Čeští zaměstnavatelé se o zdraví svých lidí příliš nezajímají

Výživový kouč Martin Škába ve studiu Reginy - Foto: Eva Dvořáková

Výživový kouč Martin Škába ve studiu ReginyFoto: Eva Dvořáková

Nezdravá strava a špatný životní styl zaměstnanců velmi snižuje jejich pracovní produktivitu a taky úspěch v kariérním postupu. O tom, jak české firmy pečují o zdraví svých zaměstnanců v pořadu Třináctka Plus hovořil výživový kouč Martin Škába.

Japonské firmy dělají pauzy na cvičení a přímo v kancelářích mají zdravé bufety, v Itálii zase dostávají zaměstnanci pod vánoční stromeček permanentky do fit center. V Mexiku vám kromě počítače přidělí i krokoměr. Podle Martina Škáby mají čeští zaměstnavatelé ještě co dohánět. 

Fit programy nabízí lidem jen velmi málo českých firem 

Martin Škába říká, že zaměstnavatel u nás chce hlavně, aby zaměstnanec plnil úkoly, hodně pracoval a podával skvělé výsledky. K tomu, aby byl fit, ale nijak motivovaný není. Přitom bez zdravého a vitálního zaměstnance se nedá vybudovat žádná dlouhodobě prosperující společnost. 

Co Martin Škába zaměstnavatelům, ale i zaměstnancům radí si můžete poslechnout v našem rozhovoru. 

 

O tom, jak firmy pečují o zdraví zaměstnanců a kolik hodin sezení týdně nás může stát zdraví, mluví kouč Martin Škába. Moderuje Štěpánka Duchková.

Vložit na svůj web

Autor:  Štěpánka Duchková
Pořad: Třináctka Plus  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: nevysílá se od 31. 10. 2015  
 

Nové články v rubrice

 • 15. října  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Jak přežít zimu ve zdraví? Otužováním!

  Podzimní plískanice jsou tady a s nimi i nachlazení a nemoci. Můžete jim ale předejít posilováním imunity a otužovat se. Jak na to, nám poradila Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík v pořadu Třináctka Plus.

   
 • 30. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Epilepsie může potkat každého z nás.

  V Evropě jí trpí asi 6 milionů lidí. Při příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září, jsme o ní v pořadu Třináctka Plus mluvili s neurologem MUDr. Evženem Nešporem a s předsedkyní Společnosti „E"...

   
 • 16. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Proč nemůžeme zhubnout? Překážky a mýty o hubnutí.

  Polovina dospělých v České republice váží víc, než by měla, a počet obézních lidí dokonce stoupá. Jaké překážky lidem brání zhubnout? Vysvětluje psycholožka a výživová poradkyně Zuzana Douchová.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace