Reginatipy20. srpna  2014  

Návštěvníky Novoměstské radnice roztančí živá irská hudba

Novoměstská radnice v Praze - Foto:  Pražská informační služba

Novoměstská radnice v PrazeFoto:  Pražská informační služba

Ve Velkém sále Novoměstské radnice dnes večer čeká návštěvníky mimořádné setkání s irskou tradiční hudbou. Od 19:30 začne Irský večer, kde si posluchači můžou vychutnat nejen melodičnost a podmanivost irské hudby, ale také se mohou aktivně zapojit do tance. Čeká je totiž taneční program včetně výuky. "Irský večer je doprovodná akce Bernard's Summer School 2014, letní školy zaměřené na irskou kulturu, která v Česku letos probíhá už po čtrnácté. O hudební zážitek se postará čtveřice irských muzikantů z hrabství Mayo na severozápadě Irska. Tito muzikanti jsou zároveň lektory letní školy," dodává organizátorka Petra Baďurová.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy19. srpna  2014  

20 fotografů + 60 fotografií = 1 výstava v Českém centru

Z výstavy fotografií Jan Palach - Foto: Jaroslav Kučera

Z výstavy fotografií Jan PalachFoto: Jaroslav Kučera

V galerii Českého centra v Rytířské ulici dnes od 11:00 hodin začíná výstava s názvem Česká osudová data. Jedná se o 60 fotografií předních českých fotografů, kteří zachytili přelomové okamžiky z českých novodobých dějin. Návštěvníci uvidí snímky z významných událostí od osvobození Prahy v květnu 1945 až po sametovou revoluci. "Například rok 45, tam jsou ikonické fotografie Tibora Hontyho na dnešním Palachově náměstí. Rok 68 a 69 reprezentují už legendy, jako je Pavel Dias, Honza Bartůšek a rok 89, to jsou už mladší autoři, známí, dodnes fotografující, jako je Honza Šibík, Karel Cudlín, Jarda Kučera anebo Honza Šilpoch a mnoho dalších," popisuje kurátorka výstavy Dana Kyndrová.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy18. srpna  2014  

Čechomor vyráží na turné. Jedna z prvních zastávek bude v Praze

Čechomor - Foto: Agentura Blue Effect

ČechomorFoto: Agentura Blue Effect

Po loňském náročném turné k oslavám čtvrt století skupiny, vyrazil i letos Čechomor na sérii prázdninových koncertů pod širým nebem. Samozřejmě i tentokrát s překvapeními, na která jsou fanoušci letních open-air koncertů při vystoupeních Čechomoru zvyklí - a samozřejmostí jsou
zajímaví hosté. Čechomor odstartoval své letní open-air turné již v květnu v Rožnově pod Radhoštěm s mladou a talentovanou kapelou Strong Coffee z Českých Budějovic, která se obejví i v Praze. Jako host vystoupí i „Majstr“ Martin Hrbáč, nejznámější primáš z Horňácka. Zazpívá nejen písničky, které připravil s Čechomorem, ale i horňácké lidové v nových úpravách. Druhým neméně zajímavým hostem bude mladá polská zpěvačka Barbara Gąsienica - Giewont, která se už od dětství kromě jiného specializuje na polský „goralský“ folklór. „Po loňském náročném letním turné k pětadvacetinám Čechomoru, jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt“, říká zpěvák a kytarista František Černý. „Neznamená to ale, že bychom pro naše fanoušky nepřipravili žádné překvapení, jak je při našich letních open-air koncertech zvykem,“ dodává. Na tour bude Čechomor jako již tradičně podporovat a propagovat činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se 13 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. „Čechomor s o.p.s. Pomocné tlapky spolupracuje nepřetržitě již osm let. Cílem tohoto projektu, na kterém spolupracujeme s pojišťovnou Kooperativa, je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá,“ vysvětluje Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor. V Praze Čechomor v rámci turné vystoupí ve čtvrtek 21. srpna.

Autor:  Petr Jungmann
Reginatipy17. srpna  2014  

Do Prahy se sjíždějí cirkusáci, začíná Letní Letná

Na Letnou se sjedou moderní cirkusové soubory. Dnes tam začíná festival Letní Letná, který ukáže to nejlepší z takzvaného nového cirkusu. Postupně se představí umělci z Česka i ze zahraničí. První vystoupení startují v 19:00 a ve 21:00. "Začínáme premiérou společného představení Ivy Bittové a souboru Le Poivre Rose, které kombinuje živou hudbu této vynikající zpěvačky s cirkusovými disciplínami a akrobacií. Program je bohatý, již od pondělí čtyřikrát až pětkrát denně dětská představení a potom například soubor Inextremiste, což je francouzský soubor, který dává dohromady akrobacii na propanbutanových lahvích s dlouhými prkny," popisuje festival organizátor Jiří Sedlák.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy16. srpna  2014  

Do korun stromů zve soutěž ve stromolezectví

Strom, ilustrační foto - Foto: Josef Kopecký

Strom, ilustrační fotoFoto: Josef Kopecký

Na břehu Vltavy dnes soutěží stromolezci. V okolí vlakového nádraží v Braníku se od rána koná mistrovství republiky ve stromolezectví. Na programu jsou i atrakce pro děti - lezení po stromech nebo vzdělávací soutěže. Pro dospělé organizátoři připravili dřevorubeckou show i hudební koncert. "Stromolezci simulují svou každodenní práci. Jedná se o instalaci lana do koruny stromů, práci v koruně a záchranu zraněného. Tři nejlepší Češi samozřejmě také postoupí na mistrovství Evropy příští rok. Součástí závodu je bohatý doprovodný program - jak pro dospělé, tak pro děti. Pro celé rodiny je připravena "Stromojízda", což znamená výlet na kolech po zajímavých stromech v okolí s odborným výkladem u každého zajímavého stromu," zve na akci pořadatel Jan Svárovský.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy15. srpna  2014  

V Troji začíná kajakářský freestylový svátek

Kajakářka Štěpánka Hilgertová, ilustrační foto - Foto: Jiří Prskavec

Kajakářka Štěpánka Hilgertová, ilustrační fotoFoto: Jiří Prskavec

V pražské Troji budou tento víkend závodit kajakáři. Vodákům, které potkáváme na českých řekách, se ale moc nepodobají. Dnes večer totiž začne mistrovství republiky v tzv. freestyle kayakingu nazvané Freestyle fest. U nás známe tuto vodáckou disciplínu spíš pod názvem rodeo na divoké řece. "Akce se koná na umělé slalomové dráze a můžete se těšit jak na otevřené mistrovství republiky v kayak freestylu, tak na bohatý doprovodný program. Kdo se nebojí, může si s námi v sobotu také zazávodit v disciplíně kayak cross, což je v podstatě sjezd na divoké vodě. Dnes můžete vidět zejména zahajovací program, hlavní sportovní program se odehraje v sobotu a také v neděli," říká o závodu organizátor Miloš Trnka.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy14. srpna  2014  

Léto na Jungmaňáku zakončí Jakub Ondra a The Tap Tap

Živá vystoupení kapely The Tap Tap jsou nabita nevšední energií - Foto: archív The Tap Tap

Živá vystoupení kapely The Tap Tap jsou nabita nevšední energiíFoto: archív The Tap Tap

Poslední koncert festivalu Léto na Jungmaňáku si můžete poslechnout dnes večer. V 19:00 hodin vystoupí na Jungmannově náměstí mladý country zpěvák Jakub Ondra, kterého ve 20:00 hodin vystřídá kapela The Tap Tap. "Tentokrát se v našem žánrovém spektru dostaneme do folku a rytmických záležitostí, vzhledem k tomu, že jako první mladá nadějná kapela vystupuje Jakub Ondra, svým stylem velmi připomínající Tomáše Kluse. The Tap Tap, kteří kombinují jak neprofesionální handicapované umělce, tak ty profesionální, kteří většinou udrží tu melodickou linku. Je to uskupení, které nedávno vydalo své už v pořadí páté album," dodává organizátor Jan Gregar.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy13. srpna  2014  

Divadlo Letí uvede slavné gay monodrama Po Fredrikovi

Ivan Lupták ve švédské hře Po Fredrikovi - Foto: Alexandr Hudeček

Ivan Lupták ve švédské hře Po FredrikoviFoto: Alexandr Hudeček

Divadelní soubor Divadlo Letí uvede slavnou švédskou inscenaci s gay tematikou. Drama Po Fredrikovi je součástí festivalu Prague Pride a začne od 20:00 hodin v prostoru Nákladového nádraží Žižkov. V hlavní roli se představí herec Ivan Lupták. "Hrdinou je zhruba dvacetiletý chlapec, který postupně zjišťuje, že je gay. V den svých jedenadvacátých narozenin potká Fredrika, což mu absolutně změní život. Zažívají spolu skvělé chvíle, ovšem až do momentu, kdy Johan zjistí, že se od Fredrika nakazil HIV. O tom, jak to všechno dopadne, se můžete dozvědět ve skvěle napsané hře švédského autora Mattiase Brunna," říká za organizátory Diana Vávrová.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy12. srpna  2014  

Na Kampě se sejdou flašinetáři

Flašinetář - Foto: Josef Šmejkal

FlašinetářFoto: Josef Šmejkal

Prahu rozezní nezaměnitelný zvuk flašinetu. Dnes začíná festival Flašinet žije, na kterém se setkají flašinetáři z Česka a dalších šesti evropských zemí. Muzikanti zahrají na historické i nové strojky. "V rámci celého dne proběhnou tři koncerty, první bude od 11:00 hodin na Kampě, druhý od dvou hodin v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Zakončení festivalu proběhne v Českém muzeu hudby od 19:00 hodin. Na Kampě to bude čistě na flašinetářích, bude to probíhat spíše formou improvizace, budou hrát, co zrovna budou chtít. Zatímco od sedmi hodin v Českém muzeu hudby se bude hrát lidová hudba, operní motivy a tak dále," popisuje za organizátory Kristýna Zámečníková.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy11. srpna  2014  

V Karlíně vystoupí Queens of the Stone Age

Queens Of The Stone Age - Foto: Oficiální Facebook Queens Of The Stone Age

Queens Of The Stone AgeFoto: Oficiální Facebook Queens Of The Stone Age

Populární rocková kapela Queens of the Stone Age se po roce vrací na české pódium. Skupina vloni vystoupila na festivalu Rock for People, kde byla jednou z hlavních hvězd. Queens of the Stone Age dnes zahraje od 20 hodin v sále Forum Karlín. "Jako host vystoupí v Praze australská rockerka Brody Dalle, která je mimo jiné manželkou frontmana Queens of the Stone Age Joshe Homma. Kapela, která patří mezi základní kameny americké rockové scény, svá alba tvoří také za účasti věhlasných přátel jako je Dave Grohl, Foo Fighters, na posledním albu v jedné skladbě obstaral piano dokonce i Sir Elton John," říká pořadatel Michal Rejžek.

Autor:  Denisa Morgensteinová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  18
Další  |  Poslední

Praha
  R1, mezi km 16.6 a 22, provoz silnější než obvykle, Od 20.08.2014 15:08:10 Do 20.08.2014 17:32:10
  R1, mezi km 7 a 2, pomalu jedoucí vozidlo údržby zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 20.08.2014 10:00:00 Do 20.08.2014 20:00:00
  R1, mezi km 14.5 a 3.9, ve směru D1, uzavřeno, práce na silnici, Od 23.08.2014 14:00 Do 24.08.2014 12:00, Tunely uzavřeny. Prověření požárně bezpečnostních zařízení - úplná uzavírka obou tunelových trub, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas