních designérů z oblasti módy, šperků, produktového designu, skla, porcelánu i grafiky a ilustrace. Všichni autoři vzešli z kurátorského výběru a určitě je na co se těšit. Součástí přehlídky je i doprovodný program v podobě přednášek a workshopů," zve ředitelka festivalu Darina Zavadilová.

Reginatipy12. prosince  2014  

Dagmar Havlová pokřtí charitativní kalendář na vánočních trzích v pasáži Adria

Divadlo Bez zábradlí - pasáž Adria - Foto: Filip Jandourek

Divadlo Bez zábradlí - pasáž AdriaFoto: Filip Jandourek

Dnes od 14 hodin pořádá Divadlo Bez zábradlí společně s nadací Slunce pro všechny vánoční trhy a křest charitativního kalendáře. V pasáži Adria před divadlem si můžou návštěvníci zakoupit výrobky klientů nadačního centra a přispět tak dětem a dospělým se speciálními potřebami. Kalendář, na kterém se podílely takové osobnosti jako Michal Horáček, Karel Heřmánek nebo Veronika Freimanová, je od prosince v prodeji Divadla Bez zábradlí. Jak řekla patronka projektu Hana Heřmánková, narozdíl od loňského prvního ročníku na letošních trzích zazpívají známé osobnosti i koledy: „Vloni klienti přivezli cukroví z vlastní pekárny a nabízeli výrobky s vánoční tematikou. Nejkrásnější adventní věnce a svícny a všechno, co k Vánocům patří včetně ozdob, jejichž zakoupením uděláte určitě radost sobě, ale i dětem, které to potřebují. Letos jsme ještě navíc připravili i křest charitativního kalendáře. Pokřtí nám ho paní Dagmar Havlová a Jana Švandová."

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy11. prosince  2014 v 10:50  

Kamila Nývltová na Broadwayi

Zpěvačka Kamila Nývltová ve studiu Reginy - Foto: Eva Dvořáková

Zpěvačka Kamila Nývltová ve studiu ReginyFoto: Eva Dvořáková

Zpěvačka Kamila Nývltová připravila vánoční koncert nazvaný Věřím andělům. Od 18 hodin zazpívá v Divadle Broadway skladby ze své loňské vánoční desky. Zazní ale i písně úplně nové. O hudební doprovod se postará živý orchestr Štěpán Eliáš & Hard Pop Job. Kdo další se během večera objeví na pódiu, řekla sama Kamila Nývltová: "S Lindou Finkovou budu zpívat duet z mého vánočního CD. S Ondrou Rumlem zazpíváme klasický duet Bílé Vánoce, ale budou v takové novější jazzové úpravě, takže si myslím, že se mají posluchači na co těšit."

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy10. prosince  2014  

Čechomor zahraje koledy na Staroměstském náměstí

Čechomor - Foto: Agentura Blue Effect

ČechomorFoto: Agentura Blue Effect

Na vánočních trzích na Staroměstském náměstí večer vystoupí kapela Čechomor. Od 18 hodin tam muzikanti zazpívají pět tradičních vánočních koled. Na koncertu zazní i další skladby. „Zazní klasické vánoční písně: Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest a Pásli ovce Valaši. Na závěr zazní jako přídavek populární Vánoce, Vánoce přicházejí. Potom bude pokračovat koncert kapely Čechomor a předpokládám, že kapela zařadí nejen vánoční písně, ale i svoje hity," uvedla mluvčí trhů na Staroměstském náměstí Hana Tietze.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy9. prosince  2014  

Připomeňte si osobnost Alfréda Radoka. Oslavil by 100 let

Z filmu Divotvorný klobouk - Foto: Eva Dvořáková

Z filmu Divotvorný kloboukFoto: Eva Dvořáková

Filmový a divadelní režisér Alfréd Radok by letos oslavil 100. narozeniny. Připomenout si jeho nezapomenutelnou tvorbu můžou lidé v atriu CEVRO Insitutu. V 18 hodin tam totiž projekcí snímku Divotvorný klobouk začne výstava nazvaná Alfréd Radok ve filmu. Co všechno expozice nabídne, uvedl její organizátor Jiří Cieslar: „Sice nejsem žádný cinefil, ale můj dědeček Myrtil Frída byl filmový historik a přítel Alfréda Radoka, čili disponuji menším archivem a právě z něj je ta výstava stvořená. Především jde o filmové fotosky, korespondenci s Radokem, filmové plakáty. Například tam bude k vidění podle mě jediný výtisk filmového plakátu z uvedení Daleké cesty v roce 1952 v Izraeli."

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  29
Další  |  Poslední

Praha
  Od 17.12.2014 20:25 do 19.12.2014 02:35; v ulici Přístavní v obci Mělník; Aktuální stav: Přeprava NN ukončena v Mělníku bez závad.; Pozor! Nadměrný náklad; Pozor! Očekávejte zdržení; Přeprava strojního ...
  Od 19.12.2014 01:15 do 03:20; na trase Střešovice - Štěrboholy v ulici Jižní spojka v obci Praha; Jižní spojka, směr na P5, ŠVO 402902, na místě h.ídky PČR, RZS, jedna osoba vyproštěna, dojíždí HZS, bude ...
  ulice U Malé řeky, Praha-Zbraslav, Praha, uzavřeno, Od 20.12.2014 11:00 Do 20.12.2014 19:00, Objížďka - bez rozlišení: ulice U Malé řeky - ulice Opata Konráda, Praha-Zbraslav, Praha, přes: ulice K přístavišti, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas