Dopolední expres21. března  2016 v 10:00  

Chcete hodinky z hradního trámu? Nevšední šperky pro muže vyrábějí liberečtí designéři

Výroba originálních hodinek ze dřeva - Foto: Jakub Šrejma

Výroba originálních hodinek ze dřevaFoto: Jakub Šrejma

Náramkové hodinky jsou jedním z mála přijatelných šperků pro muže. Existují v mnoha designových a materiálových variantách. S originálním nápadem přišli i dva mladí řemeslníci z Liberce. Richard Koubek a Jakub Šrejma vyrábějí vlastní designové hodinky z různých exotických dřev.

„Nejdříve jsme zkoušeli vyrábět dřevěné brýle, později nás ale zaujala možnost vyrábět ze dřeva hodinky. Začalo to nevydařenou objednávkou z Číny, tak jsme začali vyrábět hodinky vlastní,“ vzpomíná jeden z dvojice mladých designerů, Richard Koubek, na počátky dílny produkující originální dřevěné hodinky. 

I pravověrní nositelé náramkových hodinek se dnes častěji dívají na mobil než na zápěstí. Hodinky se tak s příchodem mobilních telefonů proměnily z užitkového předmětu spíš v módní doplněk. 

Výroba originálních hodinek ze dřeva - Foto: Jakub Šrejma

Richardovi a Jakubovi zákazníci oceňují především domácí původ, designovou originalitu hodinek i neobvyklé materiály, použité při jejich výrobě. K populárním materiálům pro výrobu řemínků i pouzder patří například bahenní dub nebo dřevo z trámů historických budov, například ze starého hradu. 

„Hodinky, které v sobě nesou příběh, jsou i dobrým námětem konverzace, navazování vztahů a také vhodným dárkem,“ dodávají mladí designéři z Liberce, kteří se mohou pochlubit tím, že jejich hodinky už nosí i řada populárních osobností, sportovců, cestovatelů a dokonce i politiků. 

Autor:  David Hamr
Pořad: Dopolední expres  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:00  |  Délka pořadu: 3 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Stojíme o váš názor

Pište nám své názory přes webový
formulář, SMS, Facebook nebo
Twitter, můžete je i sdílet se svými
přáteli. Nejzajímavější názory rádi odvysíláme.

Ústecký kraj
  silnice I/13, v katastru obce Děčín, okr. Děčín, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, stavební práce, Od 04.11.2017 00:00 Do 30.04.2018 23:59, akce "Silnice I/62 Děčín - Vilsnice“. Omezení ...
  ulice Pod Skalkou - ulice Pod Pivovarem, Klášterec nad Ohří, okr. Chomutov, most uzavřen, Od 07.02.2018 00:00 Do 31.10.2018 23:59, most uzavřen z důvodu havarijního stavu, vjezd do ulice (původně jednosměrné) ...
  ulice Na Spálence, Ústí nad Labem - město, uzavřeno, stavební práce, Od 01.03.2018 10:00 Do 31.03.2018 23:59, rekonstrukce přivaděče vodovodu, Objížďka - bez rozlišení: ulice Štefánikova - ulice V Osadě, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace