Tipnete si, kolik bude vážit samice slona afrického v ZOO Dvůr Králové dne 3. prosince?

Slonice Saly - Foto: Jana Myslivečková

Slonice SalyFoto: Jana Myslivečková


ZOO Dvůr Králové přichází s novým projektem, měsíčními soutěžemi pro návštěvníky a příznivce ZOO, připravené ve spolupráci s Knižním klubem.

Ta první, listopadová, vám může přinést hezký dárek pod stromeček. Stačí, když si tipnete, kolik bude přesně vážit samice slona afrického Saly, dne 3. prosince 2011.
 

V pavilonu Africká savana v současné době žijí dvě samice slona afrického Saly a Umbu, kterým je kolem třicet let. Saly je větší, než o něco málo starší Umbu, a tak je ve skupině dominantní samicí. 

Publikace "Příiroda" - Foto: Jana Myslivečková

Publikace "Příiroda"Foto: Jana Myslivečková

Ve výběhu se k samicím připojuje i mladý samec Kito, který má vlastní pavilon. Moderní technika v pavilonu Africká savana umožňuje vážení slonů, které dříve nebylo možné, a tak mohou ošetřovatelé pravidelně sledovat váhu svých „drobečků“. 

Zkuste si tipnout, kolik bude Saly vážit 3. prosince 2011. Svůj tip zašlete do 30. listopadu 2011 mailem na adresu propagace@zoodvurkralove.cz, do předmětu mailu uveďte „Saly“. 

slonice Saly - Foto: Jana Myslivečková

slonice SalyFoto: Jana Myslivečková

Autor nejpřesnějšího tipu se může těšit na novou encyklopedii „Příroda“, mimořádnou publikaci, obsahující více než 5 000 ilustrací všeho, co se na Zemi vyskytuje: od mikrobů po největší savce, od nerostů a hornin po mohutné sekvoje, od nejdrobnějšího hmyzu po impozantní šelmy a obrovské velryby. Cenu do soutěže věnuje Knižní klub. V případě shodných tipů bude rozhodující datum odeslání mailu. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci ZOO a jejich rodiny. 

Veřejné vážení slonice Saly proběhne dne 3. prosince 2011 ve 13 hodin v pavilonu Africká savana. Všichni jste srdečně zváni! 

Autor:  Jana Myslivečková

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas