Reginatipy13. srpna  2014  

Divadlo Letí uvede slavné gay monodrama Po Fredrikovi

Ivan Lupták ve švédské hře Po Fredrikovi - Foto: Alexandr Hudeček

Ivan Lupták ve švédské hře Po FredrikoviFoto: Alexandr Hudeček

Divadelní soubor Divadlo Letí uvede slavnou švédskou inscenaci s gay tematikou. Drama Po Fredrikovi je součástí festivalu Prague Pride a začne od 20:00 hodin v prostoru Nákladového nádraží Žižkov. V hlavní roli se představí herec Ivan Lupták. "Hrdinou je zhruba dvacetiletý chlapec, který postupně zjišťuje, že je gay. V den svých jedenadvacátých narozenin potká Fredrika, což mu absolutně změní život. Zažívají spolu skvělé chvíle, ovšem až do momentu, kdy Johan zjistí, že se od Fredrika nakazil HIV. O tom, jak to všechno dopadne, se můžete dozvědět ve skvěle napsané hře švédského autora Mattiase Brunna," říká za organizátory Diana Vávrová.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy12. srpna  2014  

Na Kampě se sejdou flašinetáři

Flašinetář - Foto: Josef Šmejkal

FlašinetářFoto: Josef Šmejkal

Prahu rozezní nezaměnitelný zvuk flašinetu. Dnes začíná festival Flašinet žije, na kterém se setkají flašinetáři z Česka a dalších šesti evropských zemí. Muzikanti zahrají na historické i nové strojky. "V rámci celého dne proběhnou tři koncerty, první bude od 11:00 hodin na Kampě, druhý od dvou hodin v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Zakončení festivalu proběhne v Českém muzeu hudby od 19:00 hodin. Na Kampě to bude čistě na flašinetářích, bude to probíhat spíše formou improvizace, budou hrát, co zrovna budou chtít. Zatímco od sedmi hodin v Českém muzeu hudby se bude hrát lidová hudba, operní motivy a tak dále," popisuje za organizátory Kristýna Zámečníková.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy11. srpna  2014  

V Karlíně vystoupí Queens of the Stone Age

Queens Of The Stone Age - Foto: Oficiální Facebook Queens Of The Stone Age

Queens Of The Stone AgeFoto: Oficiální Facebook Queens Of The Stone Age

Populární rocková kapela Queens of the Stone Age se po roce vrací na české pódium. Skupina vloni vystoupila na festivalu Rock for People, kde byla jednou z hlavních hvězd. Queens of the Stone Age dnes zahraje od 20 hodin v sále Forum Karlín. "Jako host vystoupí v Praze australská rockerka Brody Dalle, která je mimo jiné manželkou frontmana Queens of the Stone Age Joshe Homma. Kapela, která patří mezi základní kameny americké rockové scény, svá alba tvoří také za účasti věhlasných přátel jako je Dave Grohl, Foo Fighters, na posledním albu v jedné skladbě obstaral piano dokonce i Sir Elton John," říká pořadatel Michal Rejžek.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy8. srpna  2014  

Protančete Stromovku v rytmu swingu

tanec - Foto: John Nyberg, Fotobanka Stock.xchng

tanecFoto: John Nyberg, Fotobanka Stock.xchng

Večer jako ze 30. let minulého století dnes můžete zažít v kulturním klubu Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce. Od 20:00 hodin tam začne druhá letní tančírna pod širým nebem, na které vystoupí hvězdy swingové a electro-swingové scény. "Začneme tanečním workshopem od skupiny Cream Swing, kteří vás zasvětí do rytmu electro-swingu, abyste si večer mohli užít podle svého gusta. O hudbu k tanci a poslechu se postarají dýdžejové z Electro Swing Bohemia a potom dokonce přijedou i zahraniční hosté z Drážďan - duo Les Chats De Nuit," říká organizátorka Dominika Antonie Skalová.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy7. srpna  2014  

Festival Letňák osvěží Xavier Baumaxa

Xavier Baumaxa s tričkem Rádia Česko - Foto: Marián Vojtek

Xavier Baumaxa s tričkem Rádia ČeskoFoto: Marián Vojtek

Na Střeleckém ostrově večer zazpívá a zahraje svérázný lyrik a kytarista Xavier Baumaxa. Po dlouhé době ho doprovodí orchestr Hněddé smyčce. Vystoupení v rámci festivalu Letňák začne v 19:00 hodin. "Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech, jako je například sekání dříví a máchání křovinořezem," vysvětluje mluvčí festivalu Tomáš Kopečný.

Autor:  Valtr Kolban
Reginatipy6. srpna  2014  

Cirkus bude, a to na Náplavce!

Cirqueon Akademie LS 2014 - Foto: Centrum pro nový cirkus Cirqueon

Cirqueon Akademie LS 2014Foto: Centrum pro nový cirkus Cirqueon

Žongléři a akrobaté se sejdou na Náplavce. Své pohybové umění tam představí od 17:00 hodin. Návštěvníci uvidí například vzdušný balet nebo pouliční vystoupení skupiny Cink Cink Cirk. "Čeká vás Cirkus TeTy, krásné žonglérské číslo. Bratři v tricku budou zastoupeni Adamem Jarchovským. A určitě tam nebudou chybět ani naši Golden Kids, naši třináctiletí studenti, kteří si připravují něco extra pro Náplavku," říká Šárka Maršíková z organizace Cirqueon.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy5. srpna  2014  

Národní muzeum vystavuje Věstonickou venuši

Slavná Věstonická venuše - Foto: Filip Jandourek

Slavná Věstonická venušeFoto: Filip Jandourek

V Praze je ode dneška vystavená Věstonická venuše. Návštěvníci Nové budovy Národního muzea si ji spolu s dalšími vzácnými exponáty můžou prohlédnout až do 27. srpna. Putovní výstava Unikáty zemských muzeí připomíná 200 let muzejnictví na území České republiky. "Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost vidět tři nejcennější skvosty ze sbírek tří nejstarších a největších zemských muzeí v České republice: Národního muzea, Moravského zemského muzea a Slezského zemského muzea. Výstava představí více jak 2000 let starou hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic, Věstonickou venuši a meteority z pravěkého sídliště v Opavě-Kylešovicích, těmito vesmírnými kameny tehdejší lovci obložili své ohniště," dodává Tereza Petáková z Národního muzea.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy4. srpna  2014  

Vyšlete děti do Pohádkového světa

Zlobivé dítě je nejlepší zabavit - Foto: Fotobanka stock.xchng

Zlobivé dítě je nejlepší zabavitFoto: Fotobanka stock.xchng

Museum Kampa připravilo letní program pro děti. Každé srpnové pondělí a úterý od 10 hodin si malí návštěvníci můžou spolu s lektory projít expozice a blíže se seznámit s vystavenými díly. Chybět nebudou ale ani pohybové aktivity v nedalekém parku. Co konkrétně nabídne první zábavní den? "Dopoledne bude zaměřeno na prohlídku výstavy Pohádkový svět Zdeňka Smetany. Děti zde uvidí nejslavnější postavičky, jako je třeba Rákosníček nebo Křemílek s Vochomůrkou. Následovat pak bude workshop, kde se děti seznámí s malbou na ultrafánové fólie, což je technika používaná právě Zdeňkem Smetanou. Odpoledne si účastníci zahrají pohybové a vědomostní hry zaměřené na rozvoj týmové spolupráce nebo třeba logického myšlení," říká Tereza Mléčková z Musea Kampa.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy1. srpna  2014  

Na Sázavu dorazí Dan Bárta, Lucie Bílá i zahraniční kapely

Dan Bárta - Foto: danbarta.cz

Dan BártaFoto: danbarta.cz

Chinaski nebo Lucie Bílá vystoupí pod širým nebem na Sázavafestu. Čtrnáctý ročník festivalu začne dnes ve 13:30 hodin a potrvá do neděle. Postupně se na pódiu vystřídají například Dan Bárta, Monkey Business a Mňága a Žďorp. "Uslyšíme i kapelu Klischée ze Švýcarska nebo duo Bart & Baker z Francie, kteří zakládali elektro swingový žánr. Doprovodný program bude také pestrý. V tanečním stanu Party Village bude taneční scéna, kde budou moct lidé tančit až do rána. Vrací se k nám Michal Viewegh se svým autorským čtením, například ještě slam poetry budou zpestřovat doprovodný program," slibuje pořadatel Pavel Kloupar.

Autor:  Denisa Morgensteinová
Reginatipy31. července  2014  

Vltava zahraje na Vltavě

Robert Nebřenský, zpěvák skupiny Vltava - Foto: Tomáš Vodňanský

Robert Nebřenský, zpěvák skupiny VltavaFoto: Tomáš Vodňanský

Česká kapela, která je známá pro své originální a poetické texty, vystoupí od 19:00 hodin v Letňáku na Střeleckém ostrově. Koncert bude akustický a návštěvníci na něm uslyší nové skladby, ale i starší hity jako Opilá kráska nebo Smutný příběh Váni. "Skupina Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Tohle přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také zcela původním hudebním stylem, který dokonale souzní s hlasem Roberta Nebřenského. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci i skvělými instrumentálními výkony," říká organizátor Tomáš Kopečný.

Autor:  Valtr Kolban
Stránka 128  z celkem  144
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace