Jeslí je v České republice čím dál tím méně

Ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider ve studiu Reginy - Foto: Eva Dvořáková

Ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider ve studiu ReginyFoto: Eva Dvořáková

Jeslí v Česku každoročně ubývá. Zatímco v 80. letech jich existovala v zemi více než tisícovka, teď jich jsou zhruba čtyři desítky. Praha 4 je tak trochu vyjímkou - provozuje jesle hned dvoje. V současné době mají kapacitu 148 dětí.

"Jesle v dnešním systému v podstatě neexistují," prohlásil v pořadu Třináctka Plus ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider. V České republice podle něj chybí systémově řešená péče o děti do tří let, což je velká škoda. 

Právě toto bude jedním z hlavních témat semináře v rámci projektu Péče o děti jako mezigenerační most. Seminář se odehraje za účasti odborné veřejnosti ve čtvrtek 15. května v Nuselské radnici v Praze 4. V rámci něj proběhne i debata k nedávno vzniklé Asociaci rané péče a výchovy. Ta by měla především sjednotit pravidla pro předškolní péči o děti útlého věku a propojit odborníky z této oblasti. 

Bližší informace se dozvíte v pořadu Třináctka Plus z 5. května 2014. 

 

Poslechněte si celý rozhovor. Hovoří ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider. Moderuje Štěpánka Duchková.

Vložit na svůj web

Autor:  Štěpánka Duchková
Pořad: Třináctka Plus  |  Stanice: Regina DAB Praha
Čas vysílání: nevysílá se od 31. 10. 2015  
 

Nové články v rubrice

 • 15. října  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Jak přežít zimu ve zdraví? Otužováním!

  Podzimní plískanice jsou tady a s nimi i nachlazení a nemoci. Můžete jim ale předejít posilováním imunity a otužovat se. Jak na to, nám poradila Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík v pořadu Třináctka Plus.

   
 • 30. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Epilepsie může potkat každého z nás.

  V Evropě jí trpí asi 6 milionů lidí. Při příležitosti Národního dne epilepsie, který připadá na 30. září, jsme o ní v pořadu Třináctka Plus mluvili s neurologem MUDr. Evženem Nešporem a s předsedkyní Společnosti „E"...

   
 • 16. září  2015     Audio  rubrika: Třináctka Plus

  Proč nemůžeme zhubnout? Překážky a mýty o hubnutí.

  Polovina dospělých v České republice váží víc, než by měla, a počet obézních lidí dokonce stoupá. Jaké překážky lidem brání zhubnout? Vysvětluje psycholožka a výživová poradkyně Zuzana Douchová.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace