Reginatipy30. října  2014  

Kino Atlas zve na festival 3kino. Zdarma uvidíte nejlepší filmy z Polska a Slovenska

Kino Atlas - Foto: Eva Dvořáková

Kino AtlasFoto: Eva Dvořáková

Do 2. listopadu můžete v kině Atlas navštívit přehlídku současných filmů z Polska či Slovenska a nebudou chybět ani české dokumenty. Festival dnes zahájí předpremiéra polského filmu Papuzsa v 19:30. Z českých hostů se diváci mohou těšit například na dokumentaristu Olivera Malinu-Morgensterna a jeho dokument o Bohumilu Hrabalovi. Festival je rozdělený do pěti různých sekcí. „První a ta stěžejní je současná polská tvorba, druhou je český dokument, třetí je slovenský art, čtvrtou je zvláštní uvedení a pátou chceme zavést každoroční tradici a uvést jeden film, na který se stála fronta před kinem ve své době. Uvádíme letos film Sexmise, což je suverénně nejnavštěvovanější polský film v československých kinech," vysvětluje programový ředitel festivalu Miloš Máca.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy29. října  2014  

Festival KomiksFEST představí netradiční podoby komiksu

Z inscenace S/He is Nancy Joe (režie Miřenka Čechová) - Foto: Martin Mařák

Z inscenace S/He is Nancy Joe (režie Miřenka Čechová)Foto: Martin Mařák

Festival KomiksFEST nabídne v Praze až do 2. listopadu výstavy, filmové projekce a divadelní představení. Jako první představí od 17:00 hodin své originální pojetí komiksu Rufina Bazlova. Běloruská výtvarnice vyšila výpravné obrázky do lemu krojové sukně. Program mezinárodní přehlídky nabídne nečekaná spojení komiksu s jinými druhy umění. „Od 20:00 v La Fabrice si nenechte ujít taneční a vizuální performance (S)He Is Nancy Joe, která spojuje vizuální postupy komiksu s moderním baletem. Vrcholem je sobota v MeetFactory, která představí program pro děti, nově také herní sekci festivalu a můžete se těšit na setkání s hlavními hosty festivalu, jako je Igor Hofbauer nebo Alex Maleev," říká organizátorka Petra Nováková.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy28. října  2014  

Farma v jeskyni oslaví své narozeniny s diváky

Divadelní soubor Farma v jeskyni - Foto:  Farma v jeskyni, Ján Šipocz

Divadelní soubor Farma v jeskyniFoto:  Farma v jeskyni, Ján Šipocz

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni už dvanáct let připravuje pohybové, hudební a kulturní projekty. Inspiraci pro ně hledá po celém světě. Připomenout si dosavadní tvorbu souboru můžou lidé v Divadle Ponec, v Experimentálním prostoru NoD, v La Fabrice a na Nové scéně Národního divadla. Přehlídku inscenací zahájí v 19:00 představení Divadlo. To vychází z tanečních kroků afrobrazilských otroků. Návštěvníky čeká opravdu nevšední divadelní zážitek. "Na Nové scéně Národního divadla přehradíme první tři řady diváků vysunutou podlahou, takže se stane, že naši tanečníci budou skákat nad hlavami diváků. Hodně změníme celý ten prostor. A po představení bude následovat Jazz Trio Miriam Bayle. Miriam bude zpívat brazilské standardy v čase banketu, na který samozřejmě všechny srdečně zveme," říká umělecký šéf Farmy v jeskyni Viliam Dočolomanský.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy27. října  2014  

Soubor NANOHACH předvede tanec mezi nebem a peklem

taneční skupina NANOHACH - Foto: Vojta Brtnický

taneční skupina NANOHACHFoto: Vojta Brtnický

Taneční soubor NANOHACH letos slaví deset let od svého založení. Při této příležitosti uvede na podzim trojici nových inscenací. Ta první má premiéru už dnes ve 20:00 v divadle Ponec. Představení Diptych je volně inspirované prací Karla Gustava Junga a ústřední myšlenkou je neustálý pohyb duše. "My jsme se věnovali putování duše do míst pekelných a našich vnitřních pekel, a potom do míst slunných a do našich osobních rájů nebo nebí. Proto Diptych - choreografie má dvě části a kratičkou střední část, která není taneční, a tu nazýváme Očistcem," řekl choreograf Michal Záhora.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy26. října  2014 v 16:47  

Zkrocení zlé ženy v ústeckém podání

William Shakespeare - Foto:  public domain

William ShakespeareFoto:  public domain

Ústecký Činoherák si dnes zahraje na prknech Divadla Komedie. Soubor představí svoje nastudování Shakespearova Zkrocení zlé ženy. Představení začne v 19:30 hodin. Podle mluvčí Činoheráku Evženie Belanové se herci pokusili přes 400 let starý námět pojmout trochu netradičně. Diváci se mohou těšit na výtečnou show, na tradiční komedii, ve které si autor William Shakespeare pohrává s identitou postav, kde tedy významnou roli hrají převleky. A mohou se těšit na kousek, ve kterém se prolíná herectví, ve kterém jsou patrné prvky cirkusu a akrobatické kousky, a to vše za doprovodu výtečné výpravy a skvělé hudby, a současně kousek, který byl velmi dobře hodnocen odbornou kritikou.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy25. října  2014 v 10:50  

V paláci Kinských na vás dnes dýchne tajemství japonské kultury

Nosorožčí origami

Nosorožčí origami

V paláci Kinských se dnes můžete na jeden den pomyslně přenést do Asie. V 11 hodin tam totiž začíná přehlídka japonské popkultury. Návštěvníci se naučí skládat origami a dozví se, jak vznikají oblíbené animované filmy. Na odpoledne připravila Národní galerie módní přehlídku. Ta bude podle kurátorky Petry Polákové úplně jiná, než na jaké jsme zvyklí v Evropě. Stejně tak odlišná je podle ní i celá japonská kultura: "Dalo by se říci, že tato kultura se liší od západní nebo od české kultury tím, že hodně proniká i do kultury vysoké. To znamená - ovlivňuje současné japonské slavné umělce, jako například asi nejznámějšího současného umělce Takashiho Murakamiho, nebo významné módní návrháře japonské i zahraniční."

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy24. října  2014  

Chinaski pokřtí své nové album v Hard Rock Café

Chinaski - Foto:  Universal Music, Tomáš Nosil

ChinaskiFoto:  Universal Music, Tomáš Nosil

Kapela Chinaski pokřtí dnes večer v Hard Rock Café své nejnovější album Rockfield. Desku natočili ve stejnojmenném legendárním britském nahrávacím studiu, a to v rekordním čase 11 dnů. „Proběhne koncertní křest určený hlavně pro fanoušky, kteří si album objednali v předprodeji. V pátek si ho jednak už můžou zakoupit i ostatní fanoušci v obchodech a ti, kteří si ho objednali v předprodeji a koupili si vstupenku na koncertní křest, si ho vyzvednou právě v Hard Rock Café. Bude probíhat i autogramiáda. Výtěžek z koncertu věnuje Hard Rock Café společně s kapelou Chinaski na konto Avonu - boj proti rakovině prsu," dodává mluvčí kapely Martina Říhová.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy23. října  2014  

Nevíte, jak se seznámit? Jan Budař vám poradí

Jan Budař - Foto: Adam Kebrt

Jan BudařFoto: Adam Kebrt

Herec Jan Budař dnes vystoupí se svou kapelou Eliščin Band od 20:00 ve Švandově divadle. Kromě koncertu ale návštěvníky čeká i debata o vztazích. Akce se totiž jmenuje Seznamme se. Ti kdo přijdou opravdu s cílem najít si budoucího partnera, by si podle Jana Budaře neměli zapomenout vzít jakýkoli červený doplněk. „Já tam předvedu čtyři typy mužů, kteří se budou seznamovat s některou z dobrovolnic z řad publika, a to je postupně romantik, rocker, ezoterik a podnikatel. Tito čtyři muži tam přijdou na pódium se seznamovat a pozor - budou říkat při seznamování pravdu. A jak už jsem zjistil ze zkušenosti, když se říká pravda, většinou je to velká zábava, takže diváci se poměrně hodně baví," slibuje Jan Budař.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy22. října  2014  

Elán zahájí turné v Praze

Jožo Ráž, skupina Elán - Foto:  www.elan.cz

Jožo Ráž, skupina ElánFoto:  www.elan.cz

Po roční pauze vyráží znovu na turné skupina Elán. Od 20:00 zahraje v pražské Tipsport areně staré hity jako Láska moja, Neviem byť sám nebo Stužková. Kapelu ale dnes čeká i jedna premiéra. „Jsou to naše staré hity, které jsme vydali kdysi dávno na albech a ještě jsme je nezahráli naživo, to bude taková novinka, a když hovořím o nových písničkách, tak bychom měli představit nové album Elánu, které se jmenuje Živých nás nedostanú, takže si myslím, že to bude celkem pestré," říká jeden ze zakladatelů Elánu Vašo Patejdl.

 

Den před pražským koncertem skupiny Elán přijal Vašo Patejdl pozvání Petra Zajíčka do studia. Jaký koncert bude a jak daleko je vydání nového alba Elánu? Poslechněte si.

Vložit na svůj web

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy21. října  2014  

V Horních Počernicích zažijete finské dny

Chvalský zámek - Foto:  Chvalský zámek

Chvalský zámekFoto:  Chvalský zámek

V Horních Počernicích můžou lidé poznat Finsko. Začínají tam totiž Dny finské kultury. Ve farním sále u kostela sv. Ludmily na Chvalské tvrzi zazní od 19:15 odborná přednáška. Chybět nebude ani ochutnávka tradičních finských pokrmů. „Bude tam také hudební vystoupení. Vystoupí hudebník Kristian Vacek a Daniel Kallmünzer, je to takové komornější. Ve středu to bude slavnostní a program bohatší," říká o dvoudenní akci ředitelka Místní veřejné knihovny v Praze 9 Božena Beňová.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  24
Další  |  Poslední

Praha
  R1, mezi km 21.5 a 22, (zpráva zrušena), Od 30.10.2014 13:57:47 Do 30.10.2014 14:07:47
  R1, mezi km 18.2 a 20, (zpráva zrušena), Od 30.10.2014 13:54:52 Do 30.10.2014 14:04:52
  Od 30.10.2014 13:45 do 15:50; v ulici Chodovská v obci Praha; Chodovská u hotelu Abito,; nehoda; DNBZ 2xOA, neblokují,

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas