Královédvorská ZOO chystá do budoucna velké investice

ZOO Dvůr Králové nad Labem - nové logo - Foto: Zoo Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové nad Labem - nové logoFoto: Zoo Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové nad Labem plánuje na rok 2016 velké investice do svého dalšího rozvoje. Atraktivitu areálu pro návštěvníky ještě zvýší úpravy expozic u žiraf a nosorožců, po dlouhých letech se do ZOO také vrátí hroch a v centrální části vznikne zcela nová vesnička v západoafrickém stylu s expozicemi pro drobná zvířata.

Na ubytované návštěvníky navíc budou čekat nové luxusní stany. 

Celkové odhadované náklady dosahují 45,8 milionu korun. 

Čtěte také: Ve Dvoře Králové věří, že se jim podaří rozmnožit nosorožce jižní bílé

Za nezbytný dvacetimilionový bankovní úvěr se zaručil Královéhradecký kraj, který je zřizovatelem zahrady. 

Ve výběhu u Safari kempu v ZOOlogické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem máte jedinečnou možnost porovnat markantní rozdíl mezi žirafou síťovanou a Rothschildovou - Foto: Simona Jiřičková

Ve výběhu u Safari kempu v ZOOlogické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem máte jedinečnou možnost porovnat markantní rozdíl mezi žirafou síťovanou a RothschildovouFoto: Simona Jiřičková

"Dvorská ZOO se potřebuje rozvíjet, aby její atraktivnost pro návštěvníky byla stále vyšší a aby zabezpečovala všechny standardy pro ustájení zvířat. Za poslední tři roky zaznamenala velmi významný kvalitativní růst v mnoha parametrech, ať už je to růst návštěvnosti, stabilizace ekonomiky či zvýšení mezinárodní prestiže," uvedl náměstek hejtmana Otakar Ruml, v jehož gesci je mimo jiné oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu. 

Plánované investice nejen zvýší přitažlivost ZOO pro návštěvníky, ale také zlepší podmínky pro chov hned několika druhů zvířat. 

„Přestavbou bývalého zimoviště skotu watusi dojde k výraznému zlepšení podmínek chovu nosorožců. Vznikne jeden velký expoziční box a dva chovné boxy v zázemí. V každém z nich bude k dispozici například bahniště. Expoziční box nám umožní ukázat návštěvníkům nosorožce za každého počasí,“ popsal přínos jedné z investic ředitel zoo Přemysl Rabas. 

Ta rozhodně nebude ojedinělá. 

Přemysl Rabas - Foto: Adam Kebrt

Zimní návštěvy ZOO zatraktivní také krytý výběh pro žirafy, které získají rovněž nové zimoviště. 

Dále vznikne zimní ubikace pro hrochy, pštrosy nebo zvířata ze safari, nové chovné zařízení pro gepardy a také nové ubytování v Safari Park Resortu. Oblíbený kemp totiž bude rozšířen o několik komfortních stylových stanů se zázemím. 

Hned několik expozic pro drobná zvířata pak nabídne západoafrická vesnička, která vyroste poblíž výběhu slonů. Plánuje se i celá řada menších stavebních či terénních úprav. 

Autor:  Dana Voňková, Simona Jiřičková
Pořad: Safari  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: sobota 13:04 (v rámci pořadu Svět zvířat)  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas