« »
Kočkodan Campbellův - Foto: Jana Myslivečková

Založí novou rodinu?

Samice kočkodana Campbellova v ZOO Dvůr Králové, Malá a Velká, se dočkaly partnera. Byly spojeny s novým samcem Pepinem. V Evropě je tento druh chován pouze ve dvou ZOO.

Malá a Velká dostaly Pepina!

 
Daman skalní - Foto: Jana Myslivečková

Málokdo asi uvěří!

Damani skalní jsou nejbližší příbuzní slonů, i když to mnohé, při pohledu na zvíře podoby zavalitého králíka s malýma ušima, těžko napadne. Damani ale mají kopýtka i malé kly.

Damani jsou příbuzní slonů!

 
Lvice - Foto: Jaromír Marek

Vzniká lví safari

Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v hlavní sezoně, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů.

Přijely čtyři nové lvice!

 
Mládě guerrézy angolské - Foto: Jana Myslivečková

Jako malý sněhulák

Guerézy angolské chová v Evropě jen 5 zoologických zahrad. Chovná skupina v ZOO Dvůr Králové se nyní rozrostla o dalšího člena rodiny. Je to zdejší 52. mládě guerézy angolské.

Celé září bílou barvou!

 
Kočkodan Campbellův - Foto:  ZOO Dvůr Králové

Kočkodan co mluví!

Nedávno odborníci prokázali, že samičky kočkodana Campbellova mají schopnost vytvářet jakási primitivní slovní spojení. Lidé však těmto "kočkodaním větičkám " bohužel nerozumí.

Seznamte se!

 
Tlamovec čelnatý - Foto: Jana Myslivečková

Tlamovci čelnatí

Noví obyvatelé velkých akvárií tropického pavilonu ZOO Dvůr Králové nad Labem. Tyto ryby pocházejí z jezera Tanganika v Africe. Právě tam byly před 97 lety objeveny.

Mláďata vyrůstají v tlamě matek

 
Štětkoun africký - Foto: Zdeněk Čermák

Jak vypadá štětkoun ...

Je jedním z nejhlasitějších zvířat je v královédvorské ZOO. Po těle má šedohnědé až rezavé štětiny, které na hřbětě tvoří hřívu, bílé štětiny má pak po stranách rypáku i břicha.

Hádanka to není složitá!

 
Hrabáč kapský - Foto: Lukáš Pavlačík

Slečna Kukukifuku!

Dnes vás zavedeme za zvířetem známém ve východní Africe pod svahilským jménem Kukukifuku. Tolik nápověda a teď už je nejvyšší čas najít k této zajímavé "křížovce" i tajenku.

Chlouba ZOO Dvůr Králové!

 
Mládě nosorožce - Foto: Jana Myslivečková

Unikát v dvorské ZOO

V neděli 25. ledna 2015 se tu narodilo 40. mládě nosorožce dvourohého. Ještě než si ale stačili ošetřovatelé trochu vydechnout, narodilo se mládě s pořadovým číslem 41.

2 malí nosorožci za 17 hodin!

 

Seznamte se

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas