Reginatipy1. září  2014  

V září začíná nejen škola, ale i řada zájmových a vzdělávacích kroužků

Kurz žonglování - Foto: archiv KC Zahrada

Kurz žonglováníFoto: archiv KC Zahrada

Seznámit se s nabídkou volnočasových aktivit můžou návštěvníci areálu Lidového domu ve Kbelích. Až do 16:00 hodin tam své dovednosti představí například žongléři a kouzelníci. Chybět nebudou ani ukázky moderních tanců. "Budeme tam mít velice šikovné kluky s jojem, možná přijde i jedna mladá slečna s obručemi. Zároveň jsme přichystali i kurzy rapování, zkoušení si básničkování, zpívání. Budeme mít DJský workshop. Budeme tancovat breakdance a house dance, a dokonce by měl dorazit i kouzelník Pavel Dolejška," říká Daniel Lacek z obecně prospěšné společnosti Ulice dětem.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy29. srpna  2014  

Milovníci silných strojů by si neměli nechat ujít Prague Harley Days

Harley-Davidson V-Rod Muscle - Foto:  Harley-Davidson

Harley-Davidson V-Rod MuscleFoto:  Harley-Davidson

Jaké to je žít ve stylu Harley-Davidson si můžou zájemci vyzkoušet na festivalu Prague Harley Days. Motocyklová akce, která není jen pro fanoušky silných strojů, potrvá na holešovickém výstavišti do sobotního večera. Na návštěvníky čeká hudební program i přehlídky motorek. "V sobotu proběhne takzvaná spanilá jízda, kde očekáváme zhruba 1500 motocyklů, které projedou Prahou. Co bych rád vypíchnul z programu, je jednak Miss Harley-Davidson, která proběhne v sobotu večer anebo také mistrovský zápas v thaiboxu," dodává organizátor Jakub Koutek.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy29. srpna  2014  

Připomeňte si tvorbu Jana Švankmajera v Českém centru Praha

Možnosti dialogu, záběr z filmu, 1982, režie: Jan Švankmajer - Foto:  Galerie hlavního města Prahy

Možnosti dialogu, záběr z filmu, 1982, režie: Jan ŠvankmajerFoto:  Galerie hlavního města Prahy

Výtvarník a režisér Jan Švankmajer na začátku září oslaví významné životní jubileum. K jeho osmdesátým narozeninám připravilo České centrum Praha retrospektivní panelovou výstavu. Putovní expozice má připomenout filmovou, loutkovou a divadelní tvorbu tohoto surrealistického umělce. V Praze ji návštěvníci uvidí až do 13. září. "Autoři výstavy jsou František Dryje a Bertrand Schmitt. Výstava zahrnuje celý umělecký život Jana Švankmajera od počátku až do současnosti. V rámci výstavy bude promítnut film Jídlo, který poběží neustále ve smyčce," říká Jolana Součková z Českého centra Praha.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy28. srpna  2014  

Sto zvířat a The Tap Tap ovládnou Střelecký ostrov

Sto zvířat - Foto: Josef Jan Kopecký

Sto zvířatFoto: Josef Jan Kopecký

Loučení s prázdninami nemusí být jen smutné. To veselé můžete zažít dnes na Střeleckém ostrově. Od 19:00 hodin tam začne koncert skupiny Sto zvířat, který je součástí festivalu Léto pro Pražany. S kapelou večer vystoupí i hudebníci ze souboru The Tap Tap. "Uslyšíte nejen naše staré ověřené pecky jako Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta nebo Dáma s čápem, ale i písničky z našeho posledního alba Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách, které jsme napsali nejen pro dospělé, dokonce spíš hlavně pro děti," říká Jan Kalina ze skupiny Sto zvířat.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy27. srpna  2014  

Ve Valdštejnské zahradě zazní filmové melodie v podání FOK

Valdštejnská zahrada - Foto: Jolana Nováková

Valdštejnská zahradaFoto: Jolana Nováková

Valdštejnskou zahradu rozezní melodie z filmů Harry Potter nebo Pyšná princezna. V 17:00 hodin tam začne koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, který představí tvorbu dvanácti filmových hudebních skladatelů. Muzikanti vystoupí pod širým nebem. "Z filmové hudby zahrajeme například tři burianovské pochody z filmu To neznáte Hadimršku a C. a k. polní maršálek. Z cizí provenience například Williamsovu hudbu k Harry Potterovi nebo Elmera Bernsteina Sedm statečných," říká dramaturg orchestru Martin Radovský.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy26. srpna  2014  

Další koncert v Přístavu 18600 patří Skinny Joe Line

Obal desky Skinny Joe Line je stylově vyrobený ze dřeva - Foto: oficiální Facebook Skinny Joe Line

Obal desky Skinny Joe Line je stylově vyrobený ze dřevaFoto: oficiální Facebook Skinny Joe Line

Hudební nováčci Skinny Joe Line dnes zahrají na Rohanském ostrově v Karlíně. Duo, které ve svých skladbách kombinuje jazz s folkem a elektronikou, bude mít svůj první koncert ve 20:00 hodin v klubu Přístav 18600. "Je to instrumentální duo v sestavě akustická kytara, bicí nástroje, používáme spoustu různých smyček a dalších zvuků. Koncert se koná na velmi netypickém místě, je to otevřené prostranství uvnitř Prahy, kde si mezi stromy a přírodou můžete dát něco k pití a poslechnout si muziku," vysvětluje jeden z členů skupiny Filip Černý.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy25. srpna  2014  

Jak jde dohromady rikša a kino? Dozvíte se v Containallu

Road Cinema Project - Foto: Road Cinema Project

Road Cinema ProjectFoto: Road Cinema Project

Dobrodruzi Honza Turnovec a Ondřej Kašpar procestovali na šlapacích rikšách Pákistán a Indii. S sebou si vezli i projektor a uskutečnili tak svůj plán kina na kolech. Zastavovali v chudinských oblastech a zdejším lidem promítali filmy v jejich jazyce. O své zážitky z této netradiční cesty se od 20:30 hodin podělí s návštěvníky kulturního centra Containall. "Jde o projekt Grand Trunk Road Nomad Cinema Project dvou pražských cestovatelů, kteří projížděli různé slumy a chudinské oblasti. U nás v Containall budou přítomni a budou promítat, prezentovat a komentovat svůj video deník, který natáčeli v průběhu svých cest," dodává programový ředitel centra Jan Faltys.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy24. srpna  2014  

ČokoFest bojuje za férovou čokoládu

Ochutnávka čokolády - Foto: Eva Dvořáková

Ochutnávka čokoládyFoto: Eva Dvořáková

Na Nákladovém nádraží Žižkov poteče čokoláda proudem. V 16:00 tam začíná ČokoFest. Festival férové čokolády chce osladit život pěstitelům kakaových bobů. Ti jsou totiž často velmi chudí a pracují za těžkých podmínek. Návštěvníci akce se tak můžou zapojit do boje za větší spravedlnost v kakaovém průmyslu. "Bude tam samozřejmě naše jedinečné čokoauto, které projíždí v rámci Čoko-Tour tři měsíce celou Evropou. Dále tam samozřejmě budou čokoatrakce, soutěž, fontána, kolo štěstí, férové občerstvení a výstava, která bude upozorňovat právě na nerovnosti. Nabídneme i recyklační dílnu a další věci," popisuje program festivalu koordinátorka Kampaně za férovou čokoládu Markéta Vinkelhoferová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. srpna  2014  

Vydejte se na květinovou procházku do minulosti

Plantarium - Hydrangea Magical Greenfire - Foto: Pavel Chlouba

Plantarium - Hydrangea Magical GreenfireFoto: Pavel Chlouba

V Botanické zahradě hlavního města Prahy se návštěvníci můžou přenést do minulosti. Výstava Květiny našich prababiček představuje rostliny, které zdobily zahrady před více než sto lety. Zapomenuté květiny symbolizující štěstí nebo třeba pevnost manželství jsou k vidění až do 31. srpna. Cenným exponátem je například myrta namnožená ze svatební kytice Marie Terezie. Voňavou expozici navíc dnes oživí rukodělná dílna. "Všechny zveme za paní Olgou Dneboskou z Klubu lidové tvorby, která bude vyrábět květiny z krepového papíru. A nebudou to žádné růže z pouti, ale ty její výrobky jsou skutečně k nerozeznání od originálů. Potom se budou vyrábět dekorační předměty z lýka. A od 15:00 hodin autor výstavy pan Petr Herynek bude výstavou sám provázet," popisuje program mluvčí zahrady Veronika Podušková.

Reginatipy22. srpna  2014  

Praha uslyší tóny současné japonské hudby

Umělecký ředitel festivalu japonské a soudobé hudby Shakuhachi Marek Matvija - Foto: Tomáš Vodňanský

Umělecký ředitel festivalu japonské a soudobé hudby Shakuhachi Marek MatvijaFoto: Tomáš Vodňanský

Na Prague Shakuhachi festival se do Prahy sjedou hráči na japonskou flétnu. Přehlídku japonské a současné hudby zahájí v 16 hodin piknik na Kampě. Kromě hudebního vystoupení uvidí návštěvníci i ukázky japonského bojového umění. Ve 20 hodin pak na nádvoří HAMU začne první ze série festivalových koncertů. Zvuk flétny shakuhachi tam doprovodí elektronická hudba. "Kdybych měl vypíchnout highlighty tohoto večera, tak to bude polské uskupení The Magic Carpathians a improvizovaná performance mezi Christopherem Yohmei Blasdelem, Standou Abrahámem a Naoko Kikuchi na koto. Bude to večer, který nabídne několik transmediálních vícežánrových performancí," slibuje ředitel festivalu Marek Matvija.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  19
Další  |  Poslední

Praha
  Srážky: déšť, R1-26,4 most
  Srážky: déšť, R1-Slivenec
  Srážky: déšť, R1 Rudná 11,7

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas