Reginatipy27. dubna  2015  

Definujte se v Divadle Archa

Divadlo Archa - Foto: Filip Jandourek

Divadlo ArchaFoto: Filip Jandourek

Divadlo Archa zve na premiéru představení Definuj se!. Inscenace propojuje taneční umění s živou hudbou. Zhlédnout hru o zkoumání vlastní identity a splývání se skupinou můžou diváci od 20 hodin. „Představení Definuj se, nebo budeš definován! se vyjadřuje k věcem nebo dějům, které jsou ve společnosti a se kterými se každý musí potýkat. To znamená vymezit si svoje místo, říct si, kdo je, jak je, jak to chce. A to stejné se nám dělo i v tom kreativním procesu, ve kterém byl, si myslím, každý velmi intenzivně a v podstatě stejnou mírou zainteresovaný," uvedla choreografka inscenace Zdenka Brungot Sviteková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy24. dubna  2015  

Připomeňte si tvorbu bratrů Saudkových na výstavě k jejich 80. narozeninám

Fotograf Jan Saudek - Foto: Matěj Pálka

Fotograf Jan SaudekFoto: Matěj Pálka

Gallery of Art Prague otevírá výstavu k 80. narozeninám Jana a Káji Saudkových. Návštěvníky čeká retrospektivní průřez tvorbou obou umělců. Prohlédnout si tak můžete téměř stovku fotografií Jana Saudka, stejně jako kresby a fragmenty komiksů jeho bratra Káji. „Spousta kreseb, které maloval Kája, v podstatě Jan realizoval do fotografické tvorby, takže lidé tam mohou porovnat návrhy od Káji a pak následně to, co vzniklo jako fotografie. To je docela zajímavé," říká za galerii Zdeněk Kočík. Jubilejní expozice bude přístupná až do konce příštího roku.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy23. dubna  2015  

Pražské náplavky zaplní akce Lodě na vodě

Náplavku zaplní akce Lodě na vodě - Foto: Jolana Nováková

Náplavku zaplní akce Lodě na voděFoto: Jolana Nováková

Dnes dopoledne začíná výstava lodí a jejich příslušenství Lodě na vodě a Dovolená v přírodě. Obě výstavy je možné navštívit až do neděle 26. dubna na Rašínově a Hořejším nábřeží. Z bohatého doprovodného programu stojí za zmínku například přehlídka akrobacie na vodě flyboard nebo závody vodních skůtrů. „Na pravém břehu bude část Dovolená v přírodě. Bude tam řada příslušenství, doplňků, ale taky sportovci, sportovní lodě a vůbec lodní sport, ať už se jedná o plachetnice, kajaky, dračí lodě a další. Na levém břehu bude čistě lodní výstava, od velkých námořních lodí až po malé rybářské pramičky, prostě celá škála toho, co se lidem může hodit," říká pořadatel akce Vladimír Toman.

 

Jaký bude 7. ročník pražské výstavy Lodě na vodě, jsme se zeptali Vladimíra Tomana a Petra Novotného z Asociace lodního průmyslu. Moderuje Ivana Navrátilová.

Vložit na svůj web

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy22. dubna  2015  

V kině Bio Oko máte šanci vidět krátké filmy známých českých režisérů

Jiří Menzel - Foto:  Martin Špelda

Jiří MenzelFoto:  Martin Špelda

Bio Oko promítne dnes večer od 20:30 pásmo krátkých filmů „ishorts". Akce se zaměří na ranou tvorbu známých českých režisérů, jako je Jiří Menzel, Marek Najbrt nebo Jan Prušinovský. „Jsou to krátké filmy, které natočili v průběhu svých studií. Všechny filmy jsou hodně zajímavé a je u nich vidět, jakým způsobem pak režiséři pokračovali ve svých celovečerních filmech. Můj favorit je krátký film pana Menzela Umřel nám pan Forester, protože je jeden z nejstarších a je na něm vidět ještě starší škola," popisuje organizátor Petr Horák. Večerní promítání pokračuje večírkem ve Vile na ostrově Štvanice, kde vystoupí zajímavé kapely a DJové.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy20. dubna  2015  

Veletrh Prague Photo se letos zaměřil na ženy

Fotografování (ilustrační foto) - Foto:  pixabay.com, CC0 Public domain

Fotografování (ilustrační foto)Foto:  pixabay.com, CC0 Public domain

Kafkův dům hostí přehlídku Prague Photo. Osmý ročník fotografického veletrhu představí originály nejen současných autorů, ale i klasiků. Chybět nebudou ani studentské fotografie. Navštívit veletrh můžete do 26. dubna. „Jsme velice rádi, že představíme dost unikátní soubory. Trochu jsme se specializovali na dámy, takže uvedeme dosud nepublikovaný soubor Intimita Dity Pepe. A z takových nostalgických důvodů tu bude i soubor takzvaných tetovaných. Je to soubor vězňů, které fotografovala Gábina Fárová hned po revoluci ve věznici ve Valdicích," zve na Prague Photo programová ředitelka Iva Nesvadbová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy19. dubna  2015  

S moderní interpretací Máchova Máje přichází Nová scéna ND

Národní divadlo a Nová Scéna v Praze - Foto: Khalil Baalbaki

Národní divadlo a Nová Scéna v PrazeFoto: Khalil Baalbaki

Nová scéna Národního divadla uvede jevištní adaptaci Máchova Máje. Nejslavnější básníkovo dílo režíruje David Prachař. Známý herec si ale v představení také zahraje. Inscenace, která v sobě propojuje recitaci, zpěv a tanec, začne ve 20:00. Na pódiu se objeví i autor choreografie Václav Kuneš společně se svým tanečním souborem 420PEOPLE. „Představení Máj je fúzí současného tance v jeho nejvyšší možné kvalitě a formě, kterou lze vůbec v Čechách v téhle době nalézt. A o to se postarají 420PEOPLE, soubor současného tance. David Prachař má naučený nazpaměť text Máje Karla Hynka Máchy, takže to rozhodně není o improvizaci. Je to opravdu o precizně nazkoušeném dramatickém zpracování toho původního textu," uvádí manažerka 420PEOPLE Barbora Čermáková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy18. dubna  2015  

Festival Mladí Ladí Jazz zve na unikátní show kapely The Bad Plus

Festival Mladí ladí jazz - Foto: Festival Mladí Ladí Jazz

Festival Mladí ladí jazzFoto: Festival Mladí Ladí Jazz

Hudební festival Mladí Ladí Jazz pokračuje v Paláci Akropolis. Od 19:30 tam vystoupí americké trio The Bad Plus. Jazzoví hudebníci představí návštěvníkům svou aktuální show nazvanou Science Fiction. „Kapela The Bad Plus je známá tím, že zpracovává poměrně netradiční motivy. A při tomto koncertě vzdají hold Ornettu Colemanovi, což je zakladatel free jazzu, a zpracovávají jeho slavné album Science Fiction. Představí se v posílené sestavě, aby to ztvárnění odpovídalo původnímu albu. Jedná se opravdu o zcela exkluzivní záležitost, protože potom co odjedou tuto show, tak už ji nebudete mít možnost vidět," upozorňuje ředitel festivalu Jan Gregar.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. dubna  2015 v 11:50  

Pojeďte dnes do Švýcarska

švýcarsko, zimní dovolená, hory, velehory, krajina - Foto: CC0 Public domain

švýcarsko, zimní dovolená, hory, velehory, krajinaFoto: CC0 Public domain

V hlavní budově Městské knihovny můžete poznat Švýcarsko. Akce nazvaná Švýcarské dny tam nabídne promítání a diskuze věnované historii, kultuře a současnosti této malé evropské země. Chybět nebudou ani odborné přednášky. První z nich začne už v 17 hodin, pokračuje Michaela Losíková z Městské knihovny: "Připravena je přednáška o politickém systému Švýcarska a od 19:00 hodin švýcarský dopravní systém. Jinak po celou dobu konání akce budou k dispozici turistické materiály pro cestu do Švýcarska a jedinečnou příležitostí bude i ukázka hry na Alphorn v prostorách knihovny a koncert v sále."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy16. dubna  2015  

Velká jarní cyklojízda projede tunelem Blanka

Jarní cyklojízda už tradičně začíná na Vinohradech - Foto: Tomáš Vodňanský

Jarní cyklojízda už tradičně začíná na VinohradechFoto: Tomáš Vodňanský

Dnes v 18:30 se na náměstí Jiřího z Poděbrad sejdou příznivci pražské cyklodopravy. Ti mají možnost při cyklistickém happeningu s názvem Velká jarní cyklojízda projet svá kola na běžně frekventovaných místech. Trasa povede mimo jiné i tunelem Blanka a skončí v Holešovické tržnici. „Cílem téhle akce je mimo jiné přilákat lidi k cyklo dopravě a donutit je zamyslet se nad tím, jestli by v Praze nebylo lepší dát víc prostoru tomuto alternativnímu druhu dopravy před například individuální automobilovou dopravou a mimo jiné také přilákat lidi k tomu, aby si to vyzkoušeli, protože mnozí nemají tu možnost nebo se bojí," říká pořadatel Václav Mucala.

Autor:  Barbora Kramářová
Reginatipy15. dubna  2015  

Balage, Střihavka, Pavlíček. Známé trio se vrací na pódia

Kamil Střihavka - Foto: Miroslav Zimmer

Kamil StřihavkaFoto: Miroslav Zimmer

Trio ve složení zpěvák Kamil Střihavka, kytarista Michal Pavlíček a klávesista Ota Baláž se opět dalo dohromady. Na dnešním koncertu v Paláci Akropolis se ke kapele B.S.P. navíc přidají bubeník Miloš Meier a baskytarista Martin Ivan. Od 19:00 zahrají své nejznámější hity, jako Země vzdálená, Holka čapni draka nebo vůbec první single I don´t know. „Osvědčená jména, když se dají dohromady, tak je to většinou záruka úspěchu. Už jsme to všichni zažili a zaplať pánbůh se chlapci vrátili ke své tvorbě ve spojení, které si říká B.S.P. Jejich tvorbu budeme moct opět slyšet v Paláci Akropolis," říká za Palác Akropolis Eva Kociánová.

Autor:  Anna Zunová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  41
Další  |  Poslední

Praha
  Stav tunelu : Cholupice, směr D1, omezení, Od 27.04.2015 12:25:52 Do 27.04.2015 12:32:52
  Stav tunelu : Cholupice, směr D5, omezení, Od 27.04.2015 12:25:52 Do 27.04.2015 12:32:52
  Od 27.4.2015 12:10 do 14:15; v ulici Rohanské nábřeží v obci Praha; ve směru z centra; nehoda; NA + OA, bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas