Reginatipy27. srpna  2015  

Na Střeleckém ostrově vás pobaví písně Bratří Ebenů

Bratři Ebenové - Foto:  www.bratriebenove.cz

Bratři EbenovéFoto:  www.bratriebenove.cz

Festival Letňák 2015 pokračuje na Střeleckém ostrově koncertem Bratří Ebenů. Od 19:30 zahrají na Velké scéně a pro své posluchače připraví pohodový večer. „Na Střelecký ostrov se vracejí opět po roce. Uslyšíte skladby z novinkového alba Čas holin, ale chybět nebudou ani skladby z raného období skupiny. Každopádně se od 19:30 můžete těšit na večer plný typicky ebenovského zvuku s vybroušenými texty a slovními hříčkami, kterým je vlastní humor a nadhled," zve na koncert mluvčí festivalu Tomáš Kopečný.
Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy26. srpna  2015  

Valdštejnská zahrada dnes bude patřit symfonikům

Valdštejnská zahrada - Foto: Jolana Nováková

Valdštejnská zahradaFoto: Jolana Nováková

Symfonický orchestr Hlavního města Prahy i letos zahraje ve Valdštejnské zahradě. Tradiční koncert letos nabídne kombinaci klasické a filmové hudby. Asi hodinu a čtvrt trvající vystoupení začíná v 17:00, je zdarma a dirigovat ho bude Jan Kučera. "Ty koncerty v minulosti bývaly klasické a ten poslední rok byl filmový. A my jsme proto letos zvolili kompromis, kdy část koncertu zazní klasické Slovanské tance a část toho programu budou filmové melodie. Vzpomeneme na filmy prvorepublikové, a pak také filmové melodie světové, z E.T. Mimozemšťana, část hudby bude z Pána Prstenů, dva songy z Jamese Bonda," upřesňuje dramaturg Symfonického orchestru Martin Rudovský.

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy21. srpna  2015  

Museum Kampa zve na dosud nevystavená díla Kamila Lhotáka

Museum Kampa - Foto: Eva Dvořáková

Museum KampaFoto: Eva Dvořáková

Museum Kampa společně s Retro Gallery vystavují tvorbu malíře Kamila Lhotáka. Ta představí umělcovy rané olejomalby a klíčová díla především z let 1938 až 1951. Výstava je na Kampě k vidění do 18. října. „Uvidíte unikáty, které v zásadě nebyly nikdy vystaveny. Většina vystavených obrazů pocházela ze sbírek umělců, kteří se s Kamilem Lhotákem přátelili a tato umělecká díla většinou od Kamila Lhotáka dostali. Je zde zřejmý vztah vůči Františku Hrubínovi nebo vůči Jiřímu Kolářovi,“ dodává správce sbírky moderního umění Musea Kampa Jiří Pospíšil.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy20. srpna  2015  

Hudební duo Dva se v Café Neustadt na delší čas rozloučí s koncertováním

Skupina DVA - Foto: Jiřina Mužíková

Skupina DVAFoto: Jiřina Mužíková

V Café Neustadt dnes večer vystoupí hudební duo Dva. Od 20 hodin tam představí své skladby inspirované taneční hudbou a folkem. Oba muzikanti během koncertu vystřídají hned několik hudebních nástrojů. Zazní akustická kytara, saxofon i klarinet. „Zahrajeme mix ze všech našich studiových alb. Poslední album Nipomo je inspirované naší cestou po Americe. Bude to speciální tím, že pak na dlouhou dobu nebudeme hrát v Čechách, chystáme delší pauzu,“ říká členka kapely Barbora Kratochvílová.

Reginatipy19. srpna  2015  

Novoměstskou radnici ovládnou irské rytmy

Novoměstská radnice v Praze - Foto:  Pražská informační služba

Novoměstská radnice v PrazeFoto:  Pražská informační služba

Víte, co je to košťatový tanec? Máte rádi irskou hudbu? Pak přijďte dnes večer do Velkého sálu Novoměstské radnice. Koná se tam irský večer v rámci letní školy. Uvidíte ukázky unikátních tanců a zájemci se je budou moct i naučit. Začátek je v 19:30.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy19. srpna  2015  

Skupina Zrní zahraje na Střeleckém ostrově

Kapela Zrní - Foto: Šimon Vejvančický

Kapela ZrníFoto: Šimon Vejvančický

V rámci festivalu Letňák dnes na Střeleckém ostrově vystoupí kapela ZRNÍ. Akustický koncert začíná v 19:30. Podle zpěváka Jana Ungera to bude pro hudebníky výjimečná zkušenost: „Všechny naše písničky zkusíme zahrát tak, jak by zněly u ohně nebo někde na ulici. Letos poprvé chceme takový koncert udělat ve větším prostoru venku, kam může přijít víc lidí. Jsme zvědaví, jestli se nám podaří zachovat komorní atmosféru, která na akustických koncertech vždy byla."

Autor:  Kateřina Havlíková
Reginatipy18. srpna  2015  

Nakoukněte do Legiovlaku, naskytne se vám pohled do života vojáků

Legiovlak - Foto: Šárka Škapiková

LegiovlakFoto: Šárka Škapiková

Až do 26. srpna můžete na Nákladovém nádraží Žižkov navštívit Legiovlak. Ten je věrnou kopií vlaků, které cestovaly po Transsibiřské magistrále za první světové války, a nabízí pohled do každodenního života vojáků, kteří ve vlacích žili i bojovali. „Na Legiovlaku je v současné době deset vagónů, které jsou zrekonstruované do původní podoby v době první světové války. Jsou tam dva plošinové vagóny s materiálem, na jednom z nich je obrněný automobil. Bojový vagón je vyzbrojený několika kulomety a dělem. Bojovou sekci pak doplňuje štábní vagón, ve kterém se plánovaly bojové operace," vysvětluje tiskový mluvčí Československé obce legionářské Miloš Borovička.

Reginatipy18. srpna  2015  

Nechte se rozesmát od tří blondýn

Koko comedy - tři něžné blondýnky s ostrým humorem - Foto: Veronika Jirků

Koko comedy - tři něžné blondýnky s ostrým humoremFoto: Veronika Jirků

„Dejte jim do ruky vařečku, otráví vás, dejte jim mikrofon, pobaví vás,“ tradují o sobě členky jediné české dívčí stand-up comedy skupiny Koko Comedy. Jejich zbrusu novou show plnou vtipů, improvizací a hostů můžete zažít ve středu 26. srpna od 19:30 v Baskervilles Old British Bar.

Reginatipy17. srpna  2015  

Na Pražském hradě uvidíte architektonické perly republiky

Jiřský klášter na Pražském hradě - Foto: cs.wikipedia.org

Jiřský klášter na Pražském hraděFoto: cs.wikipedia.org

Na Hradě začíná 9. ročník mezinárodního festivalu Architecture Week Praha 2015. V Jiřském klášteře Pražského hradu můžete až do října vidět ústřední výstavu na téma Památky mého kraje. Kromě architektonických modelů historických budov se tu kraje prezentují i dobovými a současnými fotografiemi nebo uměleckými díly. „Základní osnovou je scénář o architektonických a přírodních památkách ve třinácti krajích naší republiky v kontextu času a zkoumání vztahů staré a současné architektury. Naší snahou je všem návštěvníkům předvést podobu našich měst, vesnic i krajiny na přelomu 19. a 20. století," říká kurátor expozice - architekt Miroslav Řepa.

Reginatipy16. srpna  2015  

Zahájení Letní Letné nabídne akrobatické vystoupení i videomapping

NoFit State Circus (Velká Británie): Bianco - Foto:  Letní Letná

NoFit State Circus (Velká Británie): BiancoFoto:  Letní Letná

V Letenském parku vystoupí britský soubor NoFit State Circus. Ve 20:00 zahájí svým akrobatickým představením už 12. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Úvodní program navíc nabídne také jedinečnou videoprojekci. „NoFit State Circus je soubor z Velké Británie s takovým atypickým šapitó. A od 22:00 využijeme toho, že šapitó vypadá trochu jako Kaplického knihovna, takže máme připravený takzvaný videomapping. Promítat se bude právě na toto šapitó a alespoň ve virtuální podobě tak vznikne Kaplického knihovna přímo na místě, kde původně měla stát," vysvětluje ředitel festivalu Jiří Turek.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  51
Další  |  Poslední

Praha
  Od 1.9.2015 05:40 do 07:45; na silnici E55 E65 E67 u obce Praha; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; odstavený NA.
  Strahovský tunel v obci Praha ve směru na Smíchov, tunel uzavřen, Od 23.09.2015 23:00 Do 24.09.2015 05:00
  Strahovský tunel v obci Praha ve směru na Smíchov, tunel uzavřen, Od 20.09.2015 23:00 Do 21.09.2015 05:00

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas