Knotovka bílá

Knotovka bílá - Foto: Květoslav Hísek

Knotovka bíláFoto: Květoslav Hísek

Jednoletá až vytrvalá vyšší bylina, velmi častá na mezích, na lukách, ve vytrvalých pícninách u cest. Květy tohoto druhu jsou dvoudomé. Samičí rostliny mají nafouklý kalich s tobolkou, samčí bývají štíhlejší, s válcovitým kalichem, který po odkvětu opadá.

Doba květu: červen - říjen

Třída: Dvouděložné

Čeleď: Silenkovité

Latinský název: Melandryum album GARCKE.

 

Nové články v rubrice

 • Chmerek ozimý

  Nízká vytrvalá šedozelená bylina, vytvářející drobné trsy. Roste na suchých travnatých stanovištích a na výslunných skálách. Doba květu: květen - říjen Třída: Dvouděložné Čeleď: Silenkovité Latinský název: Scleranthus perennis L.

   
 • Chmerek roční

  Nízká jednoletá nebo dvouletá bylina, častá na méně úrodných polích, v úhorech, na chudých pastvinách, na skálách, zvláště na nevápnitých půdách. Doba květu: duben - listopad Třída: Dvouděložné Čeleď: Silenkovité Latinský název: Scleranthus annuus L.

   
 • Průtržník lysý

  Nízká jednoletá až vytrvalá bylina, vytvářející k zemi přitisklé trsy. Roste na písčitých stanovištích, na pastvinách, na rumištích apod. Nati se používá v lékařství. Doba květu: červen - říjen Třída: Dvouděložné Čeleď: Silenkovité Latinský název: Herniaria glabra L.

   

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas