Střevíčník pantoflíček

Střevíčník pantoflíčky - Foto: Květoslav Hísek

Střevíčník pantoflíčkyFoto: Květoslav Hísek

Středně vysoká vytrvalá oddenkatá rostlina s velmi ozdobnými květy. Patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Květ střevíčníku je až 4 cm dlouhý, tvarem i barvou v naší květeně ojedinělý. Pysk má tvar pantoflíčku. Roste vzácně ve světlých listnatých lesích, zvláště na vápnitých půdách. Chráněný!

Doba květu: květen - červen

Třída: Jednoděložné

Čeleď: Vstavačovité

Latinský název: Cypripedium calceolus L.

 

Nové články v rubrice

 • Korálice trojklanná

  Nižší vytrvalá nezelená bylina s korálovitě větveným oddenkem. Vyskytuje se vzácně jako saprofyt ve vlhčích listnatých lesích a v křovinách. Doba květu: květen - červenec Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Coralliorhiza trifida CHAT.

   
 • Bradáček vejčitý

  Středně vysoká vytrvalá bylina s plazivým oddenkem, dost častá v lužních lesích a na vlhkých lukách. Doba květu: květen - červenec Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Listera ovata (L.) R. BR.

   
 • Okrotice bílá

  Středně vysoká vytrvalá bylina s plazivým oddenkem a se zdobnými květy. Roste vzácně ve světlých lesích a na keřnatých stráních. Dává přednost vápnitým půdám. Chráněná! Doba květu: květen - červen Třída: Jednoděložné Čeleď: Vstavačovité Latinský název: Cephalantera alba (CR.) SIMK.

   

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas