V ZOO Dvůr Králové se narodili Bum a Bác a 11 dalších mláďat koz kamerunských

Mláďata koz kamerunských v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Mláďata koz kamerunských v ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Jana Myslivečková

Od začátku letošního roku se v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem narodilo již 13 mláďat koz kamerunských.

Mláďata koz kamerunských v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jana Myslivečková

Mláďata koz kamerunských v ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Jana Myslivečková

První dvojčata dokonce byla prvními mláďaty roku 2013, hned 1. ledna. Zatím poslední 4 kůzlata přišla na svět dnes dopoledne. 

Prvními mláďaty narozenými v ZOO Dvůr Králové se v letošním roce stala dvojčata kozy kamerunské. Dva atypicky světlí kozlíci, kteří se narodili 1. ledna krátce po půlnoci, dostali příznačná jména Bum a Bác.  

A odstartovali doslova boom mláďat koz kamerunských v letošním roce. V lednu a únoru se jich narodilo už 13 a další jsou ještě na cestě.  

Jako poslední se v pátek dvěma matkám narodila dvojčata, tedy 4 kůzlata. Rodila se pěkně překotně. Dokonce jedno ve venkovním výběhu, a tak první s čím se seznámilo při svém příchodu na svět, byla sněhová peřinka.  

Samozřejmě bylo hned odneseno ošetřovatelkou do teplé stáje, kam ho ukázněně následovala matka.  

Jeho sourozenec už přišel na svět do vrstvy slámy. Všichni jsou v pořádku, matky mláďata hned očistily a malí už kolem nich radostně poskakují, pijí mateřské mléko a seznamují se s dalšími členy stáda.  

„Stádo koz kamerunských se nám rozrostlo na 41 zvířat a další přírůstky ještě očekáváme. Nadílka letošního roku dělá radost hlavně návštěvníkům dětské ZOO, kde od soboty 16. února 2013 uvidí děti už i nová čtyřčata. V létě bude část stáda přemístěna do Africké vesnice na Safari“, uvedl zoolog Bc. Luděk Čulík


Zvětšit mapu
Autor:  Jana Myslivečková

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas