Chlorofyl - zabiják jarní únavy!

Kultivace zelené řasy Chlorella na pracovišti MBÚ v Třeboni - Foto:  Mikrobiologický ústav AV ČR

Kultivace zelené řasy Chlorella na pracovišti MBÚ v TřeboniFoto:  Mikrobiologický ústav AV ČR

„Dejme zelenou zelené.“ Tak zní heslo pro dnešní minutku pro zdraví. Na jaře by se totiž měly hojně konzumovat zelené výhonky. Přinášejí našemu tělu mnohem víc, než jen vitamíny a vlákninu.

Zeleně zbarvené části rostlin poskytují našemu tělu barvivo - chlorofyl. Ten má, díky podobné struktuře, jako má naše krevní barvivo, mnoho úžasných vlastností. 

Zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin a tím se zlepšuje přenos kyslíku, působí protizánětlivě, napomáhá rychlejšímu hojení ran, podporuje imunitní systém, příznivě působí na krvetvorbu. 

 

Chlorofyl - zabiják jarní únavy!

Vložit na svůj web

Zlepšuje také střevní peristaltiku a jeho přítomnost v trávicím traktu doslova zabíjí plísně, některé typy bakterií a virů. Výsledky experimentů z poslední doby navíc ukazují, že chlorofyl a jeho deriváty představují zajímavý potencionální prostředek v prevenci nádorových onemocnění. 

Vzhledem k tomu, že chlorofyl naše tělo nezanáší toxiny a je snadno dostupný, můžeme ho považovat za téměř všelék. 

Nejvíc chlorofylu obsahuje sladkovodní řasa Chlorella a také mladý ječmen. Přípravky z nich jsou dostupné v lékárnách nebo v internetových obchodech. 

Jak už jsme ale říkali, není třeba investovat velké peníze do léků, stačí prostě konzumovat všechno, co je jedlé a zelené. Listová zelenina, bylinky a výhonky poskytnou dostatek chlorofylu, vitamínů a vlákniny, tolik potřebné pro jarní očistu těla. 

Autor:  Jindra Moravcová
Pořad: Minuta o zdraví  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:15, repríza: sobota a neděle 5:15, 8:40  |  Délka pořadu: 2 minuty  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  Od 16.12.2017 00:40 do 03:00; D8 - 59.7km na trase Bílinka - Praha; nehoda; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; neprůjezdný pravý jízdní pruh; havárie OA bez zranění.
  D8, mezi km 92 a 91, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 15.12.2017 15:34 Do 16.12.2017 12:00, výtluk
  místní komunikace, Mírové náměstí, Úštěk, okr. Litoměřice, uzavřeno, Od 16.12.2017 06:00 Do 16.12.2017 20:00, pořádání kulturní akce, Vydal: Městský úřad Úštěk

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace