Reginatipy7. listopadu  2014  

Na Smíchově se sejdou mladé kapely z celého světa

V prostorách smíchovského pivovaru Staropramen je dnes a v sobotu druhý ročník showcaseové akce Nouvelle Prague. Přehlídka mladých kapel je první podobného typu u nás a představí se tam kapely z Izraele, Spojeného království, Austrálie nebo také z Jihoafrické republiky. Kapely mezi sebou ale nesoutěží. „Na jedno místo v jeden čas se sejdou významní promotéři, agenti a zajímavé kapely, které se těmto profesionálům chtějí předvést, aby si je ti dotyční promotéři a agenti případně zabukovali na nějaké své festivaly. Jedna část je konferenční, kde profesionálové budou diskutovat. Závěrem je vystoupení headlinera - belgické kapely Balthazar a kapely Zrní," říká pořadatel Michal Rejzek.

 

Skupina Zrní před nedávnem vydala nové CD Následuj kojota. Jak vznikalo a kde jinde ještě kapelu uvidíte koncertovat, jsme se zeptali členů skupiny, Jana Ungera a Jana Fišera. Poslechněte si celý rozhovor i s hudebními ukázkami.

Vložit na svůj web

Autor:  Michaela Bezvodová

Nové články v rubrice

 • 24. ledna  2018       rubrika: Reginatipy

  México mágico

  Užijte si atmosféru nefalšované fiesty plnou temperamentu, slunce a vášně. Uslyšíte mariachi písně i swingový big band, ochutnáte mexickou kuchyni a připravena je i prodejní výstava tradičních šperků, látek, oblečení,...

   
 • 23. ledna  2018       rubrika: Reginatipy

  Poštovní schránky ve světě

  Poštovní schránky v moderní době pomalu mizí. Přijďte na přednášku spojenou s výstavou fotografií poštovních schránek z celého světa, jak je zachytil kameraman Evžen Janoušek. Přednáška se koná v Poštovním muzeu (Nové...

   
 • 22. ledna  2018       rubrika: Reginatipy

  Symbolická moc českých korunovačních klenotů

  Přijďte na mimořádnou výstavu českých korunovačních klenotů. Otevřená je ve Vladislavském sále Pražského hradu, a to už jen do úterý 23. ledna, vždy od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace