Kultura a jazyk25. září  2018 v 19:19  

Klavírista Tomáš Kačo vystoupí v Praze. V Anežském klášteře odehraje dva sólové koncerty

Tomáš Kačo - Foto: Zdeňka Hanáková

Tomáš KačoFoto: Zdeňka Hanáková

Výjimečný klavírista a skladatel, Tomáš Kačo, vystoupí poprvé od úspěšného koncertního debutu v Carnegie Hall v Praze.

Oba koncerty zazní v pražském Anežském klášteře v rámci koncertního cyklu Hybatelé rezonance, a to 12. a 13. listopadu 2018. První z koncertů je již nyní, dva měsíce před svým konáním, zcela vyprodán. 

Koncertní cyklus Hybatelé rezonance vznikl ze spolupráce firma C. Bechstein s Národní galerií v Praze. Navazuje tak na úspěšný dvouletý projekt, na kterém zazněl komplet Beethovenových klavírních sonát v podální Saalema Ashkara. 

Tomáš Kačo v Praze zároveň pokřtí své debutové album My Home, na kterém hostují několikanásobný držitel ceny Grammy John Patitucci, Ondřej Gregor Brzobohatý, Kühnův dětský sbor, či Kačova mladší sestra Veronika. Vznik alba podpořila Bakala Foundation. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

 • 14. února  2019 v 15:21     Audio  rubrika: Kultura a jazyk

  Autorská dvojice Kolečko Prušinovský stvořila nový fenomén: Seriál Most!

  Kolem seriálu Most! České televize se strhla vlna nadšení. Fanoušci znají nazpaměť hlášky z každého dílu. Město Most tak usiluje o to, aby mohlo užívat v oficiálních materiálech a v propagacích slogan „Dycky Most!“....

   
 • 14. února  2019 v 14:09     AudioVideo  rubrika: Kultura a jazyk

  V Praze vznikl Klub romských spisovatelů

  Začínající Klub romských spisovatelů nezdržuje ve svých řadách pouze ostřílené spisovatele a básníky. Třeba Patrik Daniel s psaním teprve začíná. Už teď ale doufá, že ho členství v klubu posune na takovou úroveň, že...

   
 • 17. října  2015 v 18:30     FotogalerieAudioVideo  rubrika: Kultura a jazyk

  Co stojí integrace?

  Jakou cenu zaplatili za to, že se přizpůsobili a žijí tzv. spořádaným životem? O tom uslyšíte od dvou mladých Romů Jana Duždy a Oty Burdy, asistentů romského dětského pěveckého sboru Idy Kelarové.

   

O kultuře a jazyce Romů

Kultura


Romština