Reginatipy22. května  2015  

Připravte se na nálož muziky. Parukářku zachvátí Žižkovská smršť

Park Parukářka a Žižkovská věž - Foto: Wikimedia Commons

Park Parukářka a Žižkovská věžFoto: Wikimedia Commons

Pražský kopec Parukářka hostí již 15. ročník open-air festivalu Žižkovská smršť. Návštěvníkům nabídne pestrý program různorodých žánrů. Dříve byl festival orientován hlavně na klasiku a jazz. Dnes se zde prezentují i kapely hrající modernější hudbu. Akce pokračuje i v sobotu. „V pátek je na programu jako vrchol večera Cirkus Problem. Před tím zahrají SKETY a další kapely. V sobotu je vrcholem Michal Pavlíček a Trio. Před tím vystoupí Vladivojna La Chia, Zdeněk Bína, Magnum Jazz Big Band. Díky použití bezdrátových sluchátek se nám podaří program prodloužit i večer o DJs," říká dramaturg Lukáš Prchal.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy21. května  2015  

Tři sestry slaví třicetiny třídenním koncertem v Braníku

Tři sestry slaví 30 let - Foto: Petr Tibi

Tři sestry slaví 30 letFoto: Petr Tibi

V 18 hodin odstartuje v pražském areálu A-parku ledárny Braník festival Tři sestry 30 Let Open Air. Třídenní akcí oslaví kapela své kulaté jubileum a na pódiu se tak vystřídá mnoho hudebních gratulantů. „Začínáme už ve čtvrtek, kdy bude pokřtěna nová deska Tří sester, která se jmenuje Fernet underground. Budeme pokračovat pátečním punkovým programem, kde představíme skupinu Peter and the test tube babies z Velké Británie a slovenské Horkýže slíže. Celý program vyvrcholí v sobotu 23. května, kdy vystoupí Tři sestry a spousta jejich známých a hostů," popisuje organizátor festivalu Pavel Martínek.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy20. května  2015  

Připomeňte si osobnost Mistra Jana Husa výstavou v Klementinu

Mistr Jan Hus na hranici v Kostnici 1415 - Foto: Kamil Vladislav Muttich

Mistr Jan Hus na hranici v Kostnici 1415Foto: Kamil Vladislav Muttich

U příležitosti 600. výročí upálení Jana Husa, připravila Národní knihovna výstavu Jan Hus: Problém přijmout svobodu. Expozice má za cíl připomenout památku této významné osobnosti reformního hnutí, a to prostřednictvím starých rukopisů a tisků. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout až do 28. června v Galerii Klementinum. „Návštěvníci mohou na výstavě vidět například originály Dalimilovy kroniky, a to Lobkovický nebo františkánský, a Dalimilovu kroniku, protože by se dalo říct, že Jan Hus právě z Dalimilovy kroniky čerpal. Na výstavě bude asi 40 rukopisů - originálů, které Národní knihovna zpřístupní veřejnosti," říká mluvčí Národní knihovny Irena Maňáková.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy19. května  2015  

Botanickou zahradu zaplaví fialky z Afriky

Africké fialky - Saintpaulia Moroznaja Visnja - Foto: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Africké fialky - Saintpaulia Moroznaja VisnjaFoto: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada ve spolupráci s klubem Saintpaulia pořádá výstavu Africké fialky a jejich příbuzní. Ta je k vidění od dnešního dne do 31. května ve skleníku Fata Morgana v areálu Botanické zahrady. Na výstavě budou zastoupeny i další příbuzné odrůdy afrických fialek a dále celou akci doplní poradenská služba pro nadšené pěstitele. „Africké fialky pocházejí hlavně z Tanzánie, kde rostou převážně v horách. Jsou to velmi populární rostliny, které se snadno pěstují v bytech a zajímavé jsou hlavně tím, že z takových nenápadných modrokvětých kytiček se vyšlechtilo ohromné množství odrůd, sahá to až do několika desítek tisíc, které mají barvy od bíle, přes žlutou, růžovou, fialovou, modrou," doplňuje kurátorka výstavy Eva Smržová.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy18. května  2015  

Festival integrace Slunce bourá bariéry mezi lidmi

Palác Akropolis - Foto:  Palác Akropolis

Palác AkropolisFoto:  Palác Akropolis

V Paláci Akropolis začíná 21. ročník Festivalu integrace Slunce. Pořádá ho Občanské sdružení SUKUS, které tak chce prostřednictvím umění prolomit bariéry mezi zdravými a zdravotně postiženými lidmi. Program odstartoval už dnes ráno. „Vystupují tam různí lidé s různými kulturními programy, bude se tam zpívat, hrát pohádky, tancovat a festival vyvrcholí tanečníkem, který je neslyšící, bude vystupovat v pátek na závěr celého dopoledního programu, jmenuje se Dallo a pochází ze Slovenska," říká organizátorka Vlasta Rydlová.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy17. května  2015  

Slovanský ostrov bude patřit malým divadelníkům a umělcům

Poupění Strýt tyjátr - Foto: Oficiální Facebook Poupění Strýt tyjátr

Poupění Strýt tyjátrFoto: Oficiální Facebook Poupění Strýt tyjátr

Šestý ročník jednodenního festivalu dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů Poupění Strýt tyjátr začíná v 11:00 na Slovanském ostrově. Po celý den mají návštěvníci možnost vidět dětské divadelní a taneční soubory, kapely a sólisty. Patronkou festivalu je Bára Nesvadbová, která přijde dětem předčítat ze své knížky Garpíškoviny, aneb Bibi a čtyři kočky. Prostor k vystoupení prý dostanou všechny děti. „Jsou to děti, které jsou z normálních rodin a normálních škol, jsou tam ale i děti z menšin, třeba romské soubory, máme děti z dětských domovů, postižené, prostě se snažíme pokrýt celou společnost, aby všechny děti měly svou šanci. Nejsou to soubory, které by tuto práci dělaly nějak špičkově, ale jsou to děti, které se celoročně baví nějakou kreativní uměleckou prací," popisuje organizátorka festivalu Hana Francová.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy16. května  2015  

Open House Praha zve do interiérů historických budov i moderních staveb

Kramářova vila - Foto: Filip Jandourek

Kramářova vilaFoto: Filip Jandourek

Běžně nepřístupné budovy tento víkend otevřou své dveře veřejnosti. Organizátoři festivalu Open House Praha letos nabízí interiéry 15 historických i moderních domů. Nechybí například Strahovský klášter, elektrárna Štvanice, Fakulta strojní ČVUT nebo Palác Langhans. Připraven je i doprovodný program v podobě výstav, procházek s architektem nebo aktivit pro děti. „Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit se na několika budovách, které skutečně nebývají běžně přístupné, a když už jsou, tak je o ně velký zájem. Je to třeba Kramářova vila, Tančící dům nebo Invalidovna v Karlíně. Ale také jsme se snažili objevovat nějaká nová místa. Bude tedy přístupné Ministerstvo průmyslu a obchodu, což je krásná stavba. A pak také budova Telecomu na Žižkově, která je takovým trošku strašidelným zjevením nahoře na té planině," říká koordinátor festivalu Michal Tošovský.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy15. května  2015  

Svatojánské slavnosti Navalis vyvrcholí koncertem na Vltavě

Svatojánské Navalis 2010 - Foto:  Svatojánské Navalis

Svatojánské Navalis 2010Foto:  Svatojánské Navalis

Ohňostroj, benátské gondoly nebo barokní koncert, to vše se dnes odehraje v centru Prahy na Vltavě. Na dnešní den totiž připadají svatojánské slavnosti Navalis. Ty jsou oslavou nejznámějšího českého světce Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. Program začal už v 10 hodin dopoledne na Křížovnickém náměstí a vyvrcholí v 21 hodin koncertem přímo na řece. „Poprvé bude předvedena Pražanům Jízda králů, což je jediná aktivita v České republice, která je na světovém seznamu dědictví UNESCO. Přijede zhruba 500 krojovaných Moravanů, budou mít dvacet jezdců s dvaceti koňmi a předvedou tento starodávný obyčej ve 12 hodin na Mariánském náměstí. Poté se Jízda králů odebere k Pražskému hradu a zúčastní se mše svaté, která bude v 18 hodin v katedrále," říká předseda Svatojánského spolku Vojtěch Pokorný.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy14. května  2015  

V DOXu se seznámíte s fenoménem art brut

Galerie DOX - Foto: Filip Jandourek

Galerie DOXFoto: Filip Jandourek

To nejlepší z olomoucké filmové přehlídky věnované fenoménu art brut a outsider art dnes mají šanci zhlédnout i pražští diváci. Promítání naváže na výstavu Art Brut Life, kterou Centrum současného umění DOX instalovalo už koncem března. Přehlídka syrového umění od neškolených autorů, kteří často stojí na okraji společnosti, potrvá od 18 do 21 hodin. „Diváci uvidí čtyři vybrané snímky, které jsou shrnutím toho nejzajímavějšího z uplynulých ročníků festivalu a po promítání se mohou zúčastnit diskuze s ředitelem festivalu Art Brut Film Olomouc Pavlem Konečným," říká organizátorka festivalových ozvěn Zuzana Masná.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy13. května  2015  

Noc literatury rozpoutá čtení na zajímavých místech Prahy 6

Noc literatury 2015 - Foto:  Noc literatury

Noc literatury 2015Foto:  Noc literatury

Noc literatury se letos odehraje na dvaceti třech místech Prahy 6. V Dejvickém divadle, Národní technické knihovně nebo například v prostorách dejvického bunkru dnes budou od 18:00 do 23:00 předčítat čeští herci ukázky z toho nejlepšího, co evropský knižní trh aktuálně nabízí. Na akci se tak návštěvníci mohou setkat například s Ivanem Trojanem, Jiřím Mádlem nebo Vandou Hybnerovou. „Tmelící motiv je hlavně to, že se jedná o ukázky literatur zcela nových, doposud nevydaných v České republice, takže je to taková malá premiéra. To je filozofie každé Noci literatury - vždy přináší úplně nové úryvky úplně nových literatur, které se později začnou prodávat na českém trhu."

Autor:  Anna Zunová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  43
Další  |  Poslední

Praha
  Od 23.5.2015 15:35 do 17:40; v ulici Podbabská v obci Praha; u křižovatky s ulicí Pod Juliskou.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; Tram x OA bez zraně ...
  D1, mezi km 6.8 a 5.2, ve směru Praha, práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 23.05.2015 08:21 Do 24.05.2015 15:21
  Od 23.5.2015 02:40 do 24.5.2015 06:00; na silnici v obci Svitavy; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava strojního zařízení. Parametry: (DxŠxV) 34,00 m x 3,40 m x 4,45 m, o celkové hmotnosti ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas