Reginatipy22. října  2014  

Elán zahájí turné v Praze

Jožo Ráž, skupina Elán - Foto:  www.elan.cz

Jožo Ráž, skupina ElánFoto:  www.elan.cz

Po roční pauze vyráží znovu na turné skupina Elán. Od 20:00 zahraje v pražské Tipsport areně staré hity jako Láska moja, Neviem byť sám nebo Stužková. Kapelu ale dnes čeká i jedna premiéra. „Jsou to naše staré hity, které jsme vydali kdysi dávno na albech a ještě jsme je nezahráli naživo, to bude taková novinka, a když hovořím o nových písničkách, tak bychom měli představit nové album Elánu, které se jmenuje Živých nás nedostanú, takže si myslím, že to bude celkem pestré," říká jeden ze zakladatelů Elánu Vašo Patejdl.

 

Den před pražským koncertem skupiny Elán přijal Vašo Patejdl pozvání Petra Zajíčka do studia. Jaký koncert bude a jak daleko je vydání nového alba Elánu? Poslechněte si.

Vložit na svůj web

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy21. října  2014  

V Horních Počernicích zažijete finské dny

Chvalský zámek - Foto:  Chvalský zámek

Chvalský zámekFoto:  Chvalský zámek

V Horních Počernicích můžou lidé poznat Finsko. Začínají tam totiž Dny finské kultury. Ve farním sále u kostela sv. Ludmily na Chvalské tvrzi zazní od 19:15 odborná přednáška. Chybět nebude ani ochutnávka tradičních finských pokrmů. „Bude tam také hudební vystoupení. Vystoupí hudebník Kristian Vacek a Daniel Kallmünzer, je to takové komornější. Ve středu to bude slavnostní a program bohatší," říká o dvoudenní akci ředitelka Místní veřejné knihovny v Praze 9 Božena Beňová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy20. října  2014  

Dokumentarista Tomer Heymann uvede své filmy v Containallu

Promítání filmů izraelského režiséra Tomera Heymanna - Foto: oficiální Facebook Containall

Promítání filmů izraelského režiséra Tomera HeymannaFoto: oficiální Facebook Containall

Do Prahy přijede izraelský režisér Tomer Heymann. Tvůrce časosběrných dokumentů představí v kulturním centru Containall od 20:00 své dva filmy. Oběma se prolíná touha najít původní kořeny. Děj jednoho ze snímků navíc nechá diváka nahlédnout do života Tomera Heymanna. „Black over White je film, který se natáčí na koncertním turné hudebníka Idana Raichela v Addis Abeba a zachycuje návrat jeho dvou vokalistů do své domoviny. Druhý film I Shot My Love se zabývá Tomerovou láskou k jeho německému příteli a láskou k jeho izraelské matce," popisuje Eva Wichsová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy19. října  2014  

"Čundrácká show" v podání Davida Kollera

Koncert Davida Kollera - Foto: Miroslav Duschek

Koncert Davida KolleraFoto: Miroslav Duschek

Muzikant David Koller se představí v divadle Studio Dva akusticky. Spolu s kapelou zahraje od 19:00 skladby letošní "čundrácké show", jak své akustické koncerty sám nazývá. Netradičních aranží se dočkaly nejen nové, ale i starší písně. "David Koller přislíbil nové skladby, na kterých pilně pracoval celé léto. Ale samozřejmě se posluchači dočkají i oblíbených skladeb jako je Amerika, Černí andělé, Chci zas v tobě spát a řada dalších, které patří do jeho stálého repertoáru," uvedl Tomáš Přenosil z divadla Studio Dva.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy18. října  2014  

Staré filmové pásy ožijí v Ponrepu

Ilustrační obrázek - filmové kotouče - Foto: Fotobanka stock.xchng

Ilustrační obrázek - filmové kotoučeFoto: Fotobanka stock.xchng

Kino Ponrepo promítne návštěvníkům jejich staré rodinné filmy. Začíná tam totiž Home Movie Day. Jestli máte doma filmové kotouče, můžete je do Ponrepa přinést. Tady je posoudí a promítnou vám je na plátně. Akce vyvrcholí v 17:30 projekcí rodinných snímků ze sbírek Národního filmového archivu. Nejstarší záběry zavedou diváky až do roku 1922. "Rodinné filmy, které vznikaly v roce 1922, jsou specifické tím, že je pro rodinu natáčela profesionální firma. V dalších částech pásma se potom podíváme do Mexika, do Moskvy na konci druhé světové války, také do Afriky a Japonska," uvedl Jiří Horníček z Národního filmového archivu.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy17. října  2014  

Lara Fabian vystoupí v Praze hned dvakrát

Lara Fabian - Foto: Lawrence Galud

Lara FabianFoto: Lawrence Galud

V Praze koncertuje zpěvačka Lara Fabian s kapelou, a to dva večery po sobě. Popová diva zahraje v rámci evropského turné dnes večer ve Foru Karlín od 20:00. První koncertní večer bleskově vyprodala. Rozhodla se proto přidat ještě jedno vystoupení navíc. „Lara Fabian je přirovnávána k Celine Dion po právu. Její tvorba, její hlas je naprosto fenomenální. Jedná se o popovou zpěvačku. Je vyhlášena tím, že není až tak komerční. Zazpívá všechny svoje světoznámé hity. Dokonce v rozhovoru s jedním českým médiem se vyjádřila, že se pokusí nastudovat jednu písničku ze svého repertoáru v češtině," dodává pořadatel Zdeněk Masopust.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy16. října  2014  

Na Národní třídě naposled potkáte audiovizuální projekt SPAM-SMRT

Vladimír 518 - Foto: Barbora Peroutková

Vladimír 518Foto: Barbora Peroutková

Jednorázový projekt SPAM-SMRT, který už mohli návštěvníci vidět v úterý na festivalu 4+4 dny v pohybu, je dnes podruhé a naposled v prostorách Ústředí lidové umělecké tvorby na Národní třídě. Audiovizuální projekt propojuje projekci a hudbu s živou pohybovou performancí. Na představení spolupracuje známý český rapper Vladimir 518, zakladatel kapely WWW Ondřej Anděra a zvukař Stavovského divadla David Vrbík. „Pracujou s lejsrem, ne jako s efektem, ale jako s dalším prostředkem, který buď kreslí, nebo doplňuje text. Vladimir 518 je výborný muzikant, to znamená, že zapojují elektronickou muziku. Téma je bohužel inspirováno smrtí jednoho z jejich kolegů, ale nechci odrazovat, že to bude jenom temné. Bude to výtvarná instalace různých efektů, které budou mít na té scéně opodstatnění a smysl," říká organizátor festivalu 4+4 dny v pohybu Pavel Štorek.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy15. října  2014  

Das Filmfest vsadil na retrospektivu Michaela Hanekeho

Režisér Michael Haneke - Foto:  Artcam

Režisér Michael HanekeFoto:  Artcam

Festival německy mluvených filmů Das Filmfest nabízí čtyřdenní program plný filmových projekcí. V doprovodné části pak můžete navštívit v rámci workshopů dvě debaty přímo s filmovými tvůrci. Týkat se budou současných trendů německého filmu a jeho financování. Návštěvníci v kinech Atlas a Lucerna uvidí až do neděle více než 40 filmů z Německa, Rakouska i Švýcarska. Tradičně je festival rozdělený do několika sekcí. „Tou asi nejzajímavější, nejsledovanější je retrospektiva oscarového rakouského režiséra Michaela Hanekeho. Potom máme některé velkofilmy. Patří k nim i dva snímky, které se budou ucházet o Oscara - za Rakousko a za Německo. Jedno je příběh Fridricha Schillera Milované sestry, to druhé je filmová adaptace úspěšné knížky Temné údolí," říká organizátorka festivalu Lucie Čunderlíková.

Autor:  Michaela Bezvodová
Reginatipy14. října  2014  

Divadlo v Dlouhé láká mladé publikum. Začíná festival 13+

Divadlo v Dlouhé - Foto: Filip Jandourek

Divadlo v DlouhéFoto: Filip Jandourek

Festival 13+ zve dospívající do divadla. Mimopražské divadelní soubory připravily pro mladé diváky celkem sedm inscenací. Zhlédnout některou z nich můžou zájemci v Divadle v Dlouhé až do 18. října. Například Divadlo Petra Bezruče představí adaptaci psychologického románu Petrolejové lampy. „Vedle Divadla Petra Bezruče uvítáme divadlo z Českých Budějovic, které bude hrát inscenaci Gulliver´s Trek, takovou velmi zajímavou kombinaci Gulliverových cest a Star Treku. Městské divadlo Kladno uvede Podivný případ se psem. Tradičně také uvedeme studentskou inscenaci. Tentokrát to bude variace na motivy Shakespearova Snu noci svatojánské, kterou uvedou studenti DAMU a jmenuje se Jako sen," říká dramaturgyně festivalu Karola Štěpánová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy13. října  2014  

Ukrajinská kapela Zapaska míří do Akropole

Duo Zapaska - Foto: Karel Šuster, Kapela Zapaska

Duo ZapaskaFoto: Karel Šuster, Kapela Zapaska

Do Prahy se vrací ukrajinské duo Zapaska. Skupina hrající indie pop představí v Paláci Akropolis své první album Kontur. „Zapaska jsou v zahraničí celkem už známí. K nám jsme je pozvali minulý rok a mimo hlavní hvězdu večera vystoupí česká kapela Kuzmich Orchestra, což je projekt Doroty Barové. Myslím si, že k sobě půjdou tyto kapely úžasně," dodává organizátor koncertu Šimon Kotek.

Autor:  Karolína Kumpfová
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  23
Další  |  Poslední

Praha
  Srážky: déšť, R1 Rudná 14,2
  Srážky: déšť, R1 Rudná 14,1
  Srážky: déšť, R1 Rudná 11,8

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas