« »
Mnohonožka - Foto: Jana Myslivečková

Kdo má až 700 nohou?

Nahlédněte do expozic, ve kterých chová ZOO Dvůr Králové nad Labem štíry, zlatohlávky nebo mnohonožky. A představte si, že ty mají na každém článku ne jeden, ale dva páry nohou.

Vítejte ve světě hmyzu!

 
Watusi - Foto: Zdeněk Čermák

Koho nepřehlédnete?

Africký dlouhorohý domácí skot s červenohnědou srstí původem z východní a jižní Afriky se také označuje názvem Ankole. Rohy býků mívají rozpětí až dva metry.

Určitě Watusi!

 
Kočkodan Campbellův - Foto: Jana Myslivečková

Založí novou rodinu?

Samice kočkodana Campbellova v ZOO Dvůr Králové, Malá a Velká, se dočkaly partnera. Byly spojeny s novým samcem Pepinem. V Evropě je tento druh chován pouze ve dvou ZOO.

Malá a Velká dostaly Pepina!

 
Daman skalní - Foto: Jana Myslivečková

Málokdo asi uvěří!

Damani skalní jsou nejbližší příbuzní slonů, i když to mnohé, při pohledu na zvíře podoby zavalitého králíka s malýma ušima, těžko napadne. Damani ale mají kopýtka i malé kly.

Damani jsou příbuzní slonů!

 
Lvice - Foto: Jaromír Marek

Vzniká lví safari

Na areálu lvího safari, které bude v ZOO Dvůr Králové otevřeno v hlavní sezoně, se intenzivně pracuje. Pokud půjde vše podle plánů, mohou se návštěvníci těšit na smečku devíti lvů.

Přijely čtyři nové lvice!

 
Mládě guerrézy angolské - Foto: Jana Myslivečková

Jako malý sněhulák

Guerézy angolské chová v Evropě jen 5 zoologických zahrad. Chovná skupina v ZOO Dvůr Králové se nyní rozrostla o dalšího člena rodiny. Je to zdejší 52. mládě guerézy angolské.

Celé září bílou barvou!

 

Seznamte se

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas