Zlepšit zrak až na 120% - i to dokáží laserové operace

Primář Očního oddělení Nemocnice Na Homolce a také ředitel Refrakčního centra Praha Petr Novák ve studiu Reginy odpovídal i na dotazy posluchačů - Foto: Eva Dvořáková

Primář Očního oddělení Nemocnice Na Homolce a také ředitel Refrakčního centra Praha Petr Novák ve studiu Reginy odpovídal i na dotazy posluchačůFoto: Eva Dvořáková

"Musí to být ale zákrok přesně ušitý na míru každému pacientovi zvlášť, po důkladném vyšetření, takové zázraky pak dokáže reoperace vad oka už po prvním dni po operaci," vysvětluje v pořadu Třináctka Plus primář Očního oddělení Nemocnice Na Homolce a ředitel Refrakčního centra Praha Petr Novák.

"Používáme tak dokonalý laserový přístroj, který je díky svým vyšetřovacím a operačním technologiím vhodný i pro piloty NASA, kosmonauty či odborníky ve výzkumu," dodává. 

Laserové operace, které jsou prováděny ambulatně při plném vědomí pacienta a jsou bezbolestné, dokáží zdokonalit zrak jak krátkozrakým, tak i dalekozrakým. Provádět se dají prakticky v každém věku.  

Platí zásada, že čím větší problémy se zrakem máme, tím větší spokojenost pak prožíváme

Nejpozději po 50. roce života se nikomu z nás nevyhne tzv. ztráta akomodace čočky, tedy vetchozrakost, při které přestáváme vidět na čtení. I tento nedostatek se dá odstranit ambulantní operací, výměnou čočky. Ta původní se rozdrtí ultrazvukem a odsaje - opět bezbolestně při plném vědomí pacienta - a naimplantuje se kvalitní multifokální či akomodativní umělá čočka, která kvalitu našeho zraku udrží už navždy. 

Zajímají vás také výhody a nevýhody kontaktních čoček a také pravidla správné ochrany očí před sluncem? Poslechněte si celý pořad Třináctka Plus z 6. června 2014. 

 

O novinkách v odstraňování dioptrií laserem, výměnách čoček a správné letní péči o naše oči hovoří Petr Novák, primář Očního oddělení Nemocnice Na Homolce. Moderuje Ivana Navrátilová.

Vložit na svůj web

Autor:  Ivana Navrátilová
Pořad: Třináctka Plus  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: nevysílá se od 31. 10. 2015  
 

Nové články v rubrice

 • 15. října  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Jak přežít zimu ve zdraví? Otužováním!

  Podzimní plískanice jsou tady a s nimi i nachlazení a nemoci. Můžete jim ale předejít posilováním imunity a otužovat se. Jak na to, nám poradila Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík v pořadu Třináctka Plus.

   
 • 30. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Epilepsie může potkat každého z nás.

  V Evropě jí trpí asi 6 milionů lidí. Při příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září, jsme o ní v pořadu Třináctka Plus mluvili s neurologem MUDr. Evženem Nešporem a s předsedkyní Společnosti „E"...

   
 • 16. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Proč nemůžeme zhubnout? Překážky a mýty o hubnutí.

  Polovina dospělých v České republice váží víc, než by měla, a počet obézních lidí dokonce stoupá. Jaké překážky lidem brání zhubnout? Vysvětluje psycholožka a výživová poradkyně Zuzana Douchová.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace