« »
Lvice - Foto: Jaromír Marek

Vzniká lví safari

Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v hlavní sezoně, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů.

Přijely čtyři nové lvice!

 
Žirafa - Foto: Simona Jiřičková

2 žirafy za 1 den

Ve středu 1. července 2015 se v ZOO Dvůr Králové narodila hned 2 mláďata žiraf Rothschildových a stala se tak třetím a čtvrtým mládětem narozeným v tomto roce. Celkový počet žiraf tady narozených se tak vyšplhal už na 262.

Za poslední měsíc už jsou 4!

 
Mláďata karakalů aneb černé uši jsou k vidění v ZOO Dvůr Králové - Foto: Simona Jiřičková

Ušatá koťata

ZOO Dvůr Králové chová od dubna loňského roku nový druh kočkovité šelmy - karakala - a už dnes se může pochlubit jejich prvními mláďaty. Samici Keiře a samci Mazurimu se narodila 24. května 2015.

První odchov karakalů!

 
Mláďata plameňáků růžových v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Simona Jiřičková

Plameňáci růžoví

Po dlouhé době plameňáci růžoví opět vystavěli svá hnízda v ZOO Dvůr Králové a 10 párů svědomitě sedí na vejcích. Návštěvníci mohou teď pozorovat, jak mláďata sílí.

Po 7 letech se znovu líhnou!

 
Joy Adamson: - Foto:  ZOO Dvůr Králové

Keňské kmeny

Obrazy světového věhlasu je možné shlédnout v ZOO Dvůr Králové. Jejich autorkou je Joy Adamsonová, jež je u nás známá díky příběhu lvice Elsy především jako ochránkyně přírody. Byla však i vynikající malířkou.

Malby Joy Adamsonové

 
Lvi v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Spojeni bez problémů

Ve výbězích nového areálu Lvího safari v ZOO Dvůr Králové bylo spojeno sedm lvů a lvic do jedné smečky. Zvířata již mohou vidět pěší návštěvníci. Ke lvům vede zpevněná cesta, nebo dobrodružný přístup z nové lanové vyhlídky.

Smečka 3 lvů a 4 lvic

 
Lvi přijeli do ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Tři lví bratři

Královédvorští zoologové dovezli z britských ostrovů tři dvanáctileté lvy. "Jsou to abnormálně velcí lvi, trochu přerostlí, ale jsou to fešáci", usmívá se Zdeněk Bárta.

Těšte se na lví safari!

 
Mláďata gepardů v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Gepardí paterčata

Pět mláďat se samici Darili narodilo 23. října 2014 a poprvé se, za historii chovu gepardů v královédvorské ZOO, povedlo odchovat všechna. Gepardí rodina se stala doslova hitem.

Dva kluci a tři slečny

 

Seznamte se

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas