Reginatipy3. června  2014  

Praha poprvé zažije vystoupení Justina Timberlakea

Americký zpěvák Justin Timberlake v České republice vystoupí úplně poprvé. Od 19 hodin v O2 areně představí svá dvě poslední alba. Na nich Timberlake kombinuje klasický pop se soulem. Na koncertu nebudou chybět ani speciální efekty. "Justin Timberlake do Prahy zavítá v rámci světového turné, které se jmenuje 20/20 Experience worl tour. Mohu říct, že je to opravdu velká koncertní produkce, která dorazí ve 20 kamionech. Já jenom prozradím to, že Justin Timberlake se představí na scéně, která se bude pohybovat po O2 areně," slibuje Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy2. června  2014  

Kafka Band zahraje v Arše soundtrack ke komiksovému Zámku

Franz Kafka, David Z. Mairowitz, Jaromír 99: Zámek - Foto: Nakladatelství Labyrint

Franz Kafka, David Z. Mairowitz, Jaromír 99: ZámekFoto: Nakladatelství Labyrint

Koncert v Divadle Archa připomene 90 let od úmrtí spisovatele Franze Kafky. Od 20 hodin představí kapela Kafka Band divákům své album Das Schloss. Všechny písně z CD jsou inspirovány Kafkovým nedokončeným dílem Zámek. Do kreslené podoby převedl tento román Jaromír 99. "Je nás sedm. Máme dva bubeníky, což je možná trošku nezvyklé na kapelu, která je trošku literární, ne úplně rocková. Vystupujeme spolu už asi půl roku. Natočili jsme soundtrack k Jaromírově komiksu, jehož základem jsou písničky, které si skládal, když ten román překresloval - a já jsem pak do toho vplul a češtinu nahradil němčinou," vysvětluje spisovatel a člen skupiny Jaroslav Rudiš.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy31. května  2014  

Hvězdný Busy Signal zazáří v Lucerna Music Baru

Busy Signal - Foto: Press kit

Busy SignalFoto: Press kit

V pondělí 2. června bude mít pražské hudební publikum jedinečnou příležitost vidět a slyšet jednu z největších hvězd současného jamajského dancehallu. Busy Signal vystoupí v Lucerna Music Baru v rámci turné Watch out for this pojmenovaného podle jeho mega hitu, který loni natočil společně s Major Lazer. Po 20. hodině to na pódiu rozbalí i se svou jamajskou kapelu Hi-Voltage Band. Nenechte si to ujít.

Autor:  Eva Dvořáková
Reginatipy30. května  2014  

Lákají vás cizokrajné chutě? Dopřejte si je na Exotic Food Festivalu

Tradiční egyptské jídlo košarí - Foto: Arria Belli, Licence Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Tradiční egyptské jídlo košaríFoto: Arria Belli, Licence Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Sofijské náměstí na Praze 12 provoní cizokrajné pokrmy. Exotic Food Festival umožní návštěvníkům ochutnat jídla téměř z celého světa. Akci okoření i doprovodný program. "Exotic Food Festival se koná v České republice poprvé a měl by podpořit migranty a cizince žijící v České republice. Budeme prezentovat jejich kuchyni společně s nimi, ukážeme kulturní vystoupení a budeme se snažit o co největší kulturní diverzitu," slibuje organizátorka akce Alžběta Smith Kiganda.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy29. května  2014  

Vize Auto*Matu hledejte v Containallu

cyklista - Foto: Fotobanka stock.xchng

cyklistaFoto: Fotobanka stock.xchng

Sdružení Auto*Mat přišlo s návrhem, jak za necelých 11 let zlepšit mobilitu v hlavním městě. S projektem nazvaným Vize 2025 se mohou Pražané seznámit do 15. června v budově Containallu v Cihelné ulici. Uvidí tam především návrhy map a vizualizace potenciálních úprav. Podle organizátora výstavy Vratislava Fillera by pohyb po Praze šlo místním zpříjemnit například díky cyklistice nebo lepší úpravou veřejných prostorů. "Když se dneska rekonstruuje například Vodičkova, tak se jenom přestaví tramvajová trať a s ničím jiným se nehne. Ulice by se měly promýšlet přímo od domu k domu a řešit koncepčně, kompletně, zlepšit tam podmínky pro pěší, atd. To všechno by mělo být možné a v Praze s tím máme nesmírné potíže," uvedl.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy28. května  2014  

Ve Ctěnickém zámku vás seznámí se středověkými řemesly

Areál Ctěnice - Foto: Olga Šámalová

Areál CtěniceFoto: Olga Šámalová

Jaká řemesla v minulosti v českých zemích vzkvétala, zjistí lidé na zámku ve Ctěnicích. Muzeum hlavního města tam otevírá novou expozici nazvanou Řemesla v pořádku. V pořádku proto, že se tak dříve označovaly cechy. "Cechy, které byly spojené s každodenním životem, to znamená cech řezníků - ty měli samozřejmě nejvíc peněz, pak to byli různí kovotepci, klempíři, pokrývači, ti všichni se sdružovali v ceších. A samozřejmě cechy, které byly pro nás asi nejtypičtější - ty se začaly rozvíjet v pozdním středověku, to byl například cech sklářů," vysvětluje mluvčí Olga Šámalová.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy27. května  2014  

Na Radůzu do Akropole

Radůza - Foto: Ivan Prokop

RadůzaFoto: Ivan Prokop

Radůza si dnes přebere Zlatou desku za své poslední album Gaia. V Paláci Akropolis zahraje od 19:30 všechny skladby z tohoto cédéčka. Podle zpěvačky vyprávějí příběh o tom, jak se ze silného člověka stane slabý a jak se lovec může snadno proměnit v kořist. Vůbec poprvé nahrála harmonikářka Radůza písně se svojí kapelou. "Já už hraju s kapelou asi dva a půl roku, takže jsme se sehráli a myslím, že je znát, že ty písničky nevznikaly pro mě a pak se doaranžovávaly s kapelou, ale že už jsem rovnou měla v hlavě kapelu a myslela jsem na to, co tam kluci budou hrát. Takže ta deska má jiný zvuk," dodává.

Autor:  Anna Zunová
Reginatipy26. května  2014  

Prolistujte Atlas vín a filmů

Kino Atlas - Foto: Eva Dvořáková

Kino AtlasFoto: Eva Dvořáková

V kině Atlas můžou návštěvníci spojit sledování filmů s ochutnávkou kvalitních vín. Začíná tam třídenní přehlídka nazvaná Atlas vín a filmů. První z degustačních večerů zahájí od 19:00 projekce filmu Víno roku. "O Chardonnay vypráví vynikající tragikomedie, taková trošku pozapomenutá, z prosluněné Kalifornie. Je natočená podle skutečné události z roku 1976, kdy se místním vinařům podařil takový opravdu mistrovský kousek - zvítězili ve velké soutěži nad vinařským královstvím, nad Francií," říká o filmu organizátorka akce Alice Aronová.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy23. května  2014  

Noc kostelů otvírá brány modliteben i klášterů

Noc kostelů na Vyšehradě - Foto: Adriana Krobová

Noc kostelů na VyšehraděFoto: Adriana Krobová

Stovky kostelů po celé republice budou dnes otevřené i v noci. Do Noci kostelů se zapojila i řada modliteben, klášterů a dalších sakrálních staveb v hlavním městě. Návštěvníci si navíc mohou projít některý ze sedmi tematických okruhů. Připravená je například trasa po takzvaných neviditelných kostelech, kterých by si lidé na ulici jen těžko všimli. Další okruh vede zase po pražských rotundách nebo významných klášterech. "Návštěvníky bych velmi rád poslal do klášterních chrámů, které mohou nabídnout nejen sakrální prostor a komunitu, která se v něm schází - to znamená věřící, farníky, členy sboru, ale může také nabídnout pohled do života řeholníků," říká mluvčí akce Aleš Pištora.

Autor:  Karolína Kumpfová
Reginatipy22. května  2014  

Nákladové nádraží Žižkov se stane dějištěm divadelního příběhu

Nákladové nádraží Žižkov - Foto: Kateřina Bečková

Nákladové nádraží ŽižkovFoto: Kateřina Bečková

Po úspěšném interaktivním představení Golem odehraje soubor Tygr v koprodukci s divadlem Letí další site-specific hru. Jevištěm se tentokrát stane Nákladové nádraží Žižkov. Diváci tak dnes od 20:00 neusednou tradičně do sedaček, ale vyrazí spolu s herci na průzkum stanice. Ta podle mluvčí Kristýny Šorolové dokresluje atmosféru celé inscenace, protože zápletka se točí právě kolem železnice. "Příběh se odehrává na maloměstě, kde jsou nejdřív zpodobněné různé maloměstské postavičky, ale nakonec na nádraží nastane zmatek a něco se stane. A svět této maloměstské, nudné stanice se promění v obrovskou tragédii," dodává.

Autor:  Anna Zunová
Stránka 128  z celkem  138
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace