Reginatipy4. října  2015  

Jakože cože? Food festival na náměstí Republiky.

Smažení červi, švábi a cvrčci na pánvi. - Foto: Jana Kudláčková

Smažení červi, švábi a cvrčci na pánvi.Foto: Jana Kudláčková

Festival roztodivných chutí je určený milovníkům kulinářských inspirací, trendů, zábavy a výzev. Můžete ochutnat experimentální hamburgery, křupavé červy, šneky na houbách, ale i tradičnější pokrmy. Zkrátka lákavé i šílené. Přijďte v neděli od 12 do 18 hodin na náměstí Republiky.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy3. října  2015  

Den domácích mazlíčků na Parukářce.

Unavená kočka. - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Unavená kočka.Foto: Fotobanka Stock.xchng

Při příležitosti Světového dne zvířat se v sobotu 3. října koná na Parukářce Den domácích mazlíčků. Kromě tradičních domácích zvířat se představí i exotické druhy, s jejichž chovem v zajetí poradí renomovaní odborníci. K dispozici bude návštěvníkům bezplatná veterinární poradna, ve stánku městské policie poradí zkušení psovodi a nebudou chybět ani ukázky výcviků policejních psů a koní a ukázky dravých ptáků. V sobotu od 10 do 14 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy2. října  2015  

Přijďte na farmářský trh do Žlutých lázní!

Svazky mangoldu. - Foto:  Zyance

Svazky mangoldu.Foto:  Zyance

Na farmářských trzích najdete široký sortiment ovoce a zeleniny, masných a uzenářských produktů, pekařské a cukrářské výrobky, možnost občerstvení z grilu a místní i zahraniční regionální speciality. Každý říjnový pátek od 14:00 do 20:00 hodin a každou říjnovou sobotu od 8:00 do 16:00.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy1. října  2015  

Latinská Amerika v Dejvicích!

Kakaové boby. - Foto: Jana Šustová

Kakaové boby.Foto: Jana Šustová

Vítězné náměstí se dnes promění v latinskoamerickou čtvrť. Představí se na třicet prodejců nabízejících produkty z oblasti Karibiku, Střední a Jižní Ameriky. Budete moci koupit tradiční pochutiny – kávu, kakao, exotické ovoce, jihoamerická vína i koření a originální bytové doplňky. Ve čtvrtek od 9 do 19 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy30. září  2015  

Poznejte nejkrásnější české knihy

Učebnice oceněné v jednom z minulých ročníků. - Foto:  ČTK

Učebnice oceněné v jednom z minulých ročníků.Foto:  ČTK

Národní technické muzeum ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví představuje v expozici Tiskařství publikace oceněné v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2014. Do jubilejního 50. ročníku soutěže bylo přihlášeno přes 250 titulů. Oceněny byly nejkrásnější české knihy z hlediska technického a výtvarného zpracování v sedmi kategoriích: odborná literatura, krásná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice, obrazové publikace, katalogy a bibliofilie a autorské knihy. Výstava je v Národním technickém muzeu otevřena až do května příštího roku.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy29. září  2015  

Srí Lanka – požehnaný ostrov

Čajovníkové plantáže na Srí Lance. - Foto: Markéta Kutilová

Čajovníkové plantáže na Srí Lance.Foto: Markéta Kutilová

Poznejte Srí Lanku očima posvátné architektury, ayurvédské výživy a léčebných procesů, tradičního umění, vůně čaje a dalších místních dovedností. To vše nabízí dnešní přednáška architekta Mikoláše Bělíka v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Přednáška shrnuje zajímavé podněty a zážitky z únorové cesty lektora. Dnes večer od 19 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy28. září  2015  

Oslavy a křtiny v ZOO!

Hrabáč kapský dostane jméno. - Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Hrabáč kapský dostane jméno.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Přijďte v pondělí 28. září do pražské ZOO a oslavte její 84. výročí. Součástí oslav budou i křtiny mláděte hrabáče kapského, které se narodilo 26. července. Za kmotry mu půjdou modelka a herečka Taťána Kuchařová s hercem a zpěvákem Ondřejem Brzobohatým. Celým dnem provází moderátor Jan Kovařík. Program začíná v 11:30.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy27. září  2015  

Vegetariánský festival pro šest smyslů

Tofu s rajčaty. - Foto: flickr.com

Tofu s rajčaty.Foto: flickr.com

Zdravá jídla světových vegetariánských kuchyní, čaje, káva i čokoláda. To vše můžete ochutnávat na Vegefestu na pražském Vyšehradě. Bohatý je i doprovodný program, který se bude skládat z koncertů, zpěvu a bubnování, masáží, cvičení jógy a tai-či nebo projížděk na plachetnicích a paddleboardech. V neděli od 10 do 18 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy25. září  2015  

Přijďte na vinobraní!

Vinobraní na náměstí Míru. - Foto: Eva Odstrčilová

Vinobraní na náměstí Míru.Foto: Eva Odstrčilová

V pátek odpoledne začíná už 9. ročník Vinobraní na Grébovce. Páteční program se koná na náměstí Míru, sobotní pak v Havlíčkových sadech. V pátek od 14 hodin najdete na „Míráku“ vinařské stánky, uslyšíte cimbálovou muziku i přednes poezie. V sobotu od 14 hodin je připravený bohatý program v Grébovce, návštěvníky čeká živá hudba, divadelní představení i program pro děti. Vstup je zdarma.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy24. září  2015  

Výstava Světoběžník Jára Cimrman

Zdeněk Svěrák a Cimrmanovo kolo. - Foto:  ČTK, Michal Krumphanzl

Zdeněk Svěrák a Cimrmanovo kolo.Foto:  ČTK, Michal Krumphanzl

Výstava věnovaná fiktivnímu českému géniovi s názvem Světoběžník Jára Cimrman začíná dnes v Paláci YMCA v ulici Na Poříčí. Mezi exponáty nechybí mimo jiné Cimrmanovo kolo, jeho speciální cestovní kufr a další Cimrmanovy cestovní pomůcky. Expozice zahrnuje i původní, vůbec první plakát představení hry Akt, na němž je šipkou označen chlapeček, o kterém se cimrmanologové domnívají, že by to mohl být malý Jára. Výstava Světoběžník Jára Cimrman zahrnuje mnoho exponátů z bohatého archivu Václava Kotka s půvabnými popisky Zdeňka Svěráka. Otevřená je denně od 8 do 20 hodin, a to až do 10. listopadu.

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  54
Další  |  Poslední

Praha
  Od 4.10.2015 17:00 do 19:05; v ulici Svornosti v obci Praha; x Svornosti; nehoda; OA x MOTO, zranění, na místo ZZS
  ulice Květnového povstání, Praha-Benice, uzavřeno, práce na silnici, Od 09.10.2015 07:00 Do 30.10.2015 19:00, uzavírka po fázích: I. K lipanůn - Na Luka, II. Na Luka - K Pitkovicům, III. K Pitkovicům ...
  v ulici Murmanská v obci Praha, zúžené jízdní pruhy, plynulý provoz, Od 01.10.2015 10:35 Do 08.10.2015 12:00, zúžené jízdní pruhy, plynulý provoz; Havárie plynového potrubí, uzavřen pravý jízdní pruh ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace