Chcete to rozjet na volné noze? Hned na začátku nečekejte zázraky

Robert Vlach, provozovatel portálu navolnenoze.cz, ve studiu Reginy - Foto: Eva Dvořáková

Robert Vlach, provozovatel portálu navolnenoze.cz, ve studiu ReginyFoto: Eva Dvořáková

Odborníci, kteří se rozhodnou odejít tzv. na volnou nohu, by se měli především ztotožňovat se svým podnikáním. Co si za těmi slovy představit? Ve Třináctce Plus to přiblížil Robert Vlach, provozovatel portálu navolnenoze.cz.  

Důležité je dobře ovládat svůj obor a neočekávat zázraky, tedy nadprůměrné příjmy už v prvních měsících podnikání. Ideální je začít pomalu a při zaměstnání shromáždit dostatek informací. Případně si sehnat mentora, který ve vybraném oboru působí a bude ochoten předat zkušenosti. 

Profesionálové typu T 

"Je dobré si uvědomit, že i když je člověk kvalitní profesionál, podnikání - to je úplně nová sada dovedností, které se musí naučit zvládnout," říká Robert Vlach, „a pro mnohé profesionály je to úplná novinka. Ve velké výhodě jsou takzvaní profesionálové typu T, kteří kromě své hluboké odbornosti mají také vhled do příbuzných oborů, mají rozvinuté vyjednávací, přesvědčovací a prezentační schopnosti.“  

Podnikání na volné noze není v mnoha případech kapitálově náročné. Vstupní investicí bývají především dovednosti, znalosti, dobré jméno, které člověk získal v uplynulých letech. 

Za jak dlouho se ukáže, zda jste se vydali správným směrem? Poslechněte si v rozhovoru.  

 

Hovoří Robert Vlach, provozovatel portálu Na volné noze.cz. Moderuje Jolana Nováková.

Vložit na svůj web

Pořad: Třináctka Plus  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: nevysílá se od 31. 10. 2015  
 

Nové články v rubrice

 • 15. října  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Jak přežít zimu ve zdraví? Otužováním!

  Podzimní plískanice jsou tady a s nimi i nachlazení a nemoci. Můžete jim ale předejít posilováním imunity a otužovat se. Jak na to, nám poradila Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík v pořadu Třináctka Plus.

   
 • 30. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Epilepsie může potkat každého z nás.

  V Evropě jí trpí asi 6 milionů lidí. Při příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září, jsme o ní v pořadu Třináctka Plus mluvili s neurologem MUDr. Evženem Nešporem a s předsedkyní Společnosti „E"...

   
 • 16. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Proč nemůžeme zhubnout? Překážky a mýty o hubnutí.

  Polovina dospělých v České republice váží víc, než by měla, a počet obézních lidí dokonce stoupá. Jaké překážky lidem brání zhubnout? Vysvětluje psycholožka a výživová poradkyně Zuzana Douchová.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace