Reginatipy25. října  2014 v 10:50  

V paláci Kinských na vás dnes dýchne tajemství japonské kultury

Nosorožčí origami

Nosorožčí origami

V paláci Kinských se dnes můžete na jeden den pomyslně přenést do Asie. V 11 hodin tam totiž začíná přehlídka japonské popkultury. Návštěvníci se naučí skládat origami a dozví se, jak vznikají oblíbené animované filmy. Na odpoledne připravila Národní galerie módní přehlídku. Ta bude podle kurátorky Petry Polákové úplně jiná, než na jaké jsme zvyklí v Evropě. Stejně tak odlišná je podle ní i celá japonská kultura: "Dalo by se říci, že tato kultura se liší od západní nebo od české kultury tím, že hodně proniká i do kultury vysoké. To znamená - ovlivňuje současné japonské slavné umělce, jako například asi nejznámějšího současného umělce Takashiho Murakamiho, nebo významné módní návrháře japonské i zahraniční."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy24. října  2014  

Chinaski pokřtí své nové album v Hard Rock Café

Chinaski - Foto:  Universal Music, Tomáš Nosil

ChinaskiFoto:  Universal Music, Tomáš Nosil

Kapela Chinaski pokřtí dnes večer v Hard Rock Café své nejnovější album Rockfield. Desku natočili ve stejnojmenném legendárním britském nahrávacím studiu, a to v rekordním čase 11 dnů. „Proběhne koncertní křest určený hlavně pro fanoušky, kteří si album objednali v předprodeji. V pátek si ho jednak už můžou zakoupit i ostatní fanoušci v obchodech a ti, kteří si ho objednali v předprodeji a koupili si vstupenku na koncertní křest, si ho vyzvednou právě v Hard Rock Café. Bude probíhat i autogramiáda. Výtěžek z koncertu věnuje Hard Rock Café společně s kapelou Chinaski na konto Avonu - boj proti rakovině prsu," dodává mluvčí kapely Martina Říhová.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy23. října  2014  

Nevíte, jak se seznámit? Jan Budař vám poradí

Jan Budař - Foto: Adam Kebrt

Jan BudařFoto: Adam Kebrt

Herec Jan Budař dnes vystoupí se svou kapelou Eliščin Band od 20:00 ve Švandově divadle. Kromě koncertu ale návštěvníky čeká i debata o vztazích. Akce se totiž jmenuje Seznamme se. Ti kdo přijdou opravdu s cílem najít si budoucího partnera, by si podle Jana Budaře neměli zapomenout vzít jakýkoli červený doplněk. „Já tam předvedu čtyři typy mužů, kteří se budou seznamovat s některou z dobrovolnic z řad publika, a to je postupně romantik, rocker, ezoterik a podnikatel. Tito čtyři muži tam přijdou na pódium se seznamovat a pozor - budou říkat při seznamování pravdu. A jak už jsem zjistil ze zkušenosti, když se říká pravda, většinou je to velká zábava, takže diváci se poměrně hodně baví," slibuje Jan Budař.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy22. října  2014  

Elán zahájí turné v Praze

Jožo Ráž, skupina Elán - Foto:  www.elan.cz

Jožo Ráž, skupina ElánFoto:  www.elan.cz

Po roční pauze vyráží znovu na turné skupina Elán. Od 20:00 zahraje v pražské Tipsport areně staré hity jako Láska moja, Neviem byť sám nebo Stužková. Kapelu ale dnes čeká i jedna premiéra. „Jsou to naše staré hity, které jsme vydali kdysi dávno na albech a ještě jsme je nezahráli naživo, to bude taková novinka, a když hovořím o nových písničkách, tak bychom měli představit nové album Elánu, které se jmenuje Živých nás nedostanú, takže si myslím, že to bude celkem pestré," říká jeden ze zakladatelů Elánu Vašo Patejdl.

 

Den před pražským koncertem skupiny Elán přijal Vašo Patejdl pozvání Petra Zajíčka do studia. Jaký koncert bude a jak daleko je vydání nového alba Elánu? Poslechněte si.

Vložit na svůj web

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy21. října  2014  

V Horních Počernicích zažijete finské dny

Chvalský zámek - Foto:  Chvalský zámek

Chvalský zámekFoto:  Chvalský zámek

V Horních Počernicích můžou lidé poznat Finsko. Začínají tam totiž Dny finské kultury. Ve farním sále u kostela sv. Ludmily na Chvalské tvrzi zazní od 19:15 odborná přednáška. Chybět nebude ani ochutnávka tradičních finských pokrmů. „Bude tam také hudební vystoupení. Vystoupí hudebník Kristian Vacek a Daniel Kallmünzer, je to takové komornější. Ve středu to bude slavnostní a program bohatší," říká o dvoudenní akci ředitelka Místní veřejné knihovny v Praze 9 Božena Beňová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy20. října  2014  

Dokumentarista Tomer Heymann uvede své filmy v Containallu

Promítání filmů izraelského režiséra Tomera Heymanna - Foto: oficiální Facebook Containall

Promítání filmů izraelského režiséra Tomera HeymannaFoto: oficiální Facebook Containall

Do Prahy přijede izraelský režisér Tomer Heymann. Tvůrce časosběrných dokumentů představí v kulturním centru Containall od 20:00 své dva filmy. Oběma se prolíná touha najít původní kořeny. Děj jednoho ze snímků navíc nechá diváka nahlédnout do života Tomera Heymanna. „Black over White je film, který se natáčí na koncertním turné hudebníka Idana Raichela v Addis Abeba a zachycuje návrat jeho dvou vokalistů do své domoviny. Druhý film I Shot My Love se zabývá Tomerovou láskou k jeho německému příteli a láskou k jeho izraelské matce," popisuje Eva Wichsová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy19. října  2014  

"Čundrácká show" v podání Davida Kollera

Koncert Davida Kollera - Foto: Miroslav Duschek

Koncert Davida KolleraFoto: Miroslav Duschek

Muzikant David Koller se představí v divadle Studio Dva akusticky. Spolu s kapelou zahraje od 19:00 skladby letošní "čundrácké show", jak své akustické koncerty sám nazývá. Netradičních aranží se dočkaly nejen nové, ale i starší písně. "David Koller přislíbil nové skladby, na kterých pilně pracoval celé léto. Ale samozřejmě se posluchači dočkají i oblíbených skladeb jako je Amerika, Černí andělé, Chci zas v tobě spát a řada dalších, které patří do jeho stálého repertoáru," uvedl Tomáš Přenosil z divadla Studio Dva.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy18. října  2014  

Staré filmové pásy ožijí v Ponrepu

Ilustrační obrázek - filmové kotouče - Foto: Fotobanka stock.xchng

Ilustrační obrázek - filmové kotoučeFoto: Fotobanka stock.xchng

Kino Ponrepo promítne návštěvníkům jejich staré rodinné filmy. Začíná tam totiž Home Movie Day. Jestli máte doma filmové kotouče, můžete je do Ponrepa přinést. Tady je posoudí a promítnou vám je na plátně. Akce vyvrcholí v 17:30 projekcí rodinných snímků ze sbírek Národního filmového archivu. Nejstarší záběry zavedou diváky až do roku 1922. "Rodinné filmy, které vznikaly v roce 1922, jsou specifické tím, že je pro rodinu natáčela profesionální firma. V dalších částech pásma se potom podíváme do Mexika, do Moskvy na konci druhé světové války, také do Afriky a Japonska," uvedl Jiří Horníček z Národního filmového archivu.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. října  2014  

Lara Fabian vystoupí v Praze hned dvakrát

Lara Fabian - Foto: Lawrence Galud

Lara FabianFoto: Lawrence Galud

V Praze koncertuje zpěvačka Lara Fabian s kapelou, a to dva večery po sobě. Popová diva zahraje v rámci evropského turné dnes večer ve Foru Karlín od 20:00. První koncertní večer bleskově vyprodala. Rozhodla se proto přidat ještě jedno vystoupení navíc. „Lara Fabian je přirovnávána k Celine Dion po právu. Její tvorba, její hlas je naprosto fenomenální. Jedná se o popovou zpěvačku. Je vyhlášena tím, že není až tak komerční. Zazpívá všechny svoje světoznámé hity. Dokonce v rozhovoru s jedním českým médiem se vyjádřila, že se pokusí nastudovat jednu písničku ze svého repertoáru v češtině," dodává pořadatel Zdeněk Masopust.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy16. října  2014  

Na Národní třídě naposled potkáte audiovizuální projekt SPAM-SMRT

Vladimír 518 - Foto: Barbora Peroutková

Vladimír 518Foto: Barbora Peroutková

Jednorázový projekt SPAM-SMRT, který už mohli návštěvníci vidět v úterý na festivalu 4+4 dny v pohybu, je dnes podruhé a naposled v prostorách Ústředí lidové umělecké tvorby na Národní třídě. Audiovizuální projekt propojuje projekci a hudbu s živou pohybovou performancí. Na představení spolupracuje známý český rapper Vladimir 518, zakladatel kapely WWW Ondřej Anděra a zvukař Stavovského divadla David Vrbík. „Pracujou s lejsrem, ne jako s efektem, ale jako s dalším prostředkem, který buď kreslí, nebo doplňuje text. Vladimir 518 je výborný muzikant, to znamená, že zapojují elektronickou muziku. Téma je bohužel inspirováno smrtí jednoho z jejich kolegů, ale nechci odrazovat, že to bude jenom temné. Bude to výtvarná instalace různých efektů, které budou mít na té scéně opodstatnění a smysl," říká organizátor festivalu 4+4 dny v pohybu Pavel Štorek.

Autor:  Michaela Bezvodová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  24
Další  |  Poslední

Praha
  Stav tunelu : Cholupice, směr D1, provoz převeden do protisměru, Od 26.10.2014 05:22:28 Do 26.10.2014 05:29:28
  Stav tunelu : Cholupice, směr D5, provoz převeden do protisměru, Od 26.10.2014 05:22:28 Do 26.10.2014 05:29:28
  Stav tunelu : Lochkov, směr D1, provoz převeden do protisměru, Od 26.10.2014 05:22:28 Do 26.10.2014 05:29:28

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas