Reginatipy25. března  2017  

Prohlídka čistírny odpadních vod v Horních Počernicích

Čistírna odpadních vod Horní Počernice - Foto:  PVK, a.s.

Čistírna odpadních vod Horní PočerniceFoto:  PVK, a.s.

Při příležitosti Světového dne vody se můžete mimořádně podívat tam, kam se jindy nedostanete. Pro veřejnost se otevře čistírna odpadních vod v Horních Počernicích. Vstup je zdarma, podmínkou je ale registrace na webových stránkách www.pvk.cz. V sobotu 25. března od 9 do 14 hodin. Komentované prohlídky se konají v půlhodinových intervalech. Adresa: U Úlů 245, Horní Počernice.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy24. března  2017  

Lampionový přívoz

Akce s přívozem HolKa je zdarma - Foto:  Bykst,  pixabay.com

Akce s přívozem HolKa je zdarmaFoto:  Bykst, pixabay.com

Sezona přívozů začíná o víkendu, vy se ale můžete svézt už v pátek večer. S přívozem HolKa můžete zažít mimořádnou večerní projížďku s výkladem o pražských mostech. Jednotlivé projížďky budou trvat patnáct až dvacet minut. V pátek 24. března od 17 hodin na straně přívozu v Holešovicích. Nutná je rezervace na email blinkalovaj@praha7.cz

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy23. března  2017  

Britské trhy

Na trzích je připravený i doprovodný program, vystoupí třeba dudácký a bubenický soubor The Rebel Pipers, Prague Shakespeare Company - Foto:  paulohabreuf, Fotobanka Pixabay

Na trzích je připravený i doprovodný program, vystoupí třeba dudácký a bubenický soubor The Rebel Pipers, Prague Shakespeare CompanyFoto:  paulohabreuf, Fotobanka Pixabay

Zažijte Velkou Británii na prvních britských trzích v Praze. Ochutnat můžete britské jídlo a pití a nakoupit si pár drobností pro radost. Během dne se představí více než 20 britských značek. Ve čtvrtek 23. března od 10 do 18 hodin na Malostranském náměstí.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy22. března  2017  

Poznejte Vietnam

Lotosový květ byl a stále je v řadě náboženství posvátnou květinou - Foto:  vitieubao, Fotobanka Pixabay

Lotosový květ byl a stále je v řadě náboženství posvátnou květinouFoto:  vitieubao, Fotobanka Pixabay

Přijďte poznat Vietnam. Městská knihovna vás zve na cestopisnou přednášku s videoprojekcí. O svém putování po zemi nekonečných rýžových polí i stále zelených tropických lesů bude vyprávět Tomáš Čihák. V pobočce Městské knihovny na Lužinách ve středu 22. března od 17 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy21. března  2017  

Příběh Tibetu

Tibetské modlitební praporky - Foto:  yanjunle, Fotobanka Pixabay

Tibetské modlitební praporkyFoto:  yanjunle, Fotobanka Pixabay

Po víc než padesáti letech je v Náprstkově muzeu k vidění výstava věnovaná Tibetu a jeho kultuře. Představí se přes tři stovky předmětů, z nichž řada z nich je vystavena poprvé. Výstava je v Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí otevřena do 30. července denně kromě pondělí.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy20. března  2017  

Dracula a ti druzí

Výstava na Chvalském zámku se koná do 9. dubna - Foto:  OpenClipart-Vectors, Fotobanka Pixabay

Výstava na Chvalském zámku se koná do 9. dubnaFoto:  OpenClipart-Vectors, Fotobanka Pixabay

Na zámku v Chvalech na vás i vaše děti čekají upíři. Kromě speciálně vytvořených originálních figurín se představí i pohyblivé obrazy, děti můžou navštívit třeba upíří kostymérnu s převleky a malováním na obličej, upíří fotoateliér s projekcí, zrcadlovou UV strašící komnatu nebo hopsací hrobku hraběte Draculy. Výstava potrvá do 9. dubna a je doporučena pro děti od 9 let.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy19. března  2017  

Kolem světa, ale přitom v Praze

Jedním z hostů festivalu bude i milovník cestování a bratranec korunního prince, šejk Awad Bin Sheikh Mejrin ze Spojených arabských emirátů - Foto:  Jackelberry, Fotobanka Pixabay

Jedním z hostů festivalu bude i milovník cestování a bratranec korunního prince, šejk Awad Bin Sheikh Mejrin ze Spojených arabských emirátůFoto:  Jackelberry, Fotobanka Pixabay

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To přináší festival Kolem světa. V Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech v neděli od 9:30 do 19 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy18. března  2017  

Vstup zdarma do Muzea pražského vodárenství v Podolí

Staré filtrace v Muzeu pražského vodárenství v Podolí - Foto:  PVK, a.s.

Staré filtrace v Muzeu pražského vodárenství v PodolíFoto:  PVK, a.s.

Muzeum pražského vodárenství se otevírá návštěvníkům při příležitosti Světového dne vody. V muzeu se nacházejí rarity - třeba vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. nebo model čerpacího soustrojí českého vynálezce Josefa Božka. Do muzea v Podolí (Podolská 15/17) můžete přijít v sobotu 18. a v neděli 19. března, vždy od 9:30 do 16:30. Vstup je zdarma.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy17. března  2017  

Výstava orchidejí pomalu končí

Jednou z patronek výstavy orchidejí je Olga Šípková - Foto: Botanická zahrada hlavního města Prahy

Jednou z patronek výstavy orchidejí je Olga ŠípkováFoto: Botanická zahrada hlavního města Prahy

Už jen do neděle si můžete prohlédnout orchideje na výstavě v Botanické zahradě Praha. Letos jsou vystavené orchideje z Ameriky, rostoucí od Aljašky až po Patagonii. Během výstavy je možné orchideje i další rostliny také zakoupit.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy16. března  2017  

Veletržní palác zahajuje sezonu

Veletržní palác - Foto: Filip Jandourek

Veletržní palácFoto: Filip Jandourek

Zažijte Veletržní palác jinak a přijďte na slavnostní zahájení jarní výstavní sezony. Ve čtvrtek 16. března v 19 hodin, vstup je zdarma. Kvůli přípravám na slavnostní večr bude ale Veletržní palác během dne uzavřen.

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  108
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace