« »
Mláďata výra afrického, poprvé odchovaná ve Dvoře Králové - Foto: Simona Jiřičková

Chundelatá klubíčka

Královédvorské ZOO se podařilo poprvé odchovat mláďata výra afrického. Nepřehhlédnete na nich velké oči. Baví je zkoumat okolí svých ptačích domovů. Zatím jsou pod dohledem ošetřovatelů v zázemí pavilonu Afrických bažin.

Mláďata výra afrického

 
Jedinečný zvířecí poklad - karakalí trojčata - Foto: Simona Jiřičková

Karakalí trojčata

Příběh karakalí samičky Keiry a jejího partnera jménem Mazuri vypadá jako pohádka. Od první chvíle našli v sobě zalíbení. Prvními mláďaty se pochlubili na jaře v roce 2015. Další dvě přivedli na svět vloni a letošní jaro ozdobili...

Pohádka ze zvířecí říše

 
V ZOO Dvůr Králové se poprvé vylíhly bojgy africké - Foto: Zoo Dvůr Králové

Mládě bojgy africké

V ZOO Dvůr Králové nad Labem se bojgy africké vylíhly poprvé. Na svět přišel jeden sameček a jedna samička. Jejich uštknutí může způsobit trvalé zdravotní potíže. Sice mají malé zuby, ale je v nich hodně jedu.

Neposedné tkaničky do bot

 
Královédvorská ZOO se chlubí mládětem vzácného čápa marabu - Foto: Simona Jiřičková

Mládě čápa marabu

Královédvorská ZOO se chlubí mládětem vzácného čápa marabu. Odchov tohoto velkého afrického ptáka se v posledních letech daří jen ve čtyřech evropských zoologických zahradách. Když takové holátko přijde na svět, je to velká rados...

Čapí škola přinesla ovoce

 
Pohádku o tom, že děti přináší čáp, zná snad každý. Kdo ale nosí čápy? - Foto: Simona Jiřičková

Kdo ale nosí čápy?

Čápy sedlaté se v zoologických zahradách daří jen obtížně rozmnožovat. Zoolog Michal Podhrázský se vydal na zkušenou a navštívil ZOO v Moskvě. Té se daří vracet do volné přírody blízký druh čápa sedlatého, jeřába sibiřského.

Pohádku, že děti nosí čáp, znáte

 

Seznamte se

« »

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas