Můžete se těšit na Hrabáče kapského! A taky na lví safari!

Hrabáč kapský - Foto: Jana Myslivečková

Hrabáč kapskýFoto: Jana Myslivečková

Královédvorská ZOO slibuje v letošním roce představit ve svých expozicích nová zvířata. Vedle jedovatých hadů třeba afrického Hrabáče. Velkou chystanou novinkou bude ale podle mluvčí Jany Myslivečkové a ředitele ZOO Přemysla Rabase lví safari.

Už v roce 2015 by mohli návštěvníci ZOO pozorovat smečku lvů přímo v safari, nikoli jen ve výběhu, jako doposud. Nosorožce a žirafy by mohli vidět v jejich ubikacích i v zimě, dlouhodobější šestiletý plán rozvoje zoologické zahrady totiž počítá s rekonstrukcí obou pavilonů. 

Jednou by se do ZOO Dvůr Králové nad Labem dokonce mohli vrátit hroši, kteří neodmyslitelně patří k africké přírodě, ale ve Dvoře už jedenáctým rokem žádný hroch nežije. 

 

Novinky a plány ZOO Dvůr Králové nad Labem

Vložit na svůj web

Pro letošní sezónu vedení ZOO také plánuje, že zdokonalí lávku otevřenou loni v safari, ze které lze pohlédnout žirafám z očí do očí. Přibude stříška a hlavně se bude na co dívat. 

Čtěte také: Nové přírůstky jedovaté Afriky!
Žije už jen pět nosorožců bílých severních - v zajetí!
Prvním mládětem roku v ZOO Dvůr Králové je impala!

"Z lávky bude vidět mnohem víc zvířat než letos, žirafy budou nově zprava i zleva a navíc tam budou ještě nosorožci," říká ředitel ZOO Dvůr Králové nad Labem Přemysl Rabas. 

Ve stínu stromů se rozvaluje skupinka lvů - Foto: Jaromír Marek

Místo Dětského ZOO bude africká vesnice 

Ani děti nepřijdou zkrátka. Loni se mohly vyřádit na novém obřím hřišti, dvoupatrovém hradu z akátového dřeva, který získal prvenství v česko-slovenské soutěži Dřevěná stavba roku 2013. V letošním nebo příštím roce by si mohly hrát také v africké vesničce. 

 

Můžete se těšit na lví safari!

Vložit na svůj web

"Na bývalém Dětském ZOO chceme vybudovat jihoafrickou vesničku, kde budou hrací prvky spojené s chovem domácích zvířat včetně africké školy," doplňuje plány ředitel zoologické zahrady. 


Zvětšit mapu
Autor:  Dana Voňková

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas