Reginatipy18. dubna  2014  

Zajímá vás historie českého piva?

Půllitr piva - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Půllitr pivaFoto: Fotobanka Stock.xchng

Bohaté historii českého pivovarnictví se věnuje Národní zemědělské muzeum. Až do konce roku je tam otevřená výstava nazvaná O pivu - z chmelnice až na náš stůl. "To, co je zajímavé, jsou začátky českého pivovarnictví v 10. a 11. století, pak rozvoj várečného práva při zakládání nových královských měst ve 13. století, a také reformy v pivovarnictví v 19. století. Návštěvník uvidí kromě autentických předmětů a nářadí, které se při výrobě piva, jeho uchovávání, přepravě i konzumaci používaly, také unikátní cechovní předměty," popisuje mluvčí muzea Lubomír Maršík.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. dubna  2014  

Jeden svět nestačí

Majitel sbírky Patrik Šimon - Foto: Olga Štrejbarová

Majitel sbírky Patrik ŠimonFoto: Olga Štrejbarová

Výstava nazvaná Jeden svět nestačí nabízí pohled na rozmanité umění 19. století. V Clam-Gallasově paláci až do 31. července vystavuje soukromý svěratel obrazy předních českých a rakouských umělců této historicky významné epochy. Rozsáhlá expozice představí i díla, která od sebe dělí více než 100 let."Poklady umění 19. století evokují atmosféru dlouhého 19. století, které nestačilo svým současníkům. Proto to byla dlouhá epocha od doby francouzské revoluce až do první světové války. My se pokoušíme představit umění 19. století v kontextu rakousko-uherské monarchie," řekl majitel vystavené sbírky Patrik Šimon.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy16. dubna  2014  

Dub Pistols míří do Lucerna Music Baru

Zakladatel Dub Pistols Barry Ashworth - Foto:  Lucerna Music Bar

Zakladatel Dub Pistols Barry AshworthFoto:  Lucerna Music Bar

V Lucerna Music Baru dnes vystoupí kapela Dub Pistols. Tahle britská skupina kombinuje hudební styly jako jamajský dub a taneční breakbeat. "Dub Pistols jsou synonymem britské party kapely. Vystoupili v Čechách několikrát a vždy s obrovskými úspěchy, takže jsme zvědaví, jaké to bude letos, protože si přivezou ukázky z nové desky, která se jmenuje White Lines. Měla by vyjít letos v létě, takže určitě něco z toho uslyšíme," slibuje Lukáš Kolíbal z Lucerna Music Baru. Koncert začíná ve 20:00.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy15. dubna  2014  

V Celetné dnes naposledy hrají Tetování

Divadlo v Celetné - Foto: Filip Jandourek

Divadlo v CeletnéFoto: Filip Jandourek

Divadlo v Celetné dnes naposledy uvede rodinné drama o hrozných věcech. Děj hry nazvané Tetování zavede diváky do bytu maloměstské rodiny, ve které není vše úplně v pořádku. Představení s incestní zápletkou začíná v 19:30. "Německá hra autorky Dey Loher pojednává o velmi svérázné otcovské lásce k jeho dvěma dcerám. V hlavních rolích v režii Jakuba Špalka se představí Jan Potměšil jakožto otec, který zneužívá svoje dvě dcery - Sandru Černodrinskou a Violu Černodrinskou. Manželku hraje Miroslava Georgievová a mladého nápadníka Míla Tichý," dodává mluvčí divadla Lenka Bočková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy14. dubna  2014  

Na Karla Kryla vzpomíná i Městská knihovna v Praze

Karel Kryl - Foto: Jan Vodňanský

Karel KrylFoto: Jan Vodňanský

Po celé zemi se konají akce, které připomínají nedožité sedmdesátiny Karla Kryla. Městská knihovna v Praze připravila hned dva večery spojené s tímto zpěvákem a básníkem, a to na dnešek a na středu. Na Mariánském náměstí si tak můžete poslechnout hudbu tohoto výjimečného umělce, ke zhlédnutí budou i unikátní diapozitivy nebo filmové dokumenty. "Jako první na Karla Kryla zavzpomíná jeho dlouholetý kamarád, významný hudební kritik Jiří Černý. Od 19:00 se bude ve velkém sále Městské knihovny v Praze konat jeho poslechový pořad, ve kterém zazní Krylovy nejznámější skladby," upřesňuje organizátorka Jitka Roškotová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy11. dubna  2014  

Kampa na dva dny středem světa

Kampa - Foto: Miloslav Rejha, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

KampaFoto: Miloslav Rejha, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Na jedinečnost městské čtvrti se každoročně snaží poukázat akce s názvem Kampa střed světa. Začíná už dnes v 17:00 prohlídkou tamních galerií a klubů. Vycházku zakončí návštěva výstavy Jana Blažíčka v Mlýnské kavárně. Program bude pokračovat i zítra. "Ve 14:00 se otevírá pod Karlovým mostem brána Kampy, kde hraje hudba. Pak se jde s muzikanty a kejklíři do parku, kde je divadelní šapitó pro děti a taky pódium, kde hrají kapely. Zahraje tam Cirkus Ponorka, Žáha, Plastici a pak ještě pohřební kapela - opět v šapitó," dodává zakladatel akce Jiří Kučera.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy10. dubna  2014  

Nastávají Dny evropského filmu

Z filmu Dvojník; režie: Richard Ayoade - Foto: Dny evropského filmu

Z filmu Dvojník; režie: Richard AyoadeFoto: Dny evropského filmu

Britský film Dvojník zahájí v kině Světozor 21. dny evropského filmu. Oblíbená přehlídka současné kinematografie nabídne kromě komediálních a kriminálních snímků také nejnovější dokumenty. Shlédnout některý z vybraných filmů můžete v kinech Lucerna a Světozor až do 17. dubna. "21. dny evropského filmu se letos překlopily do třetí dekády své existence a opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do programových sekcí speciálně sestavených pro aktuální ročník s cílem reflektovat aktuální trendy současné evropské kinematografie," říká mluvčí festivalu Michaela Dvořáková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy9. dubna  2014  

Jak se zdobí kraslice si můžete vyzkoušet v Muzeu hlavního města

Kraslice (ilustrační foto) - Foto: Filip Jandourek

Kraslice (ilustrační foto)Foto: Filip Jandourek

Tradiční kraslice vystavují v Muzeu hlavního města Prahy. Malovali je školáci a jejich nejlepší výtvory budou v hlavní budově Na Poříčí vystavené až do 22. dubna. Zdobení vajíček ve stylu našich předků si můžete vyzkoušet na jedné z tvůrčích dílen. "Doprovodné programy se dělí na speciální programy pro základní školy, pak programy, které mohou navštívit děti spolu s rodiči nebo s babičkami. Začínáme pečením perníčků, následující sobotu a neděli máme zdobení kraslic voskem, výrobu figurek z kukuřičného šustí - každý týden se něco děje," říká mluvčí muzea Olga Šámalová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy8. dubna  2014  

Pražské sídliště Solidarita ožije site-specific performancí

Obytný komplex Solidarita z ptačí perspektivy, pohled z hotelu Fortuna City (dříve Solidarita) Bečvářova ulice - Foto: Teresa  Babková

Obytný komplex Solidarita z ptačí perspektivy, pohled z hotelu Fortuna City (dříve Solidarita) Bečvářova uliceFoto: Teresa Babková

Herci strašnického divadla X10 vymění jeviště za exteriér přilehlého sídliště Solidarita. Stejnojmenná inscenace je součástí cyklu Parkur, který každé druhé úterý v měsíci zavede diváky do různých lokalit Prahy 10. Obyvatelé městské části tak mají dnes od 19:30 šanci zjistit, jak pod vedením architekta Františka Jecha první pražské poválečné sídliště vznikalo. "Je to koncipované tak, že nás bude provázet postava architekta Jecha a bude diváky seznamovat s různými místy a se specifiky tohoto sídliště. Pak se tam budou odehrávat různé výjevy. Bavili jsme se s několika pamětníky a máme k tomu spoustu materiálů, takže jsou tam i napsané situace. Finále bude v divadle, kde proběhne schůze bytového družstva Solidarita," vysvětluje režisérka Lucie Ferenzová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy7. dubna  2014  

Kafkův dům zaplní fotografie

Jiří Hanke: Kola - Foto:  Archiv Jiřího Hankeho

Jiří Hanke: KolaFoto:  Archiv Jiřího Hankeho

Začíná další ročník akce Prague Photo. Návštěvníky Kafkova domu v centru Prahy čeká výběr galerijních exponátů, ale třeba i ty nejlepší snímky z dílny odborných škol. Ve čtyřech patrech najdou průřez od klasiků, přes střední generaci až po nejmladší umělce. Je připraven i další doprovodný program. "Představíme knihu pana Jiřího Hankeho, který letos slaví 70. Je to kniha, která je sběrný dokument. Jmenuje se Pohledy z mého okna, kdy fotil různé záběry od 70. let až po dnešek. Denně máme veliké projekce z archivu Blanky a Marka Chocholových," láká ředitelka projektu Iva Nesvadbová.

Autor:  Anna Zunová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  7
Další  |  Poslední

Praha
  Od 17.4.2014 12:50 do 20.4.2014 00:00; v ulici V malých domech II v obci Praha , délka 84m; práce na plynovém potrubí; komunikace dočasně uzavřena; Praha 4, ul. V malých domech II uzavřena komunikace ...
  ul. Bělohorská, Praha, oprava povrchu vozovky, Od 01.04.2014 06:00 Do 11.05.2014 20:00, Akce - Oprava vozovky Bělohorská po stavbě tunelu Blanka opravy povrchu komunikací-1) uzavírky části jízdních pruhů, ...
  místní komunikace, Praha 4, Praha, uzavřeno, práce na silnici, Od 20.04.2014 08:00 Do 30.06.2014 23:59, Stavba cyklotrasy Záběhlice – vodní nádrž Hostivař, etapa 1b., Vydal: ÚMČ Praha 10

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas