Osobnosti12. března  2019 v 11:16  

Zemřela Věra Bílá. V Bílém domě zpívala Billu Clintonovi, vyprodala i slavnou pařížskou Olympii

Věra Bílá - Foto: zdroj: ČT24

Věra BíláFoto: zdroj: ČT24

Ve věku 64 let zemřela zpěvačka Věra Bílá. Radiožurnálu to potvrdil její bratr Ladislav Giňa. Zpívala romsky, česky i slovensky a plánovala svůj velký comeback - na koncertní turné po Česku měla vyrazit tento týden.

„V pondělí 11. března k nám byla v nočních hodinách přivezena 64letá pacientka na urgentní příjem. Její zdravotní stav byl kritický. I přes okamžitou resuscitaci se lékařům nepodařilo obnovit životní funkce a pacientka zemřela,“ řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. 

Podle serveru Romea.cz byl příčinou zpěvaččiny smrti infarkt. 

Olympie i Bílý dům 

Věra Bílá byla na přelomu tisíciletí nejznámější zpěvačkou z Česka ve světě, proslavila se zejména vystupováním se skupinou Kale. Před lety vyprodala i pařížskou Olympii a v Bílém domě zpívala americkému prezidentovi Billu Clintonovi. 

Uznávána romská zpěvačka později propadla hraní na automatech, kvůli podlomenému zdraví koncertovala výjimečně.  

Snahu zpěvačky o návrat na pódia loni zmapoval i dokument Ostravského studia České televize. Režisér David Vondráček ve snímku Poslední naděje Věry Bílé po dva roky zachycoval zpěvaččiny životní peripetie poté, co opustila kapelu Kale, zadlužila se a zemřel jí syn i manžel. Zpěvačka přesto stále věřila, že se jí podaří znovu nastartovat hudební kariéru. 

Tento pátek se měla vrátit na pódium, kde měl odstartovat její comeback, a to koncertem s Janem Bendigem a Milanem Krokou. Nedávno společně natočili hudební klip s názvem „MEK SOM ADAJ“. 

Autor:  Martin Karlík  (mkk),  ČTK

Nové články v rubrice

Významní Romové

Světové osobnosti


Osobnosti z Česka a Slovenska