« »
Mládě nosorožce - Foto: Jana Myslivečková

Unikát v dvorské ZOO

V neděli 25. ledna 2015 se tu narodilo 40. mládě nosorožce dvourohého. Ještě než si ale stačili ošetřovatelé trochu vydechnout, narodilo se mládě s pořadovým číslem 41.

2 malí nosorožci za 17 hodin!

 
Tlamovec čelnatý - Foto: Jana Myslivečková

Tlamovci čelnatí

Noví obyvatelé velkých akvárií tropického pavilonu ZOO Dvůr Králové nad Labem. Tyto ryby pocházejí z jezera Tanganika v Africe. Právě tam byly před 97 lety objeveny.

Mláďata vyrůstají v tlamě matek

 
Mláďata zeber - Foto: Simona Valentová

Proužky jsou v módě

V královédvorské ZOO mohou návštěvníci spatřit hned tři druhy pruhovaných afrických kopytníků - zebry Hartmanové, Grévyho a zebry Böhmovy. Jak je od sebe můžete rozeznat?

Böhmovy zebry se představují

 
Štětkoun africký - Foto: Zdeněk Čermák

Jak vypadá štětkoun ...

Je jedním z nejhlasitějších zvířat je v královédvorské ZOO. Po těle má šedohnědé až rezavé štětiny, které na hřbětě tvoří hřívu, bílé štětiny má pak po stranách rypáku i břicha.

Hádanka to není složitá!

 
Hrabáč kapský - Foto: Lukáš Pavlačík

Slečna Kukukifuku!

Dnes vás zavedeme za zvířetem známém ve východní Africe pod svahilským jménem Kukukifuku. Tolik nápověda a teď už je nejvyšší čas najít k této zajímavé "křížovce" i tajenku.

Chlouba ZOO Dvůr Králové!

 
Kočkodan Talapoin - Foto: Jana Myslivečková

Kočkodan talapoin

Návštěvníky zoologické zahrady upoutávají zejména krásným růžovým obličejem s černou skvrnou na nose a s černými proužky po stranách obličeje, který dokážou všelijak vraštit.

Nejmenší opice Starého světa!

 
Zmije rohatá - Foto:  ZOO Dvůr Králové

Had co vystrkuje rohy

Kdo by neznal zmiji obecnou. Tahle má ale růžky! Druhů těchto plazů je hodně a věšina z nich žije v tropech a subtropech. ZOO Dvůr Králové nad Labem vystavuje v Pavilonu tropů zmiji rohatou žijící na Sahaře.

Pohled do Pavilonu tropů!

 
Karakal - Foto: Jana Myslivečková

Založí novou rodinu?

Nedávno rozšířil skupinu šelem v ZOO Dvůr Králové nad Labem pár karakalů. Teď si samička Kaira zvyká na nového partnera a zoologové si přejí, aby jejich "seznámení" přineslo zdravá mláďata.

Jakou asi vidí svou budoucnost

 

Seznamte se

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas