Hlístník hnízdák

Hlístník hnízdák - Foto: Květoslav Hísek

Hlístník hnízdákFoto: Květoslav Hísek

Středně vysoká vytrvalá, voskově žlutá nezelená bylina, rostoucí ve stinných lesích a v křovinách. Tento druh vypadá jako rostlina cizopasná, je to však typický saprofyt, který žije z půdního humusu, z něhož přijímá i nutné organické látky.

Doba květu: květen - červen

Třída: Jednoděložné

Čeleď: Vstavačovité

Latinský název: Neottia nidus avis (L.) RICH.

 

Nové články v rubrice

 • Střevíčník pantoflíček

  Středně vysoká vytrvalá oddenkatá rostlina s velmi ozdobnými květy. Patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Květ střevíčníku je až 4 cm dlouhý, tvarem i barvou v naší květeně ojedinělý. Pysk má tvar pantoflíčku. Roste... Doba květu: květen - červen Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Cypripedium calceolus L.

   
 • Korálice trojklanná

  Nižší vytrvalá nezelená bylina s korálovitě větveným oddenkem. Vyskytuje se vzácně jako saprofyt ve vlhčích listnatých lesích a v křovinách. Doba květu: květen - červenec Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Coralliorhiza trifida CHAT.

   
 • Bradáček vejčitý

  Středně vysoká vytrvalá bylina s plazivým oddenkem, dost častá v lužních lesích a na vlhkých lukách. Doba květu: květen - červenec Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Listera ovata (L.) R. BR.

   

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas