Reginatipy24. července  2014  

Japonská popkultura, filmy a kostýmy - to je Advík

na festivalu Advik - Foto: Vojtěch Čepelák

na festivalu AdvikFoto: Vojtěch Čepelák

Japonsko je nejen zemí samurajů a gejš, ale také kreslených postaviček s výraznýma očima. Seznámit se s komiksy této východoasijské země můžou od 17 hodin návštěvníci Modré školy. Začíná tam festival Advík. Přehlídka japonské popkultury a tradičního umění nabídne navíc projekce animovaných filmů, besedy, turnaje a soutěže. "Osu festivalu tvoří anime přednášky a projekce, ale zároveň tam probíhá módní přehlídka, volba miss a kromě toho velmi důležitou částí je takzvaný cosplay. To znamená kostýmové soutěže, které jsou tradičním znakem podobných festivalů po celém světě. A bude velké množství živých představení k bojovým uměním a k tradičnímu japonskému tanci Nihon Buyó," slibuje pořadatel Vojtěch Čepelák.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. července  2014  

Reynek se potkal se Chagallem ve Valdštejnské jízdárně

Marc Chagall, Abrahám a tři andělé - Foto:  adoratrici.culturacattolica.it

Marc Chagall, Abrahám a tři anděléFoto:  adoratrici.culturacattolica.it

Valdštejnská jízdárna nabízí srovnání dvou významných expresionistických umělců. Výstavu děl Bohuslava Reynka doplnily ilustrace jeho současníka Marca Chagalla. Oba výtvarníci se věnovali náboženským grafikám. Až do 14. září můžou návštěvníci porovnat jejich rozdílné přístupy k biblickým tématům. "Je zde patrný rozdíl mezi introvertní sevřeností Reynka obrácenou k hlubokému osobnímu prožitku a otevřenou sdílností Chagalla směřující k širšímu přijetí zbožnosti. Díky spojení Reynka a Chagalla má divák rovněž možnost porovnat křesťanský a židovský přístup ke stejnému literárnímu zdroji a vidění téhož osobnostmi, jejichž lidské osudy byly naprosto protichůdné," říká mluvčí výstavy Pavlína Stránská.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy22. července  2014  

V Americkém centru ulovíte Burtonovu Velkou rybu

Režisér a výtvarník Tim Burton - Foto: Filip Jandourek

Režisér a výtvarník Tim BurtonFoto: Filip Jandourek

Americké centrum v Praze dnes od 18 hodin promítá film Velká ryba. Big fish, jak zní originální název, natočil Tim Burton podle stejnojmenného fantasy románu Daniela Wallace. "Ve filmu se jedná o vztah mezi otcem a synem. Otec leží na smrtelné posteli a během konverzací, kdy si vyprávějí různé neuvěřitelné historky z otcova mládí, o jeho zálibě v cestování a různých mytických dobrodružstvích, si oba dva hledají vzájemně cestu k sobě," popsala za pořadatele Jana Sehnálková. Projekce je součástí prázdninového projektu Léto s Timem Burtonem, díky kterému můžou návštěvníci každý týden vidět filmové představení tohoto známého amerického režiséra.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy21. července  2014  

Na lodi Tajemství se bude tančit tango

Divadelní loď Tajemství - Foto: oficiální Facebook Činoheráku Ústí

Divadelní loď TajemstvíFoto: oficiální Facebook Činoheráku Ústí

Na palubě Divadelní lodi Tajemství bratří Formanů se uskuteční jedinečná výprava. Od 21:15 tam začíná vystoupení Quilombo, které vtáhne diváky do tajemného světa argentinského tanga. Popisuje, jak ve vichru divokého Atlantiku muži sní o jemnosti a o doteku. "Tam, kde se míchají kultury, příběhy, je tam cítit moře, do světa, kde tango vzniklo. Patricie Poráková, která je autorkou a tanečnicí představení si při jeho přípravě přizvala ke spolupráci nejslavnější tanečníky argentinského tanga současnosti," říká pořadatelka Lucie Čunderliková. Po inscenaci si budou moci návštěvníci sami tango vyzkoušet v připravené tančírně.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy20. července  2014  

Přeneste se na jeden den do Indie a to přímo v centru Prahy

Ratha-Yatra v Praze - Foto: Oficiální stránky Ratha-Yatra

Ratha-Yatra v PrazeFoto: Oficiální stránky Ratha-Yatra

Okouzlující gejzír chutí, vůní, barev a atmosféry Indie nabídne na pražském Můstku indický festival vozů Ratha-Yatra. Od 12:00 vyráží průvod s 12 metrů vysokým dřevěným vozem, který čeká pouť pražskými ulicemi. Návštěvníci se můžou na jarmarku plném hudby a zábavy blíže seznámit s indickou kulturou a stát se součástí průvodu. "Během cesty toho vozu se z něj hází pro návštěvníky ovoce a sladkosti. K vidění bude třeba indický tanec Bharata Natyam, to je klasický starý indický tanec, který byl kdysi pouze v chrámech. Bude také hodně hudebních vystoupení. Letos máme dokonce vzácnou návštěvu z indického Mayapuru," zve na festival organizátorka Rádhika Sudarí. Kulturní program pokračuje na Václavském náměstí až do večera.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy19. července  2014  

Současný tanec versus kancelářská rutina na Václavském náměstí

420 People - představení Package - Foto:  420 People

420 People - představení PackageFoto:  420 People

Do Prahy se vrací velkolepé vystoupení Package. Jedná se o formu site-specifik, kde jsou hlavním dějištěm ulice města. Taneční skupina 420PEOPLE od 17:00 předvede na Václavském náměstí každodenní život a útrapy lidí, kteří pracují v kanceláři. Ztvární jejich instinkty a pudy a neustálou snahu o získání pozornosti opačného pohlaví. "Představení se odehrává v daném specifickém prostoru, konkrétně tedy na Václavském náměstí, uprostřed toho prostoru administrativních a komerčních budov. Jde o představení fyzického divadla současného tance, které pro vás připravujeme v choreografii japonského umělce Shusaku Takeuchiho. To téma je velice zajímavé a myslím, že pro většinu pražské populace velice blízké a dobře známé, a to je téma práce v kancelářském prostředí," uvádí za pořádající tým Bára Čermáková.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy18. července  2014  

Chcete zažít pravý balkánský temperament? Běžte do Stromovky

Z představení Amanitas Fire Theatre - Foto:  Nultý bod,  Za dveřmi

Z představení Amanitas Fire TheatreFoto:  Nultý bod, Za dveřmi

Pražskou Stromovku rozdivočí balkánský temperament díky akci Balkan Bashavel. Začne v kulturním baru Tiskárna na vzduchu ve 21:00 hodin. Cirkusová vystoupení v podání skupiny Amanitas doprovodí cikánská muzika, kolumbijská cumbie a karibské reggae. Součástí večera bude i lekce žonglování. "Žongléři z cirkusu Amanitas připraví stručný návod o tom, jak zvládnout základní grify, jak žonglovat s hořícími fakvami. Připravujeme speciální jedinečnou výzdobu, s množstvím lampiónů, svítících žárovek a hlavně nádherný letní večer," slibuje organizátor Jakub Kmošena.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy17. července  2014  

Léto na Jungmaňáku pokračuje koncertemm Prago Union

Prago Union - Foto: Alexander Dobrovodský, oficiální stránky Prago Union

Prago UnionFoto: Alexander Dobrovodský, oficiální stránky Prago Union

Druhý ročník festivalu Léto na Jungmaňáku je v plném proudu. Dnes tam ve 20:00 vystoupí hiphopová skupina Prago Union. Tento multižánrový festival nabízí divákům každý čtvrtek nabitý program koncertů až do poloviny srpna. "Tentokrát nás čeká poměrně velká hudební událost. Pod širým nebem zadarmo vystoupí kapela Prago Union ještě před nimi bude předskakovat kapela Pitch Bender a zpěvačka Sisa Fehérová, takže se těšte na pořádný příval hip-hopu, R&B, soulu a dalších stylů," říká za organizátory Jan Gregar.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy16. července  2014  

Připomeňte si Sarajevský atentát výstavou v Českém centru

Dav, který se shromáždil na místě sarajevského atentátu den poté, 29. 6. 1914 - Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo

Dav, který se shromáždil na místě sarajevského atentátu den poté, 29. 6. 1914Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo

České centrum v Rytířské ulici dnes ve své galerii otevírá novou expozici s názvem Sarajevský atentát. Připomíná 100. výročí této události a přibližuje poslední okamžiky života následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este a jeho ženy Žofie Chotkové. Připravil ji tým pracovníků z Národního historického archivu v Sarajevu. Návštěvníci uvidí až do poloviny srpna dobové fotografické artefakty. "Součástí výstavy Sarajevský atentát je také promítání historického filmu, který se týká celého tohoto období. Bude k vidění v průběhu celé této výstavy. Vedle toho samozřejmě máme ještě jednu výstavu, která se jmenuje Fotografové války a ta je také velmi unikátní, protože objevila fotografie tří vojáků rakousko-uherské armády a mapuje to, co následovalo po sarajevském atentátu," popisuje jedna z pořadatelek Jolana Součková. Život za První světové války si můžete připomenout také na našem webu Před 100 lety.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy15. července  2014  

Do Prahy se sjíždí jazzoví hudebníci z celého světa. Začíná Bohemia Jazz Fest

Martin Brunner - Foto: Jan Tichý

Martin BrunnerFoto: Jan Tichý

Dnes festival nabídne celkem tři koncerty na Staroměstském náměstí. Hrát se bude nejen jazz, ale i folk a blues. Jako první se publiku v 17:00 hodin představí pianista Martin Brunner. "Vystoupí také kapela Ploctones, která je z Holandska. Fantastický kytarista, kterého já znám osobně. Nejenom, že hraje výborně, ale ještě ke všemu se na něj výborně kouká. A potom na závěr bude úplně světové trio Danilo Pérez, John Patitucci, Brian Blade, což jsou ty největší hvězdy, které dneska v jazzu existují," říká ředitel festivalu Rudy Linka.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  15
Další  |  Poslední

Praha
  Od 24.7.2014 23:00 do 25.7.2014 05:00; v ulici Těšnovský tunel v obci Praha; od Rohan. nábřeží směrem k nábř. L. Svobody; komunikace dočasně uzavřena; tunel uzavřen; uzavírka jednoho tubusu
  R1, mezi 22 a 22.7 km, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 24.07.2014 21:00 Do 25.07.2014 05:00, , údržba odvodnění, zdroj: ŘSD
  ulice Ke znaku, ulice Mechovka, Praha-Klánovice, Praha, práce na inženýrských sítích, Od 28.07.2014 00:00 Do 01.08.2014 23:59, Vodovodní přípojka pro pozemek parc.č. 899/1 k.ú. Klánovice, Vydal: ÚMČ Praha ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas