« »
Lvi přijeli do ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Tři lví bratři

Královédvorští zoologové dovezli z britských ostrovů tři dvanáctileté lvy. "Jsou to abnormálně velcí lvi, trochu přerostlí, ale jsou to fešáci", usmívá se Zdeněk Bárta.

Těšte se na lví safari!

 
Mláďata gepardů v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Gepardí paterčata

Pět mláďat se samici Darili narodilo 23. října 2014 a poprvé se, za historii chovu gepardů v královédvorské ZOO, povedlo odchovat všechna. Gepardí rodina se stala doslova hitem.

Dva kluci a tři slečny

 
Kočkodan Campbellův - Foto:  ZOO Dvůr Králové

Kočkodan co mluví!

Nedávno odborníci prokázali, že samičky kočkodana Campbellova mají schopnost vytvářet jakási primitivní slovní spojení. Lidé však těmto "kočkodaním větičkám " bohužel nerozumí.

Seznamte se!

 
Mnohonožka - Foto: Jana Myslivečková

Kdo má až 700 nohou?

Nahlédněte do expozic, ve kterých chová ZOO Dvůr Králové nad Labem štíry, zlatohlávky nebo mnohonožky. A představte si, že ty mají na každém článku ne jeden, ale dva páry nohou.

Vítejte ve světě hmyzu!

 
Kočkodan Campbellův - Foto: Jana Myslivečková

Založí novou rodinu?

Samice kočkodana Campbellova v ZOO Dvůr Králové, Malá a Velká, se dočkaly partnera. Byly spojeny s novým samcem Pepinem. V Evropě je tento druh chován pouze ve dvou ZOO.

Malá a Velká dostaly Pepina!

 
Lvice - Foto: Jaromír Marek

Vzniká lví safari

Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v hlavní sezoně, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů.

Přijely čtyři nové lvice!

 

Seznamte se

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas