Žatecký Chrám chmele a piva

Chrám chmele a piva v Žatci - Foto: David Hertl

Chrám chmele a piva v ŽatciFoto: David Hertl

Jsou návštěvníci pesimisté, kteří říkají, že za den se stejně nic uvidět nedá. Pak jsou optimisté, kterým den stačí. Slávka Brádlová u ředitele žateckého Chrámu chmele a piva Jaroslava Špičky zjišťovala, jak je to právě v Žatci.

„Jeden den stačí, abychom si prohlídli Chrám chmele a piva, prohlídli Chmelařské muzeum i celé krásné město Žatec a ochutnali pivečko...“ ujišťuje Jaroslav Špička. 

 

Žatecký Chrám chmele a piva

Vložit na svůj web

V Chrámu chmele a piva návštěvníci uvidí spoustu atrakcí – jednou z nich je labyrint, vybudovaný ze starého chmelařského skladu, který je tvořený chmelovými žoky, další chmelový orloj nebo minipivovar, který vaří vlastní pivo. 

Nic vám nebrání strávit v Žatci víc dní a navštívit kromě Chmelařského muzea a Chrámu chmele a piva taky zdejší Regionální muzeum - zrovna 7. března tu zahajují výstavu Kraslice na cibulovém loži, a pak od 25. do 29.března tu bude bohaté velikonoční jarmaření. 

Samozřejmě také můžete najít v okolí i další turistické cíle. Informační centrum vám bude dobrým rádcem. 

Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Srážky: přeháňky, D8-70,3
  Od 17.10.2017 15:10 do 22.10.2017 22:50; v ulici Nádražní v obci Česká Kamenice okres Děčín; komunikace dočasně uzavřena; probíhají odklízecí práce; Demolice objektu čp. 1236
  ulice Mostecká, Jirkov, okr. Chomutov, uzavřeno, stavební práce, Od 11.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, ul. Mostecká - od č.p. 378 až č.p. 384 - výstavba nových parkovacích míst, Vydal: Městský úřad ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace