Nosorožci25. července  2015 v 09:05  

ZOO Dvůr Králové plná afrických rytmů chystá křtiny nosorožců!

Monika Leová v zoologické zahradě ve Dvoře Králové se samicí Nabiré, která je posledním nosorožcem severním bílým v Evropě - Foto: Khalil Baalbaki

Monika Leová v zoologické zahradě ve Dvoře Králové se samicí Nabiré, která je posledním nosorožcem severním bílým v EvropěFoto: Khalil Baalbaki

Až do 26. července pořádá ZOO Dvůr Králové jedinečný festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavých vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině.

Hvězdou festivalu je oblíbená taneční a hudební skupina IYASA a poprvé v ČR také koncertuje zimbabwské trio vokalistů INSINGIZI. Vystupují však i další hudebníci z různých koutů Afriky i z České republiky. 

Po setmění se návštěvníkům tají dech při představení ohňové show a milovníci filmů se těší na promítání v letním kině. 

V ZOO Dvůr Králové rovněž uspořádal besedu světoznámý fotograf Joel Sartore, kterému vyšly desítky reportáží v časopise National Geographic. 

Na své si během festivalu však přijdou i děti díky hravým soutěžím a dovednostním úkolům. Každý den je pro návštěvníky rovněž připraveno africké tržiště, africký gril, malby keňských kmenů či výstava soch se Zimbabwe, v ZOO je dokonce i sochařka přímo ze Zimbabwe. 

Čtěte také: Britská velvyslankyně podpořila projekt návratu nosorožců do volné přírody

V bohatém programu festivalu královédvorské ZOO "Africa Live" jsou i křtiny dvou nosorožčích mláďat. Uskuteční se v neděli 26. července 2015 odpoledne. 

Web Safari - okno do světa zvířat

Kmotry se stanou spisovatel a textař Michal Horáček a Monika Leová. Třiadvacetiletá studentka s vietnamskými kořeny se stala Miss Earth v roce 2013. Známe ji jako moderátorku Primy, jako modelku a také jako mediální tvář kampaně za záchranu nosorožců. 

V loňském roce se v královédvorské ZOO objevila poprvé - tehdy ZOO demonstrativně spálila přes 50 kg zabavené rohoviny. 

 

Sympatická Monika Leová je zastánkyní nejen nosorožců, ale jak přiznala redaktorce Daně Voňkové, má ráda všechna zvířata.

Vložit na svůj web

Monika Leová vyslala do světa jasnou zprávu o tom, co si myslí o stoupajícím zájmu o rohovinu ve Vietnamu - v zemi, kde se narodil její otec. 

Sympatická Monika je zastánkyní nejen nosorožců, ale jak přiznala redaktorce Daně Voňkové, má ráda všechna zvířata. 

Festival Africa Live v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Zoo Dvůr Králové

Autor:  Simona Jiřičková, Dana Voňková
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas