Reginatipy23. dubna  2014  

Anna K. pokřtí své nové CD

Anna K. - Foto: Goran Tačevski

Anna K.Foto: Goran Tačevski

Zpěvačka Anna K. dnes v divadle Hybernia představí své první akustické album. Koncert začíná ve 20:00. Za kmotra nového CD si vybrala zpěváka ze známé britské kapely. "Bude to křest našeho DVD a živého CD. Přijede mi ho pokřtít můj obrovský idol, anglický zpěvák z kapely Reef. Budete ho stoprocentně milovat jako já. Takže Vás srdečně zvu. Přijďte to s námi oslavit," zve sama zpěvačka.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy22. dubna  2014  

Uplynulo 450 let od narození Williama Shakespeara

První vydání Shakespearových her z roku 1623 - Foto: Wikimedia, public domain

První vydání Shakespearových her z roku 1623Foto: Wikimedia, public domain

Divadelní svět si připomíná 450 let od narození jedinečného dramatika Williama Shakespeara. Šanci připomenout si jeho díla dostanou i Pražané, a to dnes i zítra od 19:00 hodin v Divadle Kolowrat. Soubor Prague Shakespeare Company tam přednese slavné monology nebo zazpívá zhudebněné sonety. Ty spolu s Danielem Dobiášem složil dvorní Shakespearův překladatel Martin Hilský, kterého můžete večer v Kolowratu osobně potkat. "Další večer to bude podobné, jmenuje se to Monology a písně, což bude koláž slavných monologů a scén opět v podání herců Prague Shakespeare Company. Celý večer zastřeší Tina Packer, což je členka Shakespeare Royal Company - nejprestižnějšího shakespearovského souboru z Londýna, která večerem provede a bude mít sérii malých přednášek," dodává mluvčí hereckého souboru Tomáš Svoboda.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy20. dubna  2014  

MeetFactory dnes patří křehké zpěvačce Dillon

zpěvačka Dillon - Foto: oficiální Facebook Dillon

zpěvačka DillonFoto: oficiální Facebook Dillon

Mladá zpěvačka Dillon pochází z Brazílie, momentálně žije v Berlíně a dnes vystoupí v pražském MeetFactory. Od 20:30 představí na koncertě svoji druhou desku. V březnu vydané album nazvala The Unknown a stejně jako předchozí CD je plné zasněných, pomalejších písní. Zpěvačka, která je díky svému křehkému dětskému hlasu nezaměnitelná, se do Česka vrací po dvou letech. "Její příběh je poměrně zajímavý a ojedinělý. Ve svém berlínském bytě si začala skládat na piano nějaké písničky, které potom dala na internet. Toho si všimli promotéři a najednou se velmi rychle stala vyhledávanou zpěvačkou na festivalech," říká o Dillon organizátor akce Petr Hrubeš.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy19.4.2014  

Naberte směr sever v Městské knihovně

Souostroví Lofoty - Foto: Tomáš Sniegoň

Souostroví LofotyFoto: Tomáš Sniegoň

V Městské knihovně v Praze dnes můžete za jediné odpoledne pomyslně procestovat celý sever Evropy. Od 14:00 tu totiž začíná maraton přednášek, které vám ukáží například Norsko z paluby plachetnice. Vydat se můžete také do Grónska nebo za polární kruh po stopách ledních medvědů. "Ve druhém bloku se poté dostane řada i na další severské země. Dojde na pestrou mozaiku kratších přednášek, které se budou věnovat severským památkám UNESCO. A to jak těm kulturním, tak i přírodním, takže to určitě bude velice zajímavé. Druhý blok začíná v 17:00 a akce skončí v 19:00," popisuje další program mluvčí Skandinávského domu Ema Stašová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy18. dubna  2014  

Zajímá vás historie českého piva?

Půllitr piva - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Půllitr pivaFoto: Fotobanka Stock.xchng

Bohaté historii českého pivovarnictví se věnuje Národní zemědělské muzeum. Až do konce roku je tam otevřená výstava nazvaná O pivu - z chmelnice až na náš stůl. "To, co je zajímavé, jsou začátky českého pivovarnictví v 10. a 11. století, pak rozvoj várečného práva při zakládání nových královských měst ve 13. století, a také reformy v pivovarnictví v 19. století. Návštěvník uvidí kromě autentických předmětů a nářadí, které se při výrobě piva, jeho uchovávání, přepravě i konzumaci používaly, také unikátní cechovní předměty," popisuje mluvčí muzea Lubomír Maršík.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. dubna  2014  

Jeden svět nestačí

Majitel sbírky Patrik Šimon - Foto: Olga Štrejbarová

Majitel sbírky Patrik ŠimonFoto: Olga Štrejbarová

Výstava nazvaná Jeden svět nestačí nabízí pohled na rozmanité umění 19. století. V Clam-Gallasově paláci až do 31. července vystavuje soukromý svěratel obrazy předních českých a rakouských umělců této historicky významné epochy. Rozsáhlá expozice představí i díla, která od sebe dělí více než 100 let."Poklady umění 19. století evokují atmosféru dlouhého 19. století, které nestačilo svým současníkům. Proto to byla dlouhá epocha od doby francouzské revoluce až do první světové války. My se pokoušíme představit umění 19. století v kontextu rakousko-uherské monarchie," řekl majitel vystavené sbírky Patrik Šimon.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy16. dubna  2014  

Dub Pistols míří do Lucerna Music Baru

Zakladatel Dub Pistols Barry Ashworth - Foto:  Lucerna Music Bar

Zakladatel Dub Pistols Barry AshworthFoto:  Lucerna Music Bar

V Lucerna Music Baru dnes vystoupí kapela Dub Pistols. Tahle britská skupina kombinuje hudební styly jako jamajský dub a taneční breakbeat. "Dub Pistols jsou synonymem britské party kapely. Vystoupili v Čechách několikrát a vždy s obrovskými úspěchy, takže jsme zvědaví, jaké to bude letos, protože si přivezou ukázky z nové desky, která se jmenuje White Lines. Měla by vyjít letos v létě, takže určitě něco z toho uslyšíme," slibuje Lukáš Kolíbal z Lucerna Music Baru. Koncert začíná ve 20:00.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy15. dubna  2014  

V Celetné dnes naposledy hrají Tetování

Divadlo v Celetné - Foto: Filip Jandourek

Divadlo v CeletnéFoto: Filip Jandourek

Divadlo v Celetné dnes naposledy uvede rodinné drama o hrozných věcech. Děj hry nazvané Tetování zavede diváky do bytu maloměstské rodiny, ve které není vše úplně v pořádku. Představení s incestní zápletkou začíná v 19:30. "Německá hra autorky Dey Loher pojednává o velmi svérázné otcovské lásce k jeho dvěma dcerám. V hlavních rolích v režii Jakuba Špalka se představí Jan Potměšil jakožto otec, který zneužívá svoje dvě dcery - Sandru Černodrinskou a Violu Černodrinskou. Manželku hraje Miroslava Georgievová a mladého nápadníka Míla Tichý," dodává mluvčí divadla Lenka Bočková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy14. dubna  2014  

Na Karla Kryla vzpomíná i Městská knihovna v Praze

Karel Kryl - Foto: Jan Vodňanský

Karel KrylFoto: Jan Vodňanský

Po celé zemi se konají akce, které připomínají nedožité sedmdesátiny Karla Kryla. Městská knihovna v Praze připravila hned dva večery spojené s tímto zpěvákem a básníkem, a to na dnešek a na středu. Na Mariánském náměstí si tak můžete poslechnout hudbu tohoto výjimečného umělce, ke zhlédnutí budou i unikátní diapozitivy nebo filmové dokumenty. "Jako první na Karla Kryla zavzpomíná jeho dlouholetý kamarád, významný hudební kritik Jiří Černý. Od 19:00 se bude ve velkém sále Městské knihovny v Praze konat jeho poslechový pořad, ve kterém zazní Krylovy nejznámější skladby," upřesňuje organizátorka Jitka Roškotová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy11. dubna  2014  

Kampa na dva dny středem světa

Kampa - Foto: Miloslav Rejha, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

KampaFoto: Miloslav Rejha, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Na jedinečnost městské čtvrti se každoročně snaží poukázat akce s názvem Kampa střed světa. Začíná už dnes v 17:00 prohlídkou tamních galerií a klubů. Vycházku zakončí návštěva výstavy Jana Blažíčka v Mlýnské kavárně. Program bude pokračovat i zítra. "Ve 14:00 se otevírá pod Karlovým mostem brána Kampy, kde hraje hudba. Pak se jde s muzikanty a kejklíři do parku, kde je divadelní šapitó pro děti a taky pódium, kde hrají kapely. Zahraje tam Cirkus Ponorka, Žáha, Plastici a pak ještě pohřební kapela - opět v šapitó," dodává zakladatel akce Jiří Kučera.

Autor:  Anna Zunová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  7
Další  |  Poslední

Praha
  místní komunikace, Praha 21, Praha, práce na inženýrských sítích, Od 28.04.2014 08:00 Do 29.04.2014 16:00, Vodovodní přípojka pro pozemek parc.č. 714 k.ú. Újezd nad Lesy, Vydal: ÚMČ Praha 21
  ulice K Běchovicům, mezi křižovatkami ulic K Dubči a K Blatovu, Praha-Koloděje, Praha, práce na inženýrských sítích, Od 22.04.2014 08:00 Do 05.05.2014 23:59, Vybudování vodovodního, kanalizačního a STL ...
  Od 19.4.2014 03:15 do 3.5.2014 10:00; v ulici Prosecká v obci Praha; zúžené jízdní pruhy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas