Reginatipy29. května  2017  

Pařížský Montmartre a jeho dějiny

Bazilika Sacré-Coeur v Paříži - Foto: Jan Rosenauer

Bazilika Sacré-Coeur v PařížiFoto: Jan Rosenauer

Neopakovatelnou atmosféru pařížského Montmartru, jeho pohnuté dějiny i jeho význam pro rozvoj výtvarného umění a literatury vám přiblíží přednáška v Městské knihovně. Pozornost bude věnována i tamním hřbitovům. Přednáška se koná ve smíchovské pobočce knihovny (Náměstí 14. října) v pondělí 29. května od 17 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy28. května  2017  

Dětský den na Pražačce

Pro děti bude připravená třeba nafukovací autodráha nebo skákací hrad a horolezecká stěna - Foto:  AdinaVoicu, Fotobanka Pixabay

Pro děti bude připravená třeba nafukovací autodráha nebo skákací hrad a horolezecká stěnaFoto:  AdinaVoicu, Fotobanka Pixabay

Sportovní i vědomostní soutěže, divadlo, hudební koutek, kreativní dílny a spousta dalšího čeká na děti na dětském dnu. V neděli 28. května od 10 do 17 hodin na Pražačce.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy27. května  2017  

Psí den Prahy 10

Odpoledne se budou konat také psí soutěže - Foto:  wernerdetjen, Fotobanka Pixabay

Odpoledne se budou konat také psí soutěžeFoto:  wernerdetjen, Fotobanka Pixabay

Přijďte na rodinný den pro lidi se psy i bez nich. V rámci programu se představí psi záchranáři, bude se konat soutěž o psího sympaťáka, připraveni budou i psi z útulků, kteří hledají domov, a spousta dalšího. V Malešickém parku v sobotu 27. května od 12 do 16 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy26. května  2017  

75 let Operace Anthropoid

Vůz Reinharda Heydricha po atentátu - Foto: Deutsches Bundesarchiv,  licence Creative Commons 3.0 Německo (CC BY-SA 3.0)

Vůz Reinharda Heydricha po atentátuFoto: Deutsches Bundesarchiv, licence Creative Commons 3.0 Německo (CC BY-SA 3.0)

Začíná výstava u příležitosti výročí atentátu na Reinharda Heydricha. V parku na Klárově jsou instalovány panely, které událost připomenou. Slavnostní zahájení výstavy se koná v pátek 26. května ve 13 hodin. Výstava bude na místě do 15. června, pak se přesune na Karlovo náměstí.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy25. května  2017  

Dolomity - kamenné srdce světa

V Dolomitech najdeme všechny typy horské krajiny - od horských luk po skalní masivy s ledovci - Foto:  hschmider, Fotobanka Pixabay

V Dolomitech najdeme všechny typy horské krajiny - od horských luk po skalní masivy s ledovciFoto:  hschmider, Fotobanka Pixabay

Mírné kopce i velkolepé horské masivy, zelené pastviny a modrá jezera, to jsou Dolomity. Vy si je můžete prohlédnout na fotografiích Georga Tappeinera. Výstava se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice už jen do neděle 28. května.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy24. května  2017  

Tanec v metru 2017

V metru se letos bude tančit už podruhé - Foto: Petr Hejna, Archiv  DPP

V metru se letos bude tančit už podruhéFoto: Petr Hejna, Archiv DPP

Vestibuly pražského metra se znovu promění v taneční parket. Ve středu 24. května mezi 13. a 22. hodinou můžete obdivovat tanečníky nebo absolvovat nejrůznější taneční lekce. Ve vestibulech stanic Hlavní nádraží, Florenc C, Můstek B, Budějovická, Malostranská a Hradčanská se bude konat přes 30 vystoupení. Víc informací najdete na webu www.dpp.cz/tanec

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy23. května  2017  

Den želv v Zoo Praha

Nejstarší druhy želv žily už před 220 miliony let - Foto:  Verneto, Fotobanka Pixabay

Nejstarší druhy želv žily už před 220 miliony letFoto:  Verneto, Fotobanka Pixabay

Přijďte oslavit Světový den želv do pražské zoo. Želvy se letos dočkají svých oblíbených melounů a vy je při tom můžete vidět - v 11 a ve 14 hodin se konají komentovaná krmení. Od 10 do 16 hodin bude u Pavilonu velkých želv otevřený informační stánek, kde se o želvách dozvíte víc. V úterý 23. května v Zoo Praha.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy22. května  2017  

Filipíny - ráj na Zemi?

Jezero Taal na Filipínách vzniklo při erupci před 50 000 až 100 000 lety - Foto:  giulianabenchovic, Fotobanka Pixabay

Jezero Taal na Filipínách vzniklo při erupci před 50 000 až 100 000 letyFoto:  giulianabenchovic, Fotobanka Pixabay

Filipíny leží v Tichomoří a rozprostírají se přes více než 7 000 ostrovů. Pojďte si poslechnout postřehy z cest od studentky Michaley Chotovinské, která několik filipínských ostrovů navštívila. V Informačním centru Prahy 3 v Milešovské ulici v pondělí 22. května od 17 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy21. května  2017  

Pivo & Burger fest

Hamburger - Foto: Fotobanka Pixabay

HamburgerFoto: Fotobanka Pixabay

Je tady druhý ročník svátku burgerů a svrchně kvašených piv. Můžete se těšit na celkem 20 řemeslných pivovarů z Čech i Moravy s nabídkou až 70 různých svrchně kvašených piv. Na Karlínském náměstí v neděli 21. května od 11 hodin.

Autor:  Jana Kudláčková
Reginatipy20. května  2017  

Restaurant Day Prague

Buchty jako od babičky na Restaurant Day Prague - Foto: Kateřina Piorecká

Buchty jako od babičky na Restaurant Day PragueFoto: Kateřina Piorecká

Amatérští kuchaři opět otevřou své jednodenní podniky a vy můžete ochutnávat nejrůznější dobroty nebo si sami jednodenní restauraci otevřít. Pop-up restaurace najdete na nejrůznějších místech Prahy, například v Riegerových sadech. Další informace na www.restaurantday.org

Autor:  Jana Kudláčková
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  115
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace