Kultura a jazyk30. ledna  2018 v 15:54  

Pozvánka: Křest nového alba Antonína Gondolána

Antonín Gondolán - Foto: Jakub Hritz

Antonín GondolánFoto: Jakub Hritz

Ve středu 31. ledna se koná slavnostní křest nového dvojalba vynikajícího muzikanta, Antonína Gondolána. Setkání proběhne v Praze v Café Neustadt a zájemci se mohou těšit nejen na oblíbeného interpreta, ale i jeho hosty.

Nové dvojalbum Antonína Gondolána s názvem Among US je nejen jubilejním, ale zejména unikátním projektem. Společným talentem se na něm podílela řada romských i neromských zpěváků z Čech a Slovenska. Známé hlasy se na albu střídají napříč žánry od populární k jazzové hudbě, nechybí ani prvky R'n'B či soulu. 

Tomáš Botló, Jan Bendig, Vojtěch Dyk, Monika Bagárová, David Kraus, Felix Slováček, Ondřej Gizman a mnoho dalších zpívá staré známé písně Antonína Gondolána v novém aranžmá. Z všech 16 skladeb sálá pohoda a radost z mistrně odvedené práce. 

Antonín Gondolán je jednou z nejznámějších romských osobností. Od pouhých patnácti let účinkoval s Orchestrem Gustava Broma, vystupoval v Semaforu, osobní i profesní přátelství jej pojí s Karlem Gottem, Felixem Slováčkem či bratry Štaidlovými. Dvojalbum Among Us vyšlo u příležitosti jeho 75. narozenin.

Autor:  Barbora Němcová
Pořad: O Roma vakeren  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota 20:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

O kultuře a jazyce Romů

Kultura


Romština