Ze života Romů17. září  2018 v 13:12  

Dva detektivové čelí kvůli mučení Roma trestnímu stíhání. Hrozí jim až osm let vězení

Ilustrační foto - Foto: Jan Rosenauer

Ilustrační fotoFoto: Jan Rosenauer

Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva českobudějovické detektivy. Údajně mučili 32letého Roma a nutili ho, aby se přiznal k činům, které nespáchal. Informovala o tom Česká televize.

Dva policisté měli spoutanému muži vyhrožovat a vulgárně nadávat. „Dále došlo k fyzickému ataku na pachatele, přestože tento byl spoután. Následně pokračovaly vyhrůžky, na základě kterých se doznal k trestné činnosti, kterou nespáchal,“ dodal pro Českou televizi nový ředitel GIBS Radim Dragoun. 

Generální inspekce minulý týden obvinila dva českobudějovické detektivy z trestného činu mučení a jiného nelidského zacházení. 

Oba podle Dragouna působí v rámci Služby kriminální policie a vyšetřování v Českých Budějovicích. „Oba dva policisté jsou nyní přeřazeni na administrativní činnost,“ řekl pro server iROZHLAS.cz mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. 

„Ředitel jihočeské policie Luděk Procházka bude v těchto dnech rozhodovat o personálních opatřeních vůči nim, a to v souladu se zákonem o služebním poměru,“ dodal.  

V případě prokázání viny, hrozí oběma policistům dva až osm let vězení. 

Autor:  Anna Kottová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice